Reklama
reklama

Opozice: Developer CTP Invest už nyní načerno pracuje na pozemcích města

Brněnští zastupitelé nyní na zasedání řeší schvalování dodatku smlouvy s developerem CTP, který má do brněnské lokality Černovická terasa přivést amerického internetového prodejce firmu Amazon. Opoziční zastupitelé Martin Ander a Mojmír Vlašín ze Strany zelených upozornili na stavební práce, které developer - firma CTP - nyní provádí na pozemku pro Amazon. Nájemní smlouva podle Andera nemá právní účinky a developer provádí práce na městských pozemních načerno.

Jednatel společnosti CTP Invest Remon Leonard Vos potvrdil, že na pozemcích dochází ke stavebním úpravám, mluvil však jen o pozemcích po bývalých leteckých objektech, na kterých má společnost povolení provádět demolici. K tomu, proč firma CTP zasáhla i do pozemků města, se nevyjádřil. Zdůraznil naopak desetiletou úspěšnou spolupráci CTP s městem Brnem. „Aktivně pracujeme na tom, abychom přivedli investory do města Brna a prezentovali město Brno po celém světě od New Yorku po Tchaj-pej. Naše spolupráce je velmi úspěšná,“ uvedl Vos.

„Jde o zásah do městských pozemků. CTP nepřiznalo otevřeně svoji chybu. To, že mají povolení demolovat bývalé letecké objekty na sousedních svých pozemcích, nikomu to nevadí. To, co vadí, je, že rozšířili svoji činnost na pozemky města Brna. Na těchto pozemcích je shrnuta ornice a je do výše jednoho metru navezen odpad a stavební suť. Došlo ke škodám na městském pozemku.  Musíme toto vyřešit a pak se teprve můžeme bavit s partnerem, zda s ním chce město Brno uzavírat smlouvy nebo dodatky,“ uvedl Martin Ander (SZ).

Náměstek primátora Oliver Pospíšil (ČSSD) potvrdil, že Brno nedalo souhlasy společnosti CTP k nakládání s pozemky města. „Skutečnost na místě je taková, jaká je. Musím však podotknout, že se nejedná o ornou půdu a úpravy, které provedl CTP na ploše, nemusí znamenat škodu. Vzhledem k tomu, že je zřejmé kdo nakládal s tímto pozemkem, je zbytečné běžet na policii. Po dnešním zastupitelstvu budou ale samozřejmě učiněny kroky, aby se tato věc narovnala. CTP v Brně podniká, podnikala a bude podnikat, nikam nám neuteče a věřím, že se vše vyřeší v plné spokojenosti města Brna,“ uvedl k problému Pospíšil.

Zastupitel Mojmír Vlašín (SZ) uvedl, že podá podnět inspekci životního prostředí. „Tímto zaséváte nedůvěru mezi vaší společností a statutárním městem Brnem. Chci vás upozornit, že Česká republika není banánová republika,“ dodal k problému Vlašín.

Jednání zastupitelstva stále pokračuje.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Komentáře