Reklama
reklama

Děti riskovaly na Baťově kanálu. Bruslily na slabém ledu

Vzhledem k tomu, že mrzne, objevuje se na řekách, rybnících i přehradách na jihu Moravy led. Ovšem ani vodohospodáři, ani strážníci, kteří hlídají oblast Brněnské přehrady, nedoporučují stoupat na zamrzlou vodní plochu. Led je stále příliš tenký na to, aby unesl váhu člověka. Ovšem v Uherském Hradišti dnes riskovalo hned pět dětí, které bruslily na Baťově kanálu.

Tloušťka ledu je ve většině případů na vodních tocích i hladinách velmi malá a proto se nedoporučuje stoupat na zamrzlou vodní plochu. „Ledová celina může být vlivem nestejnoměrně proudící vody a kolísáním hladiny pod ledem v některých místech zeslabena a hrozí tak i při menším zatížení prolomení ledu,“ upozornila mluvčí Povodí Morava Gabriela Tomíčková. „Bohužel už máme hlášeny případy, kdy děti bruslí na velmi nebezpečných místech, například dnes v Uherské Hradišti. Na zamrzlém zaústění Baťova kanálu do řeky Moravy dnes dopoledne bruslilo asi pět dětí,“ dodala mluvčí.

Také led na Brněnské přehradě, je stále příliš tenký na to, aby unesl váhu člověka. Dokonce jsou tam i místa zcela bez ledu, obývaná vodními ptáky. Pokud vydrží dosavadní mrazy, bude na led možné vstoupit nejdříve o víkendu. „To však je pouze předběžný odhad, který strážníci prověří zkušebním vrtákem a veřejnost včas informují,“ upozornil mluvčí strážníků Michal Simandl. Vyslal také prosbu směrem k veřejnosti. Lidé totiž hází na ledovou plochu kamení, aby zjistily, zda je led pevný. Tyto kameny však v ledu zamrzají a mohou v dalších týdnech představovat značné nebezpečí pro bruslaře. „Žádáme tedy v tomto směru veřejnost o ohleduplnost,“ dodal mluvčí.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře