Reklama
reklama

Brněnská zoo se rozroste o africkou vesnici, lidé se potkají s orly i klokany

Už příští léto se návštěvníci brněnské zoo mohou těšit na novou expozici africká vesnice Samburu, jejíž součástí bude osm afrických chýší a také laguna plameňáků. Najdou ji v nejvyšší části Mniší hory místo současné vyhlídky Safari. Vedle výběhu vlků arktických bude vybudována voliéra orlů bělohlavých a průchozí výběh klokanů, kde se dostanete do přímého kontaktu s těmito zvířaty. Po dobu výstavby nebude nijak omezen provoz zahrady, pouze k žirafám a zebrám se lidé dostanou značenou náhradní trasou.

Koncem minulého týdne byla zahájena výstavba tří nových expozic v brněnské zoo. Africké vesnice, voliéry orlů bělohlavých a průchozí expozice klokanů v australském stylu.

Africká vesnice „Samburu“ bude vybudována v nejvyšší části Mniší hory, v místě současné vyhlídky před výběhem Safari. Osada bude tvořena replikami osmi chýší domorodých Afričanů, které budou sloužit ke vzdělávání a oddechu návštěvníků a součástí bude expozice drobného afrického zvířectva a také laguna plameňáků „Naivasha lake“. Po dobu výstavby bude přístup k výběhu afrických kopytníků pro návštěvníky zajištěn značenou náhradní trasou.

Průchozí voliéra orlů bělohlavých vznikne v sousedství indiánské chýše a výběhu pro vlky arktické a bude doplněna výběhy pro ursony kanadské a skunky severní.

Průchozí expozice klokanů v australském stylu s vyhlídkovou plošinou, umělou skálou a dobrodružnou stezkou bude lemovat exponovanou část zahrady podél páteřní komunikace vedle výběhu vikuní. Koncept expozice umožní návštěvníkům přímý kontakt se zvířaty.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Komentáře