Reklama
reklama

Brněnské sídliště Kamechy se příští rok před Vánoci dočká supermarketu

Po dlouhé době začíná být v plánech na stavbu supermarketu na Kamechách jasněji. O místo na novém sídlišti projevila společnost Ahold, provozující síť obchodů Albert. Obyvatelé rozrůstající se lokality mezi Bystrcí a Žebětínem, kde již nyní bydlí sedm tisíc lidí se supermarketu dočkají příští rok před Vánoci. V obchodním centru má vzniknout i pobočka České pošty. Dosud na Kamechách fungovaly pouze večerky a malé obchody.

Na pozemcích u křižovatky ulic Říčanské a Vejrostovy, jejichž převážná část leží v katastru Žebětína, má během příštího roku vyrůst supermarket o ploše 1 900 čtverečních metrů. Následně, v dalších etapách výstavby, k němu mají přibýt dvě budovy se službami a prodejem nepotravinářského zboží o celkové ploše 2 600 metrů.

Ve dvou budovách služeb a nepotravinářského zboží by mohly kavárna, prodejny oblečení, obuvi či potřeb pro domácí mazlíčky. Pobočku tam zřídí i Česká pošta, ta v Kubíčkově ulici už přestává kapacitně stačit. „S poštou o zřízení pobočky jednáme,“ informoval zástupce investora Pavel Knapec. Pošta by mohla otevřít pobočku na Kamechách ještě před stavbou, na dobré cestě je jednání s obchodem Sklizeno, kde by vzniklo kontaktní místo Pošta Partners. Obchod Albert na Kamechách by měl otevřít na konci října příštího roku. „V případě, že vše půjde zcela ideálně, bychom chtěli stihnout vánoční prodeje,“ dodal Knapec.

Přestože na bystrcké radnici stále spíše o Kaufland, nakonec jsou se záměrem investora a plánem na postavení Albertu spokojeni. „Svolali jsme i veřejné projednání a myslím, že se nám podařilo uspokojivě vyřešit i dopravní situaci," podotkl starosta Bystrce Vladimír Vetchý.

Obchody budou sloužit i blízkému Žebětínu, který se taktéž rozrůstá v posledním desetiletí o novou zástavbu a na jehož katastru chystaná stavba a část sídliště Kamechy leží. V nejbližších letech by se měla na Kamechy prodloužit tramvajová trať, v příštím roce město nechá vypracovat studii.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici...
23.09.2017 - 08:37
Komentáře