Reklama
reklama

Staré školní hřiště je minulostí. Odpoledne ho mohou využívat všichni sportovci

Sportovní areál při Masarykově Základní a Mateřské škole v Zemědělské ulici, který slouží k výuce a sportovnímu vyžití dětí předškolního a školního věku, prošel  rekonstrukcí. Při slavnostním otevření "svoje" staré školní hřiště, na kterém dřív převládal asfalt, mnoho školáků vůbec nepoznala.

Modernizací hřiště se výrazně rozšířila nabídka volnočasových aktivit nejen pro žáky základní a mateřské školy, ale i pro veřejnost. během rekonstrukce vznikla nová atletická plocha a víceúčelové hřiště, které nahradilo již nevyhovující plochu basketbalového a volejbalového hřiště. Vznikl také nový 120 metrů dlouhý běžecký okruh, 50metrová běžecká dráha, hřiště na futsal, dvě basketbalová a tři volejbalová hřiště. Rekonstrukce se dočkalo i oplocení a tribuny, které také byly v nevyhovujícím stavu.

Hlavní plochu sportovního areálu pokryl polyuretanový povrch, zbytek plochy zabírá tráva. "Dále se provedly nezbytné sadové úpravy spočívající v kácení a redukčních řezech stávajících dřevin a výsadbě nových stromů a keřů. Současně byl vybudován sklad na sportovní náčiní. Součástí oprav bylo také provedení nové areálové revizní kanalizační šachty a přípojky," popsala opravy mluvčí magistrátu Soňa Haluzová.

„Stav sportovního areálu při Masarykově základní a mateřské škole už nevyhovoval z hlediska technického ani estetického. Přitom je sport pro zdravý vývoj dětí velmi důležitý a získávání základních pohybových návyků nezbytné. Prostřednictvím tohoto projektu se podařilo stávající sportoviště nejen opravit, ale vytvořit pro žáky školy i širokou veřejnost areál, díky kterému je možné v městské části Brno-sever provozovat pestřejší škálu sportovních aktivit než doposud,“ uvedl primátor města Roman Onderka.

Do 16 hodin je areál vyhrazen pro potřeby školy, školní družiny a mimoškolní aktivity žáků. Veřejnosti je přístupný zdarma ve všední dny od 16 do 18 hodin, o víkendu od 15 do 18 hodin. Návštěvníci musí dodržovat provozní řád, který je k dispozici na stránce www.maskola.cz.

Hřiště lze užívat také za úplatu k organizovaným aktivitám (sportovní kluby, skupiny a podobně) ve všední dny i o víkendech na základě předchozí domluvy s kanceláří školy nebo se správcem.

Projekt rekonstrukce byl spolufinancován z fondů Evropské unie v rámci Regionálního operačního programu Jihovýchod. Celkem oprava hřiště vyšla na 5 milionů a 750 tisíc korun.

Masarykova česká obecná škola chlapecká a dívčí, dnes Masarykova základní škola a mateřská škola, byla postavena na ulici Zemědělské v letech 1930–1931. Výuka zde byla zahájena ve školním roce 1931/1932. Celková symetrie budovy vyplývala z jejího dělení na chlapecké a dívčí křídlo. Před budovou bylo v době vzniku školy hřiště s bazénem. Budovu projektoval Ing. arch. Mojmír Kyselka (1902–1974), který byl za Masarykovy školy v Brně oceněn mimo jiné stříbrnou medailí Světové výstavy umění a techniky v Paříži (1937).

Masarykova základní škola a Mateřská škola Brno na ulici Zemědělské 29 sídlí ve dvou budovách. Zahrnuje dvoutřídní mateřskou školu s celodenním provozem o kapacitě 50 dětí a základní školu s 23 třídami a celkovým počtem 540 žáků. Součástí školy je školní družina s 9 odděleními a v obou budovách moderní výdejna stravy.

Mateřská škola uplatňuje ve výchovně-vzdělávací činnosti prvky „daltonského plánu“, základní škola vyučuje podle Školního vzdělávacího programu „Od hraní k učení“.  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Komentáře