Reklama
reklama

Uprostřed zahrádkářské kolonie hořel vybydlený dům. Všude okolo byly odpadky

V zahrádkářské kolonii ve Vinohradské ulici v Brně vyhořel vnitřek neobydleného domu. Vyšetřovatel konstatoval, že škoda na objektu určenému k likvidaci je nulová. Příčina vzniku požáru je v šetření.

Hustého dýmu, jenž stoupal ze zahrádkářské kolonie u Vinohradské ulice, si všimli strážníci. Uprostřed zahrady hořel patrový dům. Kvůli obavám o životy osob, které by mohly být uvnitř, vběhla hlídka strážníků otevřenou brankou k domu a přes štiplavý dusivý kouř zjišťovala, jestli v budově někdo nezůstal. Naštěstí se ukázalo, že budova je zřejmě již delší dobu neobývaná a i v danou chvíli byla prázdná. Strážníci přivolali hasiče a na místo dorazili i státní policisté.

Hasiči dostali po několika desítkách minut plameny pod kontrolu. Hasební práce ale ztěžovalo velké množství odpadků, které byly v objektu i jeho bezprostředním okolí.

„Hasiči uvnitř budovy zasahovali v dýchacích přístrojích. Dvěma vodními proudy požár dostali pod kontrolu a následně zcela uhasili,“ uvedla mluvčí hasičů Pavla Pražáková.

Vyšetřovatel konstatoval, že škoda na objektu určenému k likvidaci je nulová. Příčina vzniku požáru je v šetření. Hasiči ještě před ukončením zásahu zkontrolovali celý objekt termokamerou.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře