Reklama
reklama

Klára Liptáková s lidovci uspěla doma v Maloměřicích a Obřanech

V dalších brněnských částech už lidé ví, kdo je bude zastupovat na radnicích.

V Židenicích uspělo ve volebním klání hnutí ANO. Získalo 8 mandátů. Lidovci tam mají 6 míst v zastupitelstvu, čtyři ČSSD, tři TOP09 a po dvou mandátech získali ODS, zelení, kumunisté a „A co Brno? Zel. pro Židenice“.

Ve Slatině slaví úspěch sociální demokraté. Mají 9 zastupitelů. Ovšem kromě jedné strany se do zastupitelstva dostaly všechny strany a hnutí, které ve Slatině kandidovali. Jak si tedy podělí další mandáty? ANO 3, KDU-ČSL 2, HN za všestranný rozvoj Slatiny 2, Komunisté 1, ODS 1, TOP09 1, Strana svobodných občanů 1, Spolu pro lepší Slatinu 1.

Pět stran bude muset najít společnou řeč v Medlánkách. Zvítězilo SNK Občané pro Medlánky, mají 8 mandátů. Uspěly i Zelené Medlánky se třemi mandáty, dva tam má ODS a po jednom lidovci a sociální demokraté.

V Maloměřicích a Obřanech si karty rozdaly tradiční strany. Vyhráli lidovci. Získali 5 křesel zastupitelů, starostka a kandidátka na primátorku Klára Liptáková dostala na svém území 692 hlasů. Tři mandáty mají sociální demokraté, dva Strana zelených a také TOP09. Jednoho zastupitele budou mít komunisté, ODS, ale i hnutí A co Brno?

Kohoutovice patří sociálním demokratům. Získali 28 procent a 7 mandátů. Tři zastupitele vyšle na radnici Sdružení pro Kohoutovice, po dvou ODS, komunisté, lidovci, TOP09, A co Brno? a jednoho Pro Kohoutovice a Moravu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vítězný návrh Foto: KAM
Zklidnění dopravy, více zeleně, míst pro odpočinek a volný čas. I taková by mohlo v budoucnu vypadat historické Staré Brno. Porota ocenila nejlepší návrhy v ideové soutěži na proměnu Mendlova náměstí...
26.09.2018 - 05:00
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
Komentáře