Reklama
reklama

Zastupitelé neschválili dodatek ke smlouvě s Amazonem. Sklad v Brně nebude

Záměr americké firmy Amazon zastoupené v současné době společností CTP Invest a Bor Logistics týkající se vybudování logistického centra v brněnské průmyslové zóně Černovická terasa se zatím v Brně prosadit nepodařilo. Zastupitelé dnes o schválení jednali několik hodin. Brno přišlo silného amerického investora na svém území, možnost vzniku až 2 tisíc nových pracovních míst, milionové finanční dotace do infrastruktury, zvýšení kvality životního prostředí v dotčených městských částech a realizaci dálničního sjezdu pro průmyslovou zónu.

Zastupitelé města nepřijali na zasedání usnesení ve věci dodatku k nájemní smlouvě o poskytnutí příspěvku a smlouvě o uzavření budoucí kupní smlouvy ze dne 30. prosince 2013. Město Brno tak s největší pravděpodobností definitivně přichází o silného zahraničního investora, který kromě miliardových investic ve městě plánoval také zaměstnat až 2000 pracovníků.

„Respektuji rozhodnutí zastupitelů, osobně se s ním však neztotožňuji. Brno promarnilo svou šanci získat v době ekonomické recese silného investora a současně vyslalo do světa negativní signál i ostatním potenciálním investorům. Od posledního hlasování zastupitelstva došlo ve vyjednávání k výrazným posunům umožňujícím dohodu, a to napříč politickým spektrem. Výsledek dnešního hlasování mě proto mrzí dvojnásob,“ řekl po zasedání zastupitelstva primátor města Brna Roman Onderka.

„Je prostým faktem, že přes 23 000 Brňanů je nyní v evidenci úřadu práce a denně tito lidé musí řešit základní otázky své životní existence. Prezentované „pseudodůvody“ vedoucí k zamítnutí investice se navíc ukazují jako nepravdivé a vykonstruované. Například „otrokářské“ pracovní podmínky v novém logistickém centru Amazon v Brně či argument, že Brno jedná pod časovým tlakem a nic nebylo řádně projednáno, jsou mýty. Tuto záležitost orgány města v různých podobách projednávají už od srpna 2013,“ dodal Roman Onderka.     

Zatímco dosud jednání vázla především kvůli neexistujícímu sjezdu z dálnice D1, dnes Firmě CTP opoziční zastupitelé vytýkali, že už pracuje na pozemcích města bez jeho souhlasu, nebo se diskuze točila kolem územního plánu. V něm je totiž podmínka, která říká, že v místě nelze stavět distribuční centra. Územní plán by se tak musel změnit, o což developer už požádal. O této žádosti se však zastupitelé dozvěděli až na třetím zastupitelstvu.

Rozhodnutí zastupitelů už s největší pravděpodobností znamená konec jednání s americkou společností.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře