Reklama
reklama

Děti riskovaly na Baťově kanálu. Bruslily na slabém ledu

Vzhledem k tomu, že mrzne, objevuje se na řekách, rybnících i přehradách na jihu Moravy led. Ovšem ani vodohospodáři, ani strážníci, kteří hlídají oblast Brněnské přehrady, nedoporučují stoupat na zamrzlou vodní plochu. Led je stále příliš tenký na to, aby unesl váhu člověka. Ovšem v Uherském Hradišti dnes riskovalo hned pět dětí, které bruslily na Baťově kanálu.

Tloušťka ledu je ve většině případů na vodních tocích i hladinách velmi malá a proto se nedoporučuje stoupat na zamrzlou vodní plochu. „Ledová celina může být vlivem nestejnoměrně proudící vody a kolísáním hladiny pod ledem v některých místech zeslabena a hrozí tak i při menším zatížení prolomení ledu,“ upozornila mluvčí Povodí Morava Gabriela Tomíčková. „Bohužel už máme hlášeny případy, kdy děti bruslí na velmi nebezpečných místech, například dnes v Uherské Hradišti. Na zamrzlém zaústění Baťova kanálu do řeky Moravy dnes dopoledne bruslilo asi pět dětí,“ dodala mluvčí.

Také led na Brněnské přehradě, je stále příliš tenký na to, aby unesl váhu člověka. Dokonce jsou tam i místa zcela bez ledu, obývaná vodními ptáky. Pokud vydrží dosavadní mrazy, bude na led možné vstoupit nejdříve o víkendu. „To však je pouze předběžný odhad, který strážníci prověří zkušebním vrtákem a veřejnost včas informují,“ upozornil mluvčí strážníků Michal Simandl. Vyslal také prosbu směrem k veřejnosti. Lidé totiž hází na ledovou plochu kamení, aby zjistily, zda je led pevný. Tyto kameny však v ledu zamrzají a mohou v dalších týdnech představovat značné nebezpečí pro bruslaře. „Žádáme tedy v tomto směru veřejnost o ohleduplnost,“ dodal mluvčí.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Hrad Špilberk Foto: Centrum news
Rok 1968 v Brně očima cenzora. Tak se jmenuje nová výstava Muzea města Brna, která připomene letošní 50. výročí okupace Československa vojsky pěti států Varšavské smlouvy.
22.08.2018 - 07:00
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Komentáře