Reklama
reklama

Sociální pracovnice Lenka Čuprová z brněnské Líšně je Osobností roku 2012

Už čtvrtým rokem pomáhá v Nízkoprahovém klubu Likusák ohroženým dětem a mládeži z brněnských sídlišť, kteří se dostali do problémů. Sociální pracovnice Lenka Čuprová z Ratolesti Brno byla vyhlášena Osobností roku 2012 mezi pracovníky nízkoprahových programů. Prestižní ocenění ČASovaná bota je každoročně udělováno odborným patronem - Českou asociací streetwork, za největší přínos v oblasti sociálních nízkoprahových služeb.

Lenka Čuprová působí jako zástupkyně vedoucího a koordinátorka pobočky Nízkoprahového klubu Likusák, který je sociální službou Ratolesti Brno pro ohrožené děti a mládež ze sídlišť v Líšni, Vinohradech a dalších. V loňském roce úspěšně rozběhla terénní práci s rizikovou mládeží na sídlišti v Novém Lískovci a v okolních městských částech, kde tyto služby zcela chyběly. Každý den odborně pomáhá přímo v ulicích desítkám dospívajících, kteří se ocitli v těžké situaci, řeší problémy s rodiči, se školou nebo v partě, jsou ohrožení drogami, kriminalitou nebo nezájmem svého okolí.

 

Zároveň je jedním z průkopníků na poli online terénní práce s dětmi a mládeží, která je trendem v oboru posledních dvou až tří let. Formu online práce úspěšně zavedla i v Likusáku, pracovníci tak klientům poskytují poradenství na internetu, nejčastěji na jimi oblíbených sociálních sítích. Spolu s dalšími odborníky z celé republiky je zapojena v inovativním projektu Streetwork online, jehož součástí je interaktivní portál pro mladé lidi s názvem jdidoklubu.cz.

 

„Ocenění beru jako zpětnou vazbu od kolegů z oboru, kteří tím říkají, že směr, kterým jdu, je správný. Zároveň ale vnímám, že do mě byla vložena důvěra, a tak musím makat, abych si ji zasloužila. Bez týmu bych ale žádnou osobností roku nebyla, úspěch je zásluhou všech z Likusáku, Ratolesti Brno a dalších lidí, kteří mě podporují,“ dodala vítězka Lenka Čuprová.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Křik a rány ozývající se z královopolských ulic probudily v pátek kolem třetí hodiny ráno tamní obyvatele a obrátili se na linku 156.
12.08.2018 - 07:34
Komentáře