Reklama
reklama

Brněnská zoo se rozroste o africkou vesnici, lidé se potkají s orly i klokany

Už příští léto se návštěvníci brněnské zoo mohou těšit na novou expozici africká vesnice Samburu, jejíž součástí bude osm afrických chýší a také laguna plameňáků. Najdou ji v nejvyšší části Mniší hory místo současné vyhlídky Safari. Vedle výběhu vlků arktických bude vybudována voliéra orlů bělohlavých a průchozí výběh klokanů, kde se dostanete do přímého kontaktu s těmito zvířaty. Po dobu výstavby nebude nijak omezen provoz zahrady, pouze k žirafám a zebrám se lidé dostanou značenou náhradní trasou.

Koncem minulého týdne byla zahájena výstavba tří nových expozic v brněnské zoo. Africké vesnice, voliéry orlů bělohlavých a průchozí expozice klokanů v australském stylu.

Africká vesnice „Samburu“ bude vybudována v nejvyšší části Mniší hory, v místě současné vyhlídky před výběhem Safari. Osada bude tvořena replikami osmi chýší domorodých Afričanů, které budou sloužit ke vzdělávání a oddechu návštěvníků a součástí bude expozice drobného afrického zvířectva a také laguna plameňáků „Naivasha lake“. Po dobu výstavby bude přístup k výběhu afrických kopytníků pro návštěvníky zajištěn značenou náhradní trasou.

Průchozí voliéra orlů bělohlavých vznikne v sousedství indiánské chýše a výběhu pro vlky arktické a bude doplněna výběhy pro ursony kanadské a skunky severní.

Průchozí expozice klokanů v australském stylu s vyhlídkovou plošinou, umělou skálou a dobrodružnou stezkou bude lemovat exponovanou část zahrady podél páteřní komunikace vedle výběhu vikuní. Koncept expozice umožní návštěvníkům přímý kontakt se zvířaty.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře