Reklama
reklama

Brněnská zoo má novou atrakci. Sladkovodní akvária opět září barvami

Novou atrakcí brněnské zoo je jedenáct nových sladkovodních akvárií s 80 živočichy z různých částí světa. Zoo plánuje do vodní říše další investice, lidem by chtělo ukázat například chobotnici.

Od dnešního dne si mohou návštěvníci Pavilonu exotického ptactva prohlédnout 11 nových sladkovodních akvárií s 80 živočichy z atraktivních biotopů světa. Celá kompozice je zasazena do moderně pojatých interiérů a vše doplňuje jedna otevřená technologie. Čtyři z nich jsou situovány jako přítoky řeky Amazonky - Jižní a Střední Amerika - a osazeny rybami tzv. černé vody přítoku Rio Negro.

 

Hlavní dominantou této sekce je nádrž, ve které plavou tzv. „králové Amazonky“ , tedy barevné chovatelské varianty terčovců. Další dvě nádrže představí sladkovodní faunu Asie. Například sladkovodní rejnoci a ryba původem ze Žluté řeky. V dalším bloku je pro návštěvníky připraveno osazení akvárií biotopem afrických jezer Malawi, Tanganika a Viktoriino.

Tento blok uzavírají dvě nádrže, které jsou připraveny pro sladkovodní raky a kraby. Nové nádrže doplňují současná čtyři akvária v Expozici exotického ptactva, která obývají kančíci, tlamovci, gavůnci a stříkouni. Velmi zajímavá je otevřená technologie - nádrž, kde budou moci návštěvníci nahlédnout do zákulisí akvárií a dozvědět se, jak funguje a jak probíhá jeho servis.

 

Nová expozice stála zhruba půl milionu korun. Zoo využila akvária různých velikostí, která byla původně součástí Stálé akvarijní výstavy na brněnské staré radnici.

 

Podle ředitele zoo Martina Hovorky zoo plánuje v dalších letech postavit celý podmořský koridor s obřími nádržemi s 10 tisíci hektolitry vody. V jedné z nich chce mít zoo chobotnici, v další obří korýše a ve třetí predátory. Investici, kterou Hovorka nevyčíslil, ještě musí schválit město.

 

  

 

  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře