Reklama
reklama

Vláda dnes bude projednávat dotace pro brněnský závod Grand Prix

Na dnešním zasedání se vláda bude zabývat také dotacemi pro brněnský závod mistrovství světa silničních motocyklů. Ministerstvo školství sice závodu přislíbilo podporu ve výši dvaceti milionů korun, ale podle návrhu ministra školství Marcela Chládka by na podporu tohoto závodu mohlo putovat dalších 20 milionů korun z vládní rozpočtové rezervy ministerstva financí.

Premiér Bohuslav Sobotka se také kvůli budoucnosti závodu sejde s jeho organizátory. Ti se v závislosti na výsledcích této schůzky a středečním verdiktu vlády rozhodnou, zda brněnský závod mistrovství světa budou pořádat i v roce 2015.  "Automotodrom Brno už v květnu oznámil promotérovi šampionátu FIM Mistrovství světa silničních motocyklů (MotoGP), že v tuto chvíli nemá zajištěno financování závodu Grand Prix České republiky v roce 2014 ani v letech následujících a že pokud nedojde ke změně, bude nucen požádat promotéra, aby v roce 2015 vyjmul závod v České republice z kalendáře šampionátu," uvedli pořadatelé v tiskové zprávě. Definitivní verdikt tak padne po jednání vlády a setkání s premiérem Sobotkou.

Pořadatelé dlouhodobě vykazují, že je brněnská Velká cena ztrátovým podnikem, loni na ní prodělali 41,7 milionu korun. Největší položkou v rozpočtu je totiž takzvaný zalistovací poplatek pro zařazení do kalendáře mistrovství světa, který v roce 2013 činil přibližně 70 milionů korun.

V letošním roce se závod na Masarykově okruhu uskuteční od 15. do 17. srpna.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře