Reklama
reklama

Brněnská přehrada dostane nové převlékárny, WC, sprchy a hřiště

Po vyčištění brněnské přehrady připravuje město další zvelebení rekreačního prostoru kolem přehradní nádrže. Projekt „Zvýšení atraktivity Brněnské přehrady“ zahrnuje novostavbu hygienického zázemí v lokalitách Sokolské koupaliště a Rakovecká zátoka, vybudování nových a modernizace stávajících rekreačních prvků, hřišť a herních prvků a provedení sadových úprav v lokalitách Sokolské koupaliště, Rakovecká zátoka, Kozí horka a Rokle na březích Brněnské přehrady. Účelem stavby je zvýšení hygienického standardu a zvýšení atraktivity vodní nádrže pro rekreaci.

Zahájení zadávacího řízení na veřejnou zakázku schválila rada města ve středu. Předpokládá se, že za úpravy v okolí přehrady zaplatí 15 milionů korun, stavba by neměla tvvar déle, než 8 měsíců. Jedná se o čtyři lokality: Sokolské koupaliště, Rakovecká zátoka, Rokle a Kozí horka.

„Rozjíždíme veřejnou soutěž, na jejímž konci budou nové převlékárny, WC a sprchy v bezprostředním okolí brněnské přehrady. Nezapomněli jsme ani na sportovní prvky, parkové úpravy, které doplní občanskou vybavenost kolem přehrady,“ řekl primátor města Brna Roman Onderka.

„Předpokládám, že v měsících září a říjen budou zahájeny práce ve čtyřech lokalitách brněnské přehrady tak, aby už příští sezóna přinesla obyvatelům a návštěvníkům tohoto krásného rekreačního místa větší komfort a tak zvýšila volnočasové možnosti,“ uvedl první náměstek primátora Robert Kotzian.

Sokolské koupaliště

V prostoru pláže v lokalitě Sokolské koupaliště na levém břehu Brněnské přehrady vzniknou nové převlékárny převlékárny a venkovní sprchy. Nový objekt naváže na stávající budovu veřejných WC. Venkovní sprchy budou tvořeny dvěma samostatně stojícími sprchovými sloupy se solárním ohřevem vody. V lokalitě jsou navrženy také nové rekreační a herní prvky.

Novinky na Sokolském koupališti:

Nové stoly pro stolní tenis – na nově upravené ploše budou osazeny tři nové stoly pro stolní tenis z betonových proarmovaných prefabrikátů.

Nový herní prvek – hrazda – cvičební prvek (dvojhrazda) pro dětská hřiště je vytvořen z dřevěné kulatiny a osazen do betonových patek.

Nová dřevěná lavička – sedák i stojky z masivních dřevěných půlkulatin dle stávajícího standardu.

Nový odpadkový koš – s konstrukcí z žárového pozinku a opláštěním z akátových hranolů.

Kamenné šlapáky – osazení kamenných šlapáků jako propojení stávajících zpevněných komunikací s herními a rekreačními prvky.

"U Sokolského koupaliště je navrženo vybudování dvou typů nových ploch okolo stávajících nebo nových rekreačních prvků. Nová plocha s přírodním povrchem, minerálním betonem, bude okolo nově osazených stolů pro stolní tenis u okružní cesty a jako hřiště pro pétanque ve spodní části pláže," dodal k projektu na "Sokoláku" mluvčí magistrátu Pavel Žára.

Rakovecká zátoka

V lokalitě Rakovecká zátoka na pravém břehu Brněnské přehrady přibyde veřejné WC, převlékárny a veřejné sprchy. Dvě kabiny WC budou pro muže, jedna kabina WC pro ženy, jedna kabina pro ZTP s možností využívání i pro ženy. Také v Rakovci se dočkají nových rekreačních a herních prvků a hřišť.

Novinky v Rakovecké zátoce:

Repase stávajícího stolu pro stolní tenis – u stávajících stolů pro stolní tenis bude vyměněna horní hrací deska (2 díly).

Sestava venkovních posilovacích strojů – na nově upravené ploše bude osazeno šest kusů nových venkovních cvičebních strojů – lavice, bradla, step & surf, běžec & twist, veslař a výtah & houpačka.

Nová sestava nízkých lanových překážek – sestava 1 bude obsahovat 5 překážek – vývrtka, hadice, věšák, síť a had a sestava 2 bude obsahovat 2 překážky – síť a had.

Nový herní prvek – zapuštěné trampolíny – 2 ks nových trampolín zapuštěných do úrovně terénu.

Nová dřevěná lavička – sedák i stojky z masivních dřevěných půlkulatin.

Nový odpadkový koš – s konstrukcí z žárového pozinku a opláštěním z akátových hranolů.

Kamenné šlapáky – osazení kamenných šlapáků jako propojení stávajících zpevněných komunikací s herními a rekreačními prvky.

Nové sportovní hřiště s umělým povrchem – na místě stávajícího přírodního hřiště bude vybudováno nové oplocené hřiště s umělým povrchem. Rozměr hřiště včetně oplocení bude cca 13,8 x 23,5 m (primárně určeno pro volejbal, nohejbal a streetball).

Nové sportovní hřiště s pískovým povrchem – na místě stávajícího přírodního hřiště bude vybudováno nové oplocené hřiště s pískovým povrchem opět o rozměru 13,8 x 23,5 m (primárně určeno pro plážový volejbal).

Kozí horka

Kozí horka na pravém břehu Brněnské přehrady Rekreační prvky se dočká nové převlékárny, hráči tří nových betonových stolů pro stolní tenis, pro děti tam postaví lanovku a oblíbenou houpačku hnizdo a pružinovou lavici.

Novinky na Kozí horce:

Nové sportovní hřiště s umělým povrchem – na místě stávajícího přírodního hřiště bude vybudováno nové oplocené hřiště s umělým povrchem o rozměrech cca 13,8 x 23,5 m (primárně určeno pro volejbal, nohejbal a streetball).

Nové sportovní hřiště s pískovým povrchem – na místě stávajícího přírodního hřiště bude vybudováno nové oplocené hřiště s pískovým povrchem opět o rozměrech 13,8 x 23,5 m (primárně určeno pro plážový volejbal).

Rokle

Na přírodní pláži nebo v lokalitě Rokle na pravém břehu Brněnské přehrady jsou navrženy demontáže, repase a osazení nových rekreačních a herních prvků.

Novinky v Rokli:

Repase stávajících stolů pro stolní tenis.

Nová sestava nízkých lanových překážek – sestava bude obsahovat 5 překážek – vývrtka, hadice, věšák, síť a had.

Autor: 
redakce
Aktuálně
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Komentáře