Reklama
reklama

Brněnské sídliště Kamechy se příští rok před Vánoci dočká supermarketu

Po dlouhé době začíná být v plánech na stavbu supermarketu na Kamechách jasněji. O místo na novém sídlišti projevila společnost Ahold, provozující síť obchodů Albert. Obyvatelé rozrůstající se lokality mezi Bystrcí a Žebětínem, kde již nyní bydlí sedm tisíc lidí se supermarketu dočkají příští rok před Vánoci. V obchodním centru má vzniknout i pobočka České pošty. Dosud na Kamechách fungovaly pouze večerky a malé obchody.

Na pozemcích u křižovatky ulic Říčanské a Vejrostovy, jejichž převážná část leží v katastru Žebětína, má během příštího roku vyrůst supermarket o ploše 1 900 čtverečních metrů. Následně, v dalších etapách výstavby, k němu mají přibýt dvě budovy se službami a prodejem nepotravinářského zboží o celkové ploše 2 600 metrů.

Ve dvou budovách služeb a nepotravinářského zboží by mohly kavárna, prodejny oblečení, obuvi či potřeb pro domácí mazlíčky. Pobočku tam zřídí i Česká pošta, ta v Kubíčkově ulici už přestává kapacitně stačit. „S poštou o zřízení pobočky jednáme,“ informoval zástupce investora Pavel Knapec. Pošta by mohla otevřít pobočku na Kamechách ještě před stavbou, na dobré cestě je jednání s obchodem Sklizeno, kde by vzniklo kontaktní místo Pošta Partners. Obchod Albert na Kamechách by měl otevřít na konci října příštího roku. „V případě, že vše půjde zcela ideálně, bychom chtěli stihnout vánoční prodeje,“ dodal Knapec.

Přestože na bystrcké radnici stále spíše o Kaufland, nakonec jsou se záměrem investora a plánem na postavení Albertu spokojeni. „Svolali jsme i veřejné projednání a myslím, že se nám podařilo uspokojivě vyřešit i dopravní situaci," podotkl starosta Bystrce Vladimír Vetchý.

Obchody budou sloužit i blízkému Žebětínu, který se taktéž rozrůstá v posledním desetiletí o novou zástavbu a na jehož katastru chystaná stavba a část sídliště Kamechy leží. V nejbližších letech by se měla na Kamechy prodloužit tramvajová trať, v příštím roce město nechá vypracovat studii.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vítězný návrh Foto: KAM
Zklidnění dopravy, více zeleně, míst pro odpočinek a volný čas. I taková by mohlo v budoucnu vypadat historické Staré Brno. Porota ocenila nejlepší návrhy v ideové soutěži na proměnu Mendlova náměstí...
26.09.2018 - 05:00
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
Komentáře