Reklama
reklama

Bobří rodinka se v brněnské zoo rozrostla. Mladí se musí naučit potápět

V květnu se v Brně v Zoo opět rozrostla rodina bobrů kanadských. Tentokrát se narodila čtyři mláďata, která se zatím učí potápět, aby se vnitřního brlohu mohla dostat do venkovního jezírka. První veterinární prohlídka proběhne v nejbližších týdnech.

Rodina bobrů kanadských dnes čítá tři dospělé jedince - dvě samice a jednoho samce, tři mláďata z loňského roku a čtyři květnová „mimina“. Zajímavostí je, že bobřata po narození vydávají zvuky podobné lidským mláďatům a v prvních dnech neumí plavat. Později pouze plovou na hladině jako korek a teprve po několika prvních týdnech se naučí potápět.

O čtyři „nováčky“ se stará nejen matka, ale také ostatní tety, protože bobří komunita funguje velmi kompaktně a vzájemně si pomáhá. „Bobři jsou od přírody velmi aktivní a nám chovatelům svou pílí občas přidávají práci, protože vynášejí naplaveniny ze dna jezírka a nosí je k výpusti, kterou záměrně ucpávají za účelem zvednutí hladiny. My pak musíme neustále nečistoty odstraňovat a je to taková nekonečná, úsměvná hra.“, říká chovatel Miloslav Walter.

Bobrům se v brněnské zoo daří a každoročně vyvádí mláďata. Venkovní jezírko sdílí bobři s kajkami mořskými a navzájem se tolerují. V roce 2010 získala zahrada za odchov bobrů třetí místo v rámci ocenění Bílý slon v kategorii Odchov roku.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře