Reklama
reklama

FOTOGALERIE: Gejša se rozloučila s Brnem, lachtaní důchod prožije v Lipsku

Brněnská zoologická zahrada se dnes ráno rozloučila s lachtanicí Gejšou, kterou ošetřovatelé převezli do zoo v Lipsku. V brněnské zoo přitom žila dvacet let, což je zároveň maximální věk lachtanů. Gejša je přesto na svůj věk zdravá a stále vitální. Do Lipska odcestovala ve speciální bedně na korbě nákladního auta. V tamní zoo chtějí chovatelé lachtanici dopřát klidné stáří ve zvířecím penzionu.

Nejdéle žijící obyvatelka zoo dnes brzy ráno opustila zahradu. Svůj lachtaní důchod prožije v Zoo Lipsko ve společnosti několika dalších lachtanů jihoafrických ve velkém bazénu. "Loučení s ní nebylo jednoduché, ale věříme, že se jí v novém domově bude líbit a určitě přineseme zprávy, jak se jí daří. Její výběh budou od pátku obývat tři lachtani medvědí," uvedla mluvčí zoo Monika Brindzáková.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Stavební práce v ulici Hladíkova v Brně-Černovicích započali dnes 24. března 2018. Pro Brňany to znamená uzavření pravého jízdní pruhu směrem do centra. Uzavírka z důvodu oprav krytu vozovky potrvá...
24.03.2018 - 12:00
Centrum města se dlouhodobě potýká s nedostatečným počtem veřejných toalet. Městská část Brno- -střed vymyslela poněkud zvláštní řešení.
24.03.2018 - 09:08
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Komentáře