Reklama
reklama

Brněnská přehrada chce být atraktivní, na pěti plážích se bude stavět

V okolí Brněnské přehrady se bude stavět a vylepšovat. Aby došlo ke zvýšení atraktivity Brněnské přehrady. Tak zní i zadání veřejné zakázky na stavební práce, kterou vypisuje brněnský magistrát. Vylepšení, tak aby bylo místo zajímavé pro turisty i Brňáky, se dočká pět míst. Přibudou tam sportoviště, hrací prvky, ale i toalety a sprchy.

Stavební práce se ale budou týkat jen jednotlivých lokalit Brněnské přehrady. Okolí Rakovecké zátoky, Sokolského koupaliště, Kozí horky a Rokle. Cílem je zkvalitnění infrastruktury a technického zázemí pro rozvoj cestovního ruchu v Brně. Vybrané lokality Brněnské přehrady budou zatraktivněny pro turisty i pro brněnskou veřejnost a zvýší se tak rekreační potenciál přehrady.

„U nejexponovanějších pláží brněnské přehradní nádrže bude doplněno hygienické vybavení, stávající rekreační prvky rekonstruovány a doplněny o několik nových. Používání těchto sportovních prvků i hygienické vybavení nebude zpoplatněno, bude zdarma. Díky tomu snad turisté stráví v okolí přehrady delší dobu než dosud, protože v současné době není potřebné zázemí vybudováno v dostatečné kapacitě,“ uvádí k projektu primátor Brna Roman Onderka.

V lokalitách Rakovecká zátoka, Kozí horka, Sokolské koupaliště a Rokle lze navíc předpokládat, že noviny ocení nejen návštěvníci přehrady, ale i majitelé chat v těchto lokalitách.

Investiční akce „Zvýšení atraktivity Brněnské přehrady“ je zařazena ve schváleném rozpočtu města Brna s celkovými rozpočtovými náklady 14 milionů 80 tisíc korun. Projekt bude spolufinancován z Regionálního operačního programu Jihovýchod. Ve všech zmíněných lokalitách Brněnské přehrady by se nemělo stavět déle než pět měsíců.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chystáte se jet lyžovat do zahraničí? Oblíbené jsou evropské destinace jako Itálie, Rakousko nebo Francie. Je ale na takovou cestu připravené i vaše auto? Víte, jaká pravidla v těchto zemích platí?
25.02.2018 - 10:14
Odpočinková zóna s kavárnou a dětským hřištěm, více místa pro sezónní trhy i lepší možnosti parkování či rekonstrukce inženýrských sítí. Hned tři brněnská náměstí čekají v brzké budoucnosti...
25.02.2018 - 08:39
Na jedné straně rozvoj města ve sportovní či dopravní rovině, na straně druhé obyvatelé či historické klenoty města. Situace týkající se směňování městských nemovitostí budí aktuálně v jihomoravské...
24.02.2018 - 09:07
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Radnice Brno-střed vypsala výzvu pro provozovatele kaváren, barů, restaurací a dalších podniků poskytujících občerstvení v městské části Brno-střed, aby umožnili využívat své toalety i kolemjdoucím...
23.02.2018 - 12:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Komentáře