Reklama
reklama

Záchrana člověka přímo v autosalonu. U Fordu ji nacvičovali zaměstnanci

Bojíte se, že se někdo z vašeho okolí dostane do stavu akutního ohrožení zdraví nebo života a že mu nebudete umět pomoci? Nevíte, jak poskytnout první pomoc? Trávíte hodně času na silnici a nevíte, co dělat při dopravní nehodě?

Každý se může stát účastníkem dopravní nehody, a protože se lidé ze servisu společnosti Ford CARent a. s. častěji než ostatní setkávají s následky těchto dopravních nehod, rozhodlo se vedení společnosti ve spolupráci se Zdravotnickou záchrannou službou Jihomoravského kraje pořádat v prostorách autosalonu v Bělohorské ulici pravidelné kurzy první pomoci.

„Kurzy pořádáme, abychom dokázali nejenom kladně odpovědět na výše položené otázky, ale abychom, a přejeme si aby toho nebylo nikdy zapotřebí, dokázali skutečně zachránit lidský život nebo zdraví. Kurzy jsou určené nejenom  pro naše zaměstnance, ale účast nabízím i zájemcům z řad našich zákazníků i veřejnost," uvedl ředitel společnosti Ford CARent Lubomír Hartman.

Po proškolení zaměstnanců se firma Ford CARent může stát společensky odpovědnou firmou. Společenská odpovědnost firem (Corporate Social Responsibility, CSR) je důležitým aspektem strategického chování firem a jako takový je uznáván i na úrovni Evropské unie. V rámci tohoto konceptu se podnik chová odpovědně nejen v oblasti obchodních rozhodnutí a strategie, ale také v oblasti životního prostředí a sociálního dopadu fungování firmy.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře