Reklama
reklama

Brněnské sídliště Kamechy se příští rok před Vánoci dočká supermarketu

Po dlouhé době začíná být v plánech na stavbu supermarketu na Kamechách jasněji. O místo na novém sídlišti projevila společnost Ahold, provozující síť obchodů Albert. Obyvatelé rozrůstající se lokality mezi Bystrcí a Žebětínem, kde již nyní bydlí sedm tisíc lidí se supermarketu dočkají příští rok před Vánoci. V obchodním centru má vzniknout i pobočka České pošty. Dosud na Kamechách fungovaly pouze večerky a malé obchody.

Na pozemcích u křižovatky ulic Říčanské a Vejrostovy, jejichž převážná část leží v katastru Žebětína, má během příštího roku vyrůst supermarket o ploše 1 900 čtverečních metrů. Následně, v dalších etapách výstavby, k němu mají přibýt dvě budovy se službami a prodejem nepotravinářského zboží o celkové ploše 2 600 metrů.

Ve dvou budovách služeb a nepotravinářského zboží by mohly kavárna, prodejny oblečení, obuvi či potřeb pro domácí mazlíčky. Pobočku tam zřídí i Česká pošta, ta v Kubíčkově ulici už přestává kapacitně stačit. „S poštou o zřízení pobočky jednáme,“ informoval zástupce investora Pavel Knapec. Pošta by mohla otevřít pobočku na Kamechách ještě před stavbou, na dobré cestě je jednání s obchodem Sklizeno, kde by vzniklo kontaktní místo Pošta Partners. Obchod Albert na Kamechách by měl otevřít na konci října příštího roku. „V případě, že vše půjde zcela ideálně, bychom chtěli stihnout vánoční prodeje,“ dodal Knapec.

Přestože na bystrcké radnici stále spíše o Kaufland, nakonec jsou se záměrem investora a plánem na postavení Albertu spokojeni. „Svolali jsme i veřejné projednání a myslím, že se nám podařilo uspokojivě vyřešit i dopravní situaci," podotkl starosta Bystrce Vladimír Vetchý.

Obchody budou sloužit i blízkému Žebětínu, který se taktéž rozrůstá v posledním desetiletí o novou zástavbu a na jehož katastru chystaná stavba a část sídliště Kamechy leží. V nejbližších letech by se měla na Kamechy prodloužit tramvajová trať, v příštím roce město nechá vypracovat studii.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Šestice brněnských pedagogů získá ocenění Učitel roku 2018. Slavnostní předání ocenění se uskuteční při příležitosti Dne učitelů ve středu 28. března 2018 na Nové radnici.
16.03.2018 - 11:30
Ulici Hanácká čeká od dnešní osmé hodiny uzavírka. Z toho důvodu bude omezen průjezd veškeré dopravy ulicí Hanáckou v obou směrech. Rovněž zastávku Hanácká čeká přeložení. Uzavírka potrvá do...
16.03.2018 - 07:00
Divadlo žije. Bez ohledu na okolnosti. I tak by se dalo popsat inkluzivní taneční divadlo Kafkasia, které bude mít premiéru 14. dubna 2018 v Brně. Šestice tanečníků – včetně dvou s tělesných...
15.03.2018 - 22:15
Komentáře