Reklama
reklama

VIDEO: V Brně radili řidičům, jak správně a rychle nasadit sněhové řetězy

Sněhové řetězy. Každý z řidičů, který je někdy musel použít, potvrdí, že v desetistupňovém mrazu a v hustém sněžení opravdu stojí za to, mít nasazování řetězů nacvičené. Společnost Ford CARent uspořádala na parkovišti před svým autosalonem instruktáž v nasazování sněhových řetězů. Akce byla přístupná všem lidem, kteří měli zájem naučit se správně a co nejrychleji nasadit sněhové řetězy. Zároveň servisní technici pomohli a poradili zájemcům s výběrem vhodných řetězů na jejich auto.

Při nákupu sněhových řetězů je vybírejte podle rozměru pneumatik. Správně mají řetězy "sedět" na pneumatice, nikoliv na ráfku. Nejčastěji se dnes prodávají řetězy s H stopou. V nabídce jsou i s Y stopou, ale ty se hodí hlavně pro pracovní stroje.

Všechny sněhové řetězy se dnes na kolo nasazují, aniž se s vozem musí popojíždět. U běžných modelů se však po nasazení a ujetí několika desítek metrů musí zastavit, vystoupit a ještě je dotáhnout. Na trhu jsou však k dostání i řetězy, které se nasadí na kolo, rozjedete se a samy se dotáhnou. Jejich pořízení je však finančně nákladnější.

Sněhové řetězy je možné použít pouze na souvislé vrstvě sněhu nebo ledu. Při použití na čistém asfaltu, například v místech, kde je silnice dobře udržovaná, řetězy vždy sundejte. Riskujete tím nejen nadměrné opotřebení nebo poškození samotných řetězů a auta, ale také povrchu silnice.

Podle těch, kteří si ve středu monzáž sněhových řetězů vyzkoušeli, je jejich nasazení na kola velice lehké. "Zvládne to i žena, jsem toho příkladem a zvládly to i moje nehty," smála se Jana Muzikářová, která nasazení řetězů předváděla.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře