Reklama
reklama

Uprostřed zahrádkářské kolonie hořel vybydlený dům. Všude okolo byly odpadky

V zahrádkářské kolonii ve Vinohradské ulici v Brně vyhořel vnitřek neobydleného domu. Vyšetřovatel konstatoval, že škoda na objektu určenému k likvidaci je nulová. Příčina vzniku požáru je v šetření.

Hustého dýmu, jenž stoupal ze zahrádkářské kolonie u Vinohradské ulice, si všimli strážníci. Uprostřed zahrady hořel patrový dům. Kvůli obavám o životy osob, které by mohly být uvnitř, vběhla hlídka strážníků otevřenou brankou k domu a přes štiplavý dusivý kouř zjišťovala, jestli v budově někdo nezůstal. Naštěstí se ukázalo, že budova je zřejmě již delší dobu neobývaná a i v danou chvíli byla prázdná. Strážníci přivolali hasiče a na místo dorazili i státní policisté.

Hasiči dostali po několika desítkách minut plameny pod kontrolu. Hasební práce ale ztěžovalo velké množství odpadků, které byly v objektu i jeho bezprostředním okolí.

„Hasiči uvnitř budovy zasahovali v dýchacích přístrojích. Dvěma vodními proudy požár dostali pod kontrolu a následně zcela uhasili,“ uvedla mluvčí hasičů Pavla Pražáková.

Vyšetřovatel konstatoval, že škoda na objektu určenému k likvidaci je nulová. Příčina vzniku požáru je v šetření. Hasiči ještě před ukončením zásahu zkontrolovali celý objekt termokamerou.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Komentáře