Reklama
reklama

Lávka nad řekou Svitavou ponese jméno zavražděné spisovatelky Simony Monyové

Nové jméno získá nová lávka v brněnských Obřanech spojující přes řeku Svitavu ulici Obřanskou a Újezdy. Ta by měla podle návrhu městské části nést jméno tragicky zemřelé spisovatelky Simony Monyové. V srpnu před dvěma lety ji v nedalekém domě v ulici Zázmolí zavraždil její manžel Boris Ingr.

„Přestože městská část navrhovala na pojmenování lávky i další dva názvy – „lávka Legionářů“ a „lávka Nad Splavem“ pracovní skupina pro názvosloví města Brna, já i radní města Brna jsme se přiklonili k vybrání názvu „lávka Simony Monyové. Spisovatelka bydlela v bezprostřední blízkosti lávky a tuto oblast Brna měla moc ráda,“ uvádí k pojmenování lávky primátor města Brna Roman Onderka.

 

"Lávka je zkratkou přes řeku Svitavu. Výstavba této lávky zlepšila přístup k městské hromadné dopravě především u obyvatel z ulic Hlaváčova, Újezdy, Řádky, Zázmolí a Zlatníky. Zkrátila také přístup k obřanskému fotbalovému hřišti a tenisovým kurtům o jednu zastávku. Dále umožnila zokruhovat síť pěších a cyklistických cest navazujících na Cacovický ostrov, který byl předloni nově upravený a revitalizovaný. Je též napojena na cyklostezku vedoucí do Bílovic nad Svitavou," uvedl k lávce místostarosta městské části Maloměřice a Obřany Stanislav Dvořák.

 

Lávka dlouhá 28 metrů byla zhotovena z dřevěných obloukových nosníků s mezilehlou dřevěnou mostovkou - podlahou mostu. Lávka je určena pro pěší i cyklisty. Dřevěné prvky jsou z lepeného lamelového dřeva a doplněny lehkým kovovým zábradlím.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Komentáře