Reklama
reklama

Brněnská zoo má novou atrakci. Sladkovodní akvária opět září barvami

Novou atrakcí brněnské zoo je jedenáct nových sladkovodních akvárií s 80 živočichy z různých částí světa. Zoo plánuje do vodní říše další investice, lidem by chtělo ukázat například chobotnici.

Od dnešního dne si mohou návštěvníci Pavilonu exotického ptactva prohlédnout 11 nových sladkovodních akvárií s 80 živočichy z atraktivních biotopů světa. Celá kompozice je zasazena do moderně pojatých interiérů a vše doplňuje jedna otevřená technologie. Čtyři z nich jsou situovány jako přítoky řeky Amazonky - Jižní a Střední Amerika - a osazeny rybami tzv. černé vody přítoku Rio Negro.

 

Hlavní dominantou této sekce je nádrž, ve které plavou tzv. „králové Amazonky“ , tedy barevné chovatelské varianty terčovců. Další dvě nádrže představí sladkovodní faunu Asie. Například sladkovodní rejnoci a ryba původem ze Žluté řeky. V dalším bloku je pro návštěvníky připraveno osazení akvárií biotopem afrických jezer Malawi, Tanganika a Viktoriino.

Tento blok uzavírají dvě nádrže, které jsou připraveny pro sladkovodní raky a kraby. Nové nádrže doplňují současná čtyři akvária v Expozici exotického ptactva, která obývají kančíci, tlamovci, gavůnci a stříkouni. Velmi zajímavá je otevřená technologie - nádrž, kde budou moci návštěvníci nahlédnout do zákulisí akvárií a dozvědět se, jak funguje a jak probíhá jeho servis.

 

Nová expozice stála zhruba půl milionu korun. Zoo využila akvária různých velikostí, která byla původně součástí Stálé akvarijní výstavy na brněnské staré radnici.

 

Podle ředitele zoo Martina Hovorky zoo plánuje v dalších letech postavit celý podmořský koridor s obřími nádržemi s 10 tisíci hektolitry vody. V jedné z nich chce mít zoo chobotnici, v další obří korýše a ve třetí predátory. Investici, kterou Hovorka nevyčíslil, ještě musí schválit město.

 

  

 

  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chystáte se jet lyžovat do zahraničí? Oblíbené jsou evropské destinace jako Itálie, Rakousko nebo Francie. Je ale na takovou cestu připravené i vaše auto? Víte, jaká pravidla v těchto zemích platí?
25.02.2018 - 10:14
Odpočinková zóna s kavárnou a dětským hřištěm, více místa pro sezónní trhy i lepší možnosti parkování či rekonstrukce inženýrských sítí. Hned tři brněnská náměstí čekají v brzké budoucnosti...
25.02.2018 - 08:39
Na jedné straně rozvoj města ve sportovní či dopravní rovině, na straně druhé obyvatelé či historické klenoty města. Situace týkající se směňování městských nemovitostí budí aktuálně v jihomoravské...
24.02.2018 - 09:07
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Radnice Brno-střed vypsala výzvu pro provozovatele kaváren, barů, restaurací a dalších podniků poskytujících občerstvení v městské části Brno-střed, aby umožnili využívat své toalety i kolemjdoucím...
23.02.2018 - 12:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Komentáře