Reklama
reklama

Biology Park Brno už má základní kámen. Vědci v něm začnou pracovat za rok

V prostorách univerzitního kampusu Masarykovy univerzity v Brně-Bohunicích vznikne nový biotechnologický park s napojením na Středoevropský technologický institut CEITEC a pavilon Integrovaných laboratoří biomedicínských technologií (ILBIT). V pondělí byl položen základní kámen nového sídla vědců.

Areál se nachází v těsném sousedství Inkubátoru biomedicínských technologií INBIT a tato oblast přímo navazuje také na areál Fakultní nemocnice Brno. Umístění biotechnologického parku umožní jeho efektivní propojení s již existující vědecko-výzkumnou infrastrukturou.

V rámci projektu bude vybudováno a vybaveno 6 440 m2 plochy biotechnologicky orientovaného vědeckotechnického parku a 200 m2 podnikatelského inkubátoru.
Vybudovaný biotechnologický park a související podnikatelský inkubátor vytvoří organizované prostředí pro zabezpečení spolupráce veřejných a soukromých vědeckých a inovačních subjektů, s cílem lepšího průniku inovačních technologií, výrobků a služeb na trh.

Prezident Hospodářské komory, která je partnerem projektu, Vladimír Dlouhý k projektu Biology Park Brno poznamenal. „V Brně a Jihomoravském kraji byl v této oblasti rozvoje inovačních center učiněn skutečně obrovský kus práce. Je to věc, kterou jako ekonom cítím jako velmi potřebnou."

Zahájení provozu parku se plánuje na srpen příštího roku.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře