Reklama
reklama

Opozice: Developer CTP Invest už nyní načerno pracuje na pozemcích města

Brněnští zastupitelé nyní na zasedání řeší schvalování dodatku smlouvy s developerem CTP, který má do brněnské lokality Černovická terasa přivést amerického internetového prodejce firmu Amazon. Opoziční zastupitelé Martin Ander a Mojmír Vlašín ze Strany zelených upozornili na stavební práce, které developer - firma CTP - nyní provádí na pozemku pro Amazon. Nájemní smlouva podle Andera nemá právní účinky a developer provádí práce na městských pozemních načerno.

Jednatel společnosti CTP Invest Remon Leonard Vos potvrdil, že na pozemcích dochází ke stavebním úpravám, mluvil však jen o pozemcích po bývalých leteckých objektech, na kterých má společnost povolení provádět demolici. K tomu, proč firma CTP zasáhla i do pozemků města, se nevyjádřil. Zdůraznil naopak desetiletou úspěšnou spolupráci CTP s městem Brnem. „Aktivně pracujeme na tom, abychom přivedli investory do města Brna a prezentovali město Brno po celém světě od New Yorku po Tchaj-pej. Naše spolupráce je velmi úspěšná,“ uvedl Vos.

„Jde o zásah do městských pozemků. CTP nepřiznalo otevřeně svoji chybu. To, že mají povolení demolovat bývalé letecké objekty na sousedních svých pozemcích, nikomu to nevadí. To, co vadí, je, že rozšířili svoji činnost na pozemky města Brna. Na těchto pozemcích je shrnuta ornice a je do výše jednoho metru navezen odpad a stavební suť. Došlo ke škodám na městském pozemku.  Musíme toto vyřešit a pak se teprve můžeme bavit s partnerem, zda s ním chce město Brno uzavírat smlouvy nebo dodatky,“ uvedl Martin Ander (SZ).

Náměstek primátora Oliver Pospíšil (ČSSD) potvrdil, že Brno nedalo souhlasy společnosti CTP k nakládání s pozemky města. „Skutečnost na místě je taková, jaká je. Musím však podotknout, že se nejedná o ornou půdu a úpravy, které provedl CTP na ploše, nemusí znamenat škodu. Vzhledem k tomu, že je zřejmé kdo nakládal s tímto pozemkem, je zbytečné běžet na policii. Po dnešním zastupitelstvu budou ale samozřejmě učiněny kroky, aby se tato věc narovnala. CTP v Brně podniká, podnikala a bude podnikat, nikam nám neuteče a věřím, že se vše vyřeší v plné spokojenosti města Brna,“ uvedl k problému Pospíšil.

Zastupitel Mojmír Vlašín (SZ) uvedl, že podá podnět inspekci životního prostředí. „Tímto zaséváte nedůvěru mezi vaší společností a statutárním městem Brnem. Chci vás upozornit, že Česká republika není banánová republika,“ dodal k problému Vlašín.

Jednání zastupitelstva stále pokračuje.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Křik a rány ozývající se z královopolských ulic probudily v pátek kolem třetí hodiny ráno tamní obyvatele a obrátili se na linku 156.
12.08.2018 - 07:34
Komentáře