Reklama
reklama

Lávka nad řekou Svitavou ponese jméno zavražděné spisovatelky Simony Monyové

Nové jméno získá nová lávka v brněnských Obřanech spojující přes řeku Svitavu ulici Obřanskou a Újezdy. Ta by měla podle návrhu městské části nést jméno tragicky zemřelé spisovatelky Simony Monyové. V srpnu před dvěma lety ji v nedalekém domě v ulici Zázmolí zavraždil její manžel Boris Ingr.

„Přestože městská část navrhovala na pojmenování lávky i další dva názvy – „lávka Legionářů“ a „lávka Nad Splavem“ pracovní skupina pro názvosloví města Brna, já i radní města Brna jsme se přiklonili k vybrání názvu „lávka Simony Monyové. Spisovatelka bydlela v bezprostřední blízkosti lávky a tuto oblast Brna měla moc ráda,“ uvádí k pojmenování lávky primátor města Brna Roman Onderka.

 

"Lávka je zkratkou přes řeku Svitavu. Výstavba této lávky zlepšila přístup k městské hromadné dopravě především u obyvatel z ulic Hlaváčova, Újezdy, Řádky, Zázmolí a Zlatníky. Zkrátila také přístup k obřanskému fotbalovému hřišti a tenisovým kurtům o jednu zastávku. Dále umožnila zokruhovat síť pěších a cyklistických cest navazujících na Cacovický ostrov, který byl předloni nově upravený a revitalizovaný. Je též napojena na cyklostezku vedoucí do Bílovic nad Svitavou," uvedl k lávce místostarosta městské části Maloměřice a Obřany Stanislav Dvořák.

 

Lávka dlouhá 28 metrů byla zhotovena z dřevěných obloukových nosníků s mezilehlou dřevěnou mostovkou - podlahou mostu. Lávka je určena pro pěší i cyklisty. Dřevěné prvky jsou z lepeného lamelového dřeva a doplněny lehkým kovovým zábradlím.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Šestice brněnských pedagogů získá ocenění Učitel roku 2018. Slavnostní předání ocenění se uskuteční při příležitosti Dne učitelů ve středu 28. března 2018 na Nové radnici.
16.03.2018 - 11:30
Ulici Hanácká čeká od dnešní osmé hodiny uzavírka. Z toho důvodu bude omezen průjezd veškeré dopravy ulicí Hanáckou v obou směrech. Rovněž zastávku Hanácká čeká přeložení. Uzavírka potrvá do...
16.03.2018 - 07:00
Divadlo žije. Bez ohledu na okolnosti. I tak by se dalo popsat inkluzivní taneční divadlo Kafkasia, které bude mít premiéru 14. dubna 2018 v Brně. Šestice tanečníků – včetně dvou s tělesných...
15.03.2018 - 22:15
Komentáře