Reklama
reklama

Bobří rodinka se v brněnské zoo rozrostla. Mladí se musí naučit potápět

V květnu se v Brně v Zoo opět rozrostla rodina bobrů kanadských. Tentokrát se narodila čtyři mláďata, která se zatím učí potápět, aby se vnitřního brlohu mohla dostat do venkovního jezírka. První veterinární prohlídka proběhne v nejbližších týdnech.

Rodina bobrů kanadských dnes čítá tři dospělé jedince - dvě samice a jednoho samce, tři mláďata z loňského roku a čtyři květnová „mimina“. Zajímavostí je, že bobřata po narození vydávají zvuky podobné lidským mláďatům a v prvních dnech neumí plavat. Později pouze plovou na hladině jako korek a teprve po několika prvních týdnech se naučí potápět.

O čtyři „nováčky“ se stará nejen matka, ale také ostatní tety, protože bobří komunita funguje velmi kompaktně a vzájemně si pomáhá. „Bobři jsou od přírody velmi aktivní a nám chovatelům svou pílí občas přidávají práci, protože vynášejí naplaveniny ze dna jezírka a nosí je k výpusti, kterou záměrně ucpávají za účelem zvednutí hladiny. My pak musíme neustále nečistoty odstraňovat a je to taková nekonečná, úsměvná hra.“, říká chovatel Miloslav Walter.

Bobrům se v brněnské zoo daří a každoročně vyvádí mláďata. Venkovní jezírko sdílí bobři s kajkami mořskými a navzájem se tolerují. V roce 2010 získala zahrada za odchov bobrů třetí místo v rámci ocenění Bílý slon v kategorii Odchov roku.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře