Reklama
reklama

Záchrana člověka přímo v autosalonu. U Fordu ji nacvičovali zaměstnanci

Bojíte se, že se někdo z vašeho okolí dostane do stavu akutního ohrožení zdraví nebo života a že mu nebudete umět pomoci? Nevíte, jak poskytnout první pomoc? Trávíte hodně času na silnici a nevíte, co dělat při dopravní nehodě?

Každý se může stát účastníkem dopravní nehody, a protože se lidé ze servisu společnosti Ford CARent a. s. častěji než ostatní setkávají s následky těchto dopravních nehod, rozhodlo se vedení společnosti ve spolupráci se Zdravotnickou záchrannou službou Jihomoravského kraje pořádat v prostorách autosalonu v Bělohorské ulici pravidelné kurzy první pomoci.

„Kurzy pořádáme, abychom dokázali nejenom kladně odpovědět na výše položené otázky, ale abychom, a přejeme si aby toho nebylo nikdy zapotřebí, dokázali skutečně zachránit lidský život nebo zdraví. Kurzy jsou určené nejenom  pro naše zaměstnance, ale účast nabízím i zájemcům z řad našich zákazníků i veřejnost," uvedl ředitel společnosti Ford CARent Lubomír Hartman.

Po proškolení zaměstnanců se firma Ford CARent může stát společensky odpovědnou firmou. Společenská odpovědnost firem (Corporate Social Responsibility, CSR) je důležitým aspektem strategického chování firem a jako takový je uznáván i na úrovni Evropské unie. V rámci tohoto konceptu se podnik chová odpovědně nejen v oblasti obchodních rozhodnutí a strategie, ale také v oblasti životního prostředí a sociálního dopadu fungování firmy.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře