Reklama
reklama

VIDEO: V Brně radili řidičům, jak správně a rychle nasadit sněhové řetězy

Sněhové řetězy. Každý z řidičů, který je někdy musel použít, potvrdí, že v desetistupňovém mrazu a v hustém sněžení opravdu stojí za to, mít nasazování řetězů nacvičené. Společnost Ford CARent uspořádala na parkovišti před svým autosalonem instruktáž v nasazování sněhových řetězů. Akce byla přístupná všem lidem, kteří měli zájem naučit se správně a co nejrychleji nasadit sněhové řetězy. Zároveň servisní technici pomohli a poradili zájemcům s výběrem vhodných řetězů na jejich auto.

Při nákupu sněhových řetězů je vybírejte podle rozměru pneumatik. Správně mají řetězy "sedět" na pneumatice, nikoliv na ráfku. Nejčastěji se dnes prodávají řetězy s H stopou. V nabídce jsou i s Y stopou, ale ty se hodí hlavně pro pracovní stroje.

Všechny sněhové řetězy se dnes na kolo nasazují, aniž se s vozem musí popojíždět. U běžných modelů se však po nasazení a ujetí několika desítek metrů musí zastavit, vystoupit a ještě je dotáhnout. Na trhu jsou však k dostání i řetězy, které se nasadí na kolo, rozjedete se a samy se dotáhnou. Jejich pořízení je však finančně nákladnější.

Sněhové řetězy je možné použít pouze na souvislé vrstvě sněhu nebo ledu. Při použití na čistém asfaltu, například v místech, kde je silnice dobře udržovaná, řetězy vždy sundejte. Riskujete tím nejen nadměrné opotřebení nebo poškození samotných řetězů a auta, ale také povrchu silnice.

Podle těch, kteří si ve středu monzáž sněhových řetězů vyzkoušeli, je jejich nasazení na kola velice lehké. "Zvládne to i žena, jsem toho příkladem a zvládly to i moje nehty," smála se Jana Muzikářová, která nasazení řetězů předváděla.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře