Reklama
reklama

Betonové torzo u kampusu? Prý dočasně. Investor čeká na zájemce

Podle vizualizací má na rohu Jihlavské ulice vzniknout stejná budova jako ty již obsazené. Jenže před několika dny zmizely jeřáby od betonového torza přízemí, do kterého teď jen prší.

Ještě nedávno neměla výšková budova na Heršpické ulici okna a prázdné prostory jsou i v nejvyšší budově v Česku, nedaleké AZ Tower. Poptávka po kancelářských prostorách se nyní projevila i v kancelářském komplexu u bohunické nemocnice. Jeden den ještě visely na plotě kolem staveniště pyšné cedule s logy stavební firmy, druhý den už tam nebyly. Stejně jako jeřáby. „Když jsme se sem stěhovali, věděl jsem, že tady měl vzniknout ucelený komplex, takže to, že dělníci udělali přízemí a zmizeli, mě překvapilo,“ uvedl zaměstnanec finanční společnosti, která v areálu sídlí. Jak dodává, ani v již dokončených věžích nejsou všechny kancelářské prostory obsazené.

Stav, v jakém se dnes budova nachází, překvapuje i spolumajitele stavební firmy Pavla Krbce. „Vykazuje to při zběžném pohledu řadu znaků staveniště narychlo opuštěného naštvanými stavebními firmami. Jestli byl důvod stavět kompletní jeřáb a betonovat jen tohle přízemí, nevím. Mně tedy jasný není,“ krčí rameny Krbec.

Investorem komplexu je společnost AIG Lincoln, která tvrdí, že torzo torzem nezůstane. „Výstavba projektu Campus Science Park v lokalitě The Campus bude pokračovat v závislosti na momentálně probíhajících jednáních s potenciálními zájemci o využití kancelářských prostor,“ vysvětluje marketingový ředitel společnosti Tomáš Grepl. Jestli bylo zastavení stavby v této fázi plánované, Grepl výslovně neuvedl.

O jím zmiňované strategii ale pochybuje realitní makléř Martin Pirkl. „V poslední době ubývá zájemců, kteří jsou ochotni si na nové prostory dlouho počkat, to už musí být velice specifické projekty, jako byl AZ Tower. Připadá mi podivné, že by se zájemce rozhodoval podle betonového přízemí, nad kterým se za několik měsíců musí postavit celá věž,“ diví se Pirkl, podle kterého jsou v Brně tisíce metrů čtverečních volných kancelářských prostor, kam by se nájemce mohl nastěhovat v horizontu hodin.

Podle Pavla Krbce by si rozestavěná část budovy zasloužila zkrášlit, alespoň z marketingových důvodů. „Když opravujeme staré domy, dáváme na lešení velkou plachtu s obrázkem nového stavu. Něco podobného se vzkazem „stavíme pro vás to a to“ by bylo lepší než drátěný plot a zablácená stavba,“ myslí si. Neexistující budovu navíc používají na vizualizacích i realitní kanceláře, které nabízejí k pronájmu volné kancelářské prostory.   

Autor: 
redakce
Aktuálně
Znojemští policisté dopadli muže, který ukradl horské kolo. Při vyšetřování navíc vyšlo najevo, že s podobnou krádeží má muž již předchozí zkušenosti.
24.08.2017 - 08:05
V průběhu letošního léta to byla v Brně jedna dopravní uzavírka za druhou, a vypadá to, že konce dopravních omezení se jen tak nedočkáme. Město má v plánu opravy ulic Gorkého a Arne Nováka, které...
23.08.2017 - 11:45
Milovníci kempování a táborníci mohou slavit. Hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek v úterý zrušil zákaz rozdělávání ohňů. Nic tedy táborníkům nebrání v tom, opéci si poslední prázdninový...
23.08.2017 - 06:58
Již zítra zaparkuje na Zelném trhu speciální autobus s kavárnou, který nabídne návštěvníkům nevšední prožitek naprosté tmy. Hosté si tak mohou na chvíli zakusit, co to znamená být slepý.
22.08.2017 - 12:00
Řidič sportovního auta značky Dodge ujížděl policistům rychlostí o polovinu přesahující předpisy. Jejich honička skončila na polní cestě, kde se sportovní vůz zaseknul. Nyní čeká řidiče správní...
22.08.2017 - 07:37
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
Komentáře