Reklama
reklama

Brněnská přehrada chce být atraktivní, na pěti plážích se bude stavět

V okolí Brněnské přehrady se bude stavět a vylepšovat. Aby došlo ke zvýšení atraktivity Brněnské přehrady. Tak zní i zadání veřejné zakázky na stavební práce, kterou vypisuje brněnský magistrát. Vylepšení, tak aby bylo místo zajímavé pro turisty i Brňáky, se dočká pět míst. Přibudou tam sportoviště, hrací prvky, ale i toalety a sprchy.

Stavební práce se ale budou týkat jen jednotlivých lokalit Brněnské přehrady. Okolí Rakovecké zátoky, Sokolského koupaliště, Kozí horky a Rokle. Cílem je zkvalitnění infrastruktury a technického zázemí pro rozvoj cestovního ruchu v Brně. Vybrané lokality Brněnské přehrady budou zatraktivněny pro turisty i pro brněnskou veřejnost a zvýší se tak rekreační potenciál přehrady.

„U nejexponovanějších pláží brněnské přehradní nádrže bude doplněno hygienické vybavení, stávající rekreační prvky rekonstruovány a doplněny o několik nových. Používání těchto sportovních prvků i hygienické vybavení nebude zpoplatněno, bude zdarma. Díky tomu snad turisté stráví v okolí přehrady delší dobu než dosud, protože v současné době není potřebné zázemí vybudováno v dostatečné kapacitě,“ uvádí k projektu primátor Brna Roman Onderka.

V lokalitách Rakovecká zátoka, Kozí horka, Sokolské koupaliště a Rokle lze navíc předpokládat, že noviny ocení nejen návštěvníci přehrady, ale i majitelé chat v těchto lokalitách.

Investiční akce „Zvýšení atraktivity Brněnské přehrady“ je zařazena ve schváleném rozpočtu města Brna s celkovými rozpočtovými náklady 14 milionů 80 tisíc korun. Projekt bude spolufinancován z Regionálního operačního programu Jihovýchod. Ve všech zmíněných lokalitách Brněnské přehrady by se nemělo stavět déle než pět měsíců.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře