Reklama
reklama

Tři nové expozice pro orly, klokany a africká zvířata oživí brněnskou zoo

Brněnská zoologická zahrada připravila a v současné době dokončuje hned tři nové projekty na úpravu výběhů a expozic pro zvířata. Do nového se tak mohou těšit orli, klokani a africká zvířata.

rojekt expozice orlů je další etapou realizace expozičního celku Beringie, kde jsou prezentována zvířata severského biotopu severní Ameriky a dálně východní Sibiře. Výsledkem bude už na konci května 2014 novostavba expozice orlů spolu s výběhy pro ureiny kanadské a skunky severní. Celý výběh je koncipován jako průchozí, expozice bude stát 23,1 milionu korun.

Novinky čekají na návštěvníky i v expozici klokanů. V místě současného lesoparku na ploše 2500 m2 uvnitř zoo vznikne nový výběh pro klokany. Tato venkovní expozice zvířat je již téměř hotová. Práce za 5,3 milionu korun zahrnovaly oplocení, krajinářské a zahradní úpravy a drobné stavby. Pod pojmem drobné stavby jsou myšleny vyhlídková plošina, umělá skála a dobrodružná stezka. Krajina zde připomíná Austrálii, dominantou je centrální vyvýšenina z kamenů. V současné době u klokanů probíhají vegetační úpravy a příprava expozice.

V zoo se na podzim připravuje otevření i nové expozice Africká vesnice Kalahari. Je to uzavřený komplex domorodých chýší, doplněný o předměty denní potřeby běžných Afričanů. Tato osada má představovat živý skanzen. Nyní tam probíhají terénní úpravy, výstavba sítí i chýší. Dokončení vesnice Kalahari za 23,3 milionu korun se plánuje na říjen 2014.    

„Cílem všech projektů je přispět k rozvoji Zoologické zahrady Brno a vytvořit další atraktivity pro návštěvníky zoo, která má potenciál zvýšit cestovní ruch v Brně. Všechny tři projekty jsou z více než osmdesáti procent financovány z dotací,“ uvedl primátor města Brna Roman Onderka. 

Brněnská zoo byla slavnostně otevřena v lokalitě Mniší hora 30. 8. 1953 – v loňském roce si tak připomněla 60. let od založení. Poslední velká investice v zoo Brno byla expozice severské přírody Beringie, která byla otevřena veřejnosti v říjnu 2010. Stavba Beringie byla největší investiční akcí v dějinách brněnské zoologické zahrady. Vyžádala si celkem 76 milionů Kč - z toho 45 milionů Kč bylo čerpáno z fondů EU. Hlavním chovaným druhem je zde medvěd kamčatský.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Komentáře