Reklama
reklama

Brněnská přehrada dostane nové převlékárny, WC, sprchy a hřiště

Po vyčištění brněnské přehrady připravuje město další zvelebení rekreačního prostoru kolem přehradní nádrže. Projekt „Zvýšení atraktivity Brněnské přehrady“ zahrnuje novostavbu hygienického zázemí v lokalitách Sokolské koupaliště a Rakovecká zátoka, vybudování nových a modernizace stávajících rekreačních prvků, hřišť a herních prvků a provedení sadových úprav v lokalitách Sokolské koupaliště, Rakovecká zátoka, Kozí horka a Rokle na březích Brněnské přehrady. Účelem stavby je zvýšení hygienického standardu a zvýšení atraktivity vodní nádrže pro rekreaci.

Zahájení zadávacího řízení na veřejnou zakázku schválila rada města ve středu. Předpokládá se, že za úpravy v okolí přehrady zaplatí 15 milionů korun, stavba by neměla tvvar déle, než 8 měsíců. Jedná se o čtyři lokality: Sokolské koupaliště, Rakovecká zátoka, Rokle a Kozí horka.

„Rozjíždíme veřejnou soutěž, na jejímž konci budou nové převlékárny, WC a sprchy v bezprostředním okolí brněnské přehrady. Nezapomněli jsme ani na sportovní prvky, parkové úpravy, které doplní občanskou vybavenost kolem přehrady,“ řekl primátor města Brna Roman Onderka.

„Předpokládám, že v měsících září a říjen budou zahájeny práce ve čtyřech lokalitách brněnské přehrady tak, aby už příští sezóna přinesla obyvatelům a návštěvníkům tohoto krásného rekreačního místa větší komfort a tak zvýšila volnočasové možnosti,“ uvedl první náměstek primátora Robert Kotzian.

Sokolské koupaliště

V prostoru pláže v lokalitě Sokolské koupaliště na levém břehu Brněnské přehrady vzniknou nové převlékárny převlékárny a venkovní sprchy. Nový objekt naváže na stávající budovu veřejných WC. Venkovní sprchy budou tvořeny dvěma samostatně stojícími sprchovými sloupy se solárním ohřevem vody. V lokalitě jsou navrženy také nové rekreační a herní prvky.

Novinky na Sokolském koupališti:

Nové stoly pro stolní tenis – na nově upravené ploše budou osazeny tři nové stoly pro stolní tenis z betonových proarmovaných prefabrikátů.

Nový herní prvek – hrazda – cvičební prvek (dvojhrazda) pro dětská hřiště je vytvořen z dřevěné kulatiny a osazen do betonových patek.

Nová dřevěná lavička – sedák i stojky z masivních dřevěných půlkulatin dle stávajícího standardu.

Nový odpadkový koš – s konstrukcí z žárového pozinku a opláštěním z akátových hranolů.

Kamenné šlapáky – osazení kamenných šlapáků jako propojení stávajících zpevněných komunikací s herními a rekreačními prvky.

"U Sokolského koupaliště je navrženo vybudování dvou typů nových ploch okolo stávajících nebo nových rekreačních prvků. Nová plocha s přírodním povrchem, minerálním betonem, bude okolo nově osazených stolů pro stolní tenis u okružní cesty a jako hřiště pro pétanque ve spodní části pláže," dodal k projektu na "Sokoláku" mluvčí magistrátu Pavel Žára.

Rakovecká zátoka

V lokalitě Rakovecká zátoka na pravém břehu Brněnské přehrady přibyde veřejné WC, převlékárny a veřejné sprchy. Dvě kabiny WC budou pro muže, jedna kabina WC pro ženy, jedna kabina pro ZTP s možností využívání i pro ženy. Také v Rakovci se dočkají nových rekreačních a herních prvků a hřišť.

Novinky v Rakovecké zátoce:

Repase stávajícího stolu pro stolní tenis – u stávajících stolů pro stolní tenis bude vyměněna horní hrací deska (2 díly).

Sestava venkovních posilovacích strojů – na nově upravené ploše bude osazeno šest kusů nových venkovních cvičebních strojů – lavice, bradla, step & surf, běžec & twist, veslař a výtah & houpačka.

Nová sestava nízkých lanových překážek – sestava 1 bude obsahovat 5 překážek – vývrtka, hadice, věšák, síť a had a sestava 2 bude obsahovat 2 překážky – síť a had.

Nový herní prvek – zapuštěné trampolíny – 2 ks nových trampolín zapuštěných do úrovně terénu.

Nová dřevěná lavička – sedák i stojky z masivních dřevěných půlkulatin.

Nový odpadkový koš – s konstrukcí z žárového pozinku a opláštěním z akátových hranolů.

Kamenné šlapáky – osazení kamenných šlapáků jako propojení stávajících zpevněných komunikací s herními a rekreačními prvky.

Nové sportovní hřiště s umělým povrchem – na místě stávajícího přírodního hřiště bude vybudováno nové oplocené hřiště s umělým povrchem. Rozměr hřiště včetně oplocení bude cca 13,8 x 23,5 m (primárně určeno pro volejbal, nohejbal a streetball).

Nové sportovní hřiště s pískovým povrchem – na místě stávajícího přírodního hřiště bude vybudováno nové oplocené hřiště s pískovým povrchem opět o rozměru 13,8 x 23,5 m (primárně určeno pro plážový volejbal).

Kozí horka

Kozí horka na pravém břehu Brněnské přehrady Rekreační prvky se dočká nové převlékárny, hráči tří nových betonových stolů pro stolní tenis, pro děti tam postaví lanovku a oblíbenou houpačku hnizdo a pružinovou lavici.

Novinky na Kozí horce:

Nové sportovní hřiště s umělým povrchem – na místě stávajícího přírodního hřiště bude vybudováno nové oplocené hřiště s umělým povrchem o rozměrech cca 13,8 x 23,5 m (primárně určeno pro volejbal, nohejbal a streetball).

Nové sportovní hřiště s pískovým povrchem – na místě stávajícího přírodního hřiště bude vybudováno nové oplocené hřiště s pískovým povrchem opět o rozměrech 13,8 x 23,5 m (primárně určeno pro plážový volejbal).

Rokle

Na přírodní pláži nebo v lokalitě Rokle na pravém břehu Brněnské přehrady jsou navrženy demontáže, repase a osazení nových rekreačních a herních prvků.

Novinky v Rokli:

Repase stávajících stolů pro stolní tenis.

Nová sestava nízkých lanových překážek – sestava bude obsahovat 5 překážek – vývrtka, hadice, věšák, síť a had.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Čtrnáctiletou dívku včera ve čtyři hodiny ráno podpíraly v Králově Poli tři další děti.
16.09.2018 - 18:21
Nezáleží na tom, zda patříte k vyznavačům aktivního životního stylu, plánujete založit rodinu či naopak vyhledáváte klid a možnosti k zaslouženému relaxu. Uvažujete-li nad koupí nového bydlení a...
16.09.2018 - 08:29
Komentáře