Reklama
reklama

Opozice: Developer CTP Invest už nyní načerno pracuje na pozemcích města

Brněnští zastupitelé nyní na zasedání řeší schvalování dodatku smlouvy s developerem CTP, který má do brněnské lokality Černovická terasa přivést amerického internetového prodejce firmu Amazon. Opoziční zastupitelé Martin Ander a Mojmír Vlašín ze Strany zelených upozornili na stavební práce, které developer - firma CTP - nyní provádí na pozemku pro Amazon. Nájemní smlouva podle Andera nemá právní účinky a developer provádí práce na městských pozemních načerno.

Jednatel společnosti CTP Invest Remon Leonard Vos potvrdil, že na pozemcích dochází ke stavebním úpravám, mluvil však jen o pozemcích po bývalých leteckých objektech, na kterých má společnost povolení provádět demolici. K tomu, proč firma CTP zasáhla i do pozemků města, se nevyjádřil. Zdůraznil naopak desetiletou úspěšnou spolupráci CTP s městem Brnem. „Aktivně pracujeme na tom, abychom přivedli investory do města Brna a prezentovali město Brno po celém světě od New Yorku po Tchaj-pej. Naše spolupráce je velmi úspěšná,“ uvedl Vos.

„Jde o zásah do městských pozemků. CTP nepřiznalo otevřeně svoji chybu. To, že mají povolení demolovat bývalé letecké objekty na sousedních svých pozemcích, nikomu to nevadí. To, co vadí, je, že rozšířili svoji činnost na pozemky města Brna. Na těchto pozemcích je shrnuta ornice a je do výše jednoho metru navezen odpad a stavební suť. Došlo ke škodám na městském pozemku.  Musíme toto vyřešit a pak se teprve můžeme bavit s partnerem, zda s ním chce město Brno uzavírat smlouvy nebo dodatky,“ uvedl Martin Ander (SZ).

Náměstek primátora Oliver Pospíšil (ČSSD) potvrdil, že Brno nedalo souhlasy společnosti CTP k nakládání s pozemky města. „Skutečnost na místě je taková, jaká je. Musím však podotknout, že se nejedná o ornou půdu a úpravy, které provedl CTP na ploše, nemusí znamenat škodu. Vzhledem k tomu, že je zřejmé kdo nakládal s tímto pozemkem, je zbytečné běžet na policii. Po dnešním zastupitelstvu budou ale samozřejmě učiněny kroky, aby se tato věc narovnala. CTP v Brně podniká, podnikala a bude podnikat, nikam nám neuteče a věřím, že se vše vyřeší v plné spokojenosti města Brna,“ uvedl k problému Pospíšil.

Zastupitel Mojmír Vlašín (SZ) uvedl, že podá podnět inspekci životního prostředí. „Tímto zaséváte nedůvěru mezi vaší společností a statutárním městem Brnem. Chci vás upozornit, že Česká republika není banánová republika,“ dodal k problému Vlašín.

Jednání zastupitelstva stále pokračuje.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Novinky a trendy ze světa potravinářství přinese od 27. února do 2. března na brněnské výstaviště Mezinárodní potravinářský veletrh SALIMA. Tradičně jej doplní i další veletrhy z příbuzných oborů -...
19.02.2018 - 18:08
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Bary, restaurace i diskotéky. Takové brněnské podniky měli v hledáčku policisté v noci z pátku na sobotu. Kontrolovali, zda tam neodchází k prodeji alkoholu mladistvým. To, co odhalili v jednom...
19.02.2018 - 13:34
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Marnými sliby se chtěl trestu vyhnout muž, který se v sobotu brzy ráno pokoušel vloupat do sklepa v Židenicích. Upozornil na sebe kvůli dřevěné tyči s kterou popocházel a tím na sebe upoutal...
19.02.2018 - 07:45
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Svérázným způsobem se v Újezdu u Brna dostával do psychické kondice před několika dny čtyřiadvacetiletý mladík.
18.02.2018 - 08:24
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Komentáře