Reklama
reklama

Betonové torzo u kampusu? Prý dočasně. Investor čeká na zájemce

Podle vizualizací má na rohu Jihlavské ulice vzniknout stejná budova jako ty již obsazené. Jenže před několika dny zmizely jeřáby od betonového torza přízemí, do kterého teď jen prší.

Ještě nedávno neměla výšková budova na Heršpické ulici okna a prázdné prostory jsou i v nejvyšší budově v Česku, nedaleké AZ Tower. Poptávka po kancelářských prostorách se nyní projevila i v kancelářském komplexu u bohunické nemocnice. Jeden den ještě visely na plotě kolem staveniště pyšné cedule s logy stavební firmy, druhý den už tam nebyly. Stejně jako jeřáby. „Když jsme se sem stěhovali, věděl jsem, že tady měl vzniknout ucelený komplex, takže to, že dělníci udělali přízemí a zmizeli, mě překvapilo,“ uvedl zaměstnanec finanční společnosti, která v areálu sídlí. Jak dodává, ani v již dokončených věžích nejsou všechny kancelářské prostory obsazené.

Stav, v jakém se dnes budova nachází, překvapuje i spolumajitele stavební firmy Pavla Krbce. „Vykazuje to při zběžném pohledu řadu znaků staveniště narychlo opuštěného naštvanými stavebními firmami. Jestli byl důvod stavět kompletní jeřáb a betonovat jen tohle přízemí, nevím. Mně tedy jasný není,“ krčí rameny Krbec.

Investorem komplexu je společnost AIG Lincoln, která tvrdí, že torzo torzem nezůstane. „Výstavba projektu Campus Science Park v lokalitě The Campus bude pokračovat v závislosti na momentálně probíhajících jednáních s potenciálními zájemci o využití kancelářských prostor,“ vysvětluje marketingový ředitel společnosti Tomáš Grepl. Jestli bylo zastavení stavby v této fázi plánované, Grepl výslovně neuvedl.

O jím zmiňované strategii ale pochybuje realitní makléř Martin Pirkl. „V poslední době ubývá zájemců, kteří jsou ochotni si na nové prostory dlouho počkat, to už musí být velice specifické projekty, jako byl AZ Tower. Připadá mi podivné, že by se zájemce rozhodoval podle betonového přízemí, nad kterým se za několik měsíců musí postavit celá věž,“ diví se Pirkl, podle kterého jsou v Brně tisíce metrů čtverečních volných kancelářských prostor, kam by se nájemce mohl nastěhovat v horizontu hodin.

Podle Pavla Krbce by si rozestavěná část budovy zasloužila zkrášlit, alespoň z marketingových důvodů. „Když opravujeme staré domy, dáváme na lešení velkou plachtu s obrázkem nového stavu. Něco podobného se vzkazem „stavíme pro vás to a to“ by bylo lepší než drátěný plot a zablácená stavba,“ myslí si. Neexistující budovu navíc používají na vizualizacích i realitní kanceláře, které nabízejí k pronájmu volné kancelářské prostory.   

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komentáře