Reklama
reklama

Biology Park Brno už má základní kámen. Vědci v něm začnou pracovat za rok

V prostorách univerzitního kampusu Masarykovy univerzity v Brně-Bohunicích vznikne nový biotechnologický park s napojením na Středoevropský technologický institut CEITEC a pavilon Integrovaných laboratoří biomedicínských technologií (ILBIT). V pondělí byl položen základní kámen nového sídla vědců.

Areál se nachází v těsném sousedství Inkubátoru biomedicínských technologií INBIT a tato oblast přímo navazuje také na areál Fakultní nemocnice Brno. Umístění biotechnologického parku umožní jeho efektivní propojení s již existující vědecko-výzkumnou infrastrukturou.

V rámci projektu bude vybudováno a vybaveno 6 440 m2 plochy biotechnologicky orientovaného vědeckotechnického parku a 200 m2 podnikatelského inkubátoru.
Vybudovaný biotechnologický park a související podnikatelský inkubátor vytvoří organizované prostředí pro zabezpečení spolupráce veřejných a soukromých vědeckých a inovačních subjektů, s cílem lepšího průniku inovačních technologií, výrobků a služeb na trh.

Prezident Hospodářské komory, která je partnerem projektu, Vladimír Dlouhý k projektu Biology Park Brno poznamenal. „V Brně a Jihomoravském kraji byl v této oblasti rozvoje inovačních center učiněn skutečně obrovský kus práce. Je to věc, kterou jako ekonom cítím jako velmi potřebnou."

Zahájení provozu parku se plánuje na srpen příštího roku.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Městské divadlo Brno se přidá k dalším brněnským divadelním budovám, které mění svůj vzhled k lepšímu. Během příštích dvou let získá i divadelní dům v Lidické ulici moderní tvář. Podle plánů vyjde...
25.09.2017 - 19:58
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Komentáře