Reklama
reklama

Betonové torzo u kampusu? Prý dočasně. Investor čeká na zájemce

Podle vizualizací má na rohu Jihlavské ulice vzniknout stejná budova jako ty již obsazené. Jenže před několika dny zmizely jeřáby od betonového torza přízemí, do kterého teď jen prší.

Ještě nedávno neměla výšková budova na Heršpické ulici okna a prázdné prostory jsou i v nejvyšší budově v Česku, nedaleké AZ Tower. Poptávka po kancelářských prostorách se nyní projevila i v kancelářském komplexu u bohunické nemocnice. Jeden den ještě visely na plotě kolem staveniště pyšné cedule s logy stavební firmy, druhý den už tam nebyly. Stejně jako jeřáby. „Když jsme se sem stěhovali, věděl jsem, že tady měl vzniknout ucelený komplex, takže to, že dělníci udělali přízemí a zmizeli, mě překvapilo,“ uvedl zaměstnanec finanční společnosti, která v areálu sídlí. Jak dodává, ani v již dokončených věžích nejsou všechny kancelářské prostory obsazené.

Stav, v jakém se dnes budova nachází, překvapuje i spolumajitele stavební firmy Pavla Krbce. „Vykazuje to při zběžném pohledu řadu znaků staveniště narychlo opuštěného naštvanými stavebními firmami. Jestli byl důvod stavět kompletní jeřáb a betonovat jen tohle přízemí, nevím. Mně tedy jasný není,“ krčí rameny Krbec.

Investorem komplexu je společnost AIG Lincoln, která tvrdí, že torzo torzem nezůstane. „Výstavba projektu Campus Science Park v lokalitě The Campus bude pokračovat v závislosti na momentálně probíhajících jednáních s potenciálními zájemci o využití kancelářských prostor,“ vysvětluje marketingový ředitel společnosti Tomáš Grepl. Jestli bylo zastavení stavby v této fázi plánované, Grepl výslovně neuvedl.

O jím zmiňované strategii ale pochybuje realitní makléř Martin Pirkl. „V poslední době ubývá zájemců, kteří jsou ochotni si na nové prostory dlouho počkat, to už musí být velice specifické projekty, jako byl AZ Tower. Připadá mi podivné, že by se zájemce rozhodoval podle betonového přízemí, nad kterým se za několik měsíců musí postavit celá věž,“ diví se Pirkl, podle kterého jsou v Brně tisíce metrů čtverečních volných kancelářských prostor, kam by se nájemce mohl nastěhovat v horizontu hodin.

Podle Pavla Krbce by si rozestavěná část budovy zasloužila zkrášlit, alespoň z marketingových důvodů. „Když opravujeme staré domy, dáváme na lešení velkou plachtu s obrázkem nového stavu. Něco podobného se vzkazem „stavíme pro vás to a to“ by bylo lepší než drátěný plot a zablácená stavba,“ myslí si. Neexistující budovu navíc používají na vizualizacích i realitní kanceláře, které nabízejí k pronájmu volné kancelářské prostory.   

Autor: 
redakce
Aktuálně
Čtvrtý ročník festivalu věnovanému jedné z výrazných brněnských osobností – Johannu Gregoru Mendelovi – se letos uskuteční v jihomoravské metropoli. Festival započne 20. července a skončí 22....
18.07.2018 - 14:50
Pohřešovaná Foto: Policie
Rodina a policisté pátrají po ženě z Kyjovska, která v sobotu odešla z místa bydliště a od té doby o sobě nepodává žádnou zprávu.
18.07.2018 - 11:54
Dveře obchodu Foto: Městská policie Brno
Dvacetiletá dívka se pokusila z obchodu v Bohunicích ukrást tričko. Personál ji přistihl a její rozzuřený známý po hádce se zaměstnanci rozbil dveře za dvacet tisíc korun.
18.07.2018 - 08:00
Zanedbaná Arnoldova vila by se mohla dočkat rekonstrukce. O peníze na opravu požádá Muzeum města Brna Norské fondy. Ve vile by v budoucnu mohlo vzniknout Centrum dialogu – místo pro poznávání naší...
17.07.2018 - 19:13
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Mezi Kaštanovou a Olympií se cyklisté podél Svitavy stále nedostanou. Opravy dálničního mostu, pod kterým stezka vede, se prodloužily. Úsek se dá objet kolem Svratky. Zprovoznění svitavské stezky se...
17.07.2018 - 17:54
Radnice Foto: Centrum news/Daniel Kempský
Náměstek brněnského primátora Martin Ander (Zelení) se vyjádřil k rozhodnutí vlády o brněnském hlavním nádraží, konkrétně o vyškrtnutí "brněnského metra" z plánů. Nevěří, že by primátor...
17.07.2018 - 11:45
Komentáře