Reklama
reklama

Trojčata rysa kanadského už „řádí“ ve výběhu brněnské zoo

V květnu narozená mláďata rysa kanadského se chovatelům podařilo odchytit až koncem minulého týdne. "Můžeme potvrdit, že jsou to trojčata – jeden sameček a dvě samičky a že jsou zdravá a velmi aktivní. Při odchytu bylo provedeno čipování, vakcinace a návštěvníci už je mohou vidět ve výběhu," uvedla mluvčí zoo Monika Brindzáková.

Chovatelé zaznamenali přírůstek ve výběhu rysů kanadských přibližně v polovině května. Tato poměrně velká expozice je porostlá keři a vzrostlými stromy a vzhledem k tomu, že samice byla v prvních týdnech po porodu velmi obezřetná, nedovolila chovatelům se k mláďatům přiblížit.

 

„Očkování a čipování jsme už nemohli déle odkládat, protože později by bylo velmi složité mláďata odchytit. Pokud se totiž cítí ohroženi, dokážou i šplhat na stromy.“, říká provozní zoolog Jaroslav Nádeníček. Proto začali chovatelé dospělé rysy krmit v boudách, které se nacházejí mimo návštěvnickou trasu, podařilo se jim je uzavřít a mláďata z výběhu bezpečně odebrat. Současně proběhla i úprava výběhu a v těchto dnech se mohou návštěvníci těšit pohledem na celou rysí rodinku.

 

Samostatnými lovci se tyto šelmy stávají až v 9 měsících. Mláďata zůstávají s matkou přibližně 10 měsíců a poté musí rodiče opustit.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Komentáře