Reklama
reklama

Brněnská přehrada chce být atraktivní, na pěti plážích se bude stavět

V okolí Brněnské přehrady se bude stavět a vylepšovat. Aby došlo ke zvýšení atraktivity Brněnské přehrady. Tak zní i zadání veřejné zakázky na stavební práce, kterou vypisuje brněnský magistrát. Vylepšení, tak aby bylo místo zajímavé pro turisty i Brňáky, se dočká pět míst. Přibudou tam sportoviště, hrací prvky, ale i toalety a sprchy.

Stavební práce se ale budou týkat jen jednotlivých lokalit Brněnské přehrady. Okolí Rakovecké zátoky, Sokolského koupaliště, Kozí horky a Rokle. Cílem je zkvalitnění infrastruktury a technického zázemí pro rozvoj cestovního ruchu v Brně. Vybrané lokality Brněnské přehrady budou zatraktivněny pro turisty i pro brněnskou veřejnost a zvýší se tak rekreační potenciál přehrady.

„U nejexponovanějších pláží brněnské přehradní nádrže bude doplněno hygienické vybavení, stávající rekreační prvky rekonstruovány a doplněny o několik nových. Používání těchto sportovních prvků i hygienické vybavení nebude zpoplatněno, bude zdarma. Díky tomu snad turisté stráví v okolí přehrady delší dobu než dosud, protože v současné době není potřebné zázemí vybudováno v dostatečné kapacitě,“ uvádí k projektu primátor Brna Roman Onderka.

V lokalitách Rakovecká zátoka, Kozí horka, Sokolské koupaliště a Rokle lze navíc předpokládat, že noviny ocení nejen návštěvníci přehrady, ale i majitelé chat v těchto lokalitách.

Investiční akce „Zvýšení atraktivity Brněnské přehrady“ je zařazena ve schváleném rozpočtu města Brna s celkovými rozpočtovými náklady 14 milionů 80 tisíc korun. Projekt bude spolufinancován z Regionálního operačního programu Jihovýchod. Ve všech zmíněných lokalitách Brněnské přehrady by se nemělo stavět déle než pět měsíců.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře