Reklama
reklama

Druhý pokus: Zastupitelé dnes schvalují smlouvu o příchodu Amazonu do Brna

Brněnští zastupitelé budou na svém dnešním zasedání na Nové radnici schvalovat smlouvu s developerem CTP Invest, který v lokalitě Černovická terasa chystá stavbu obřího skladu pro amerického internetového prodejce Amazon. Pokud bude minimálně 28 z 55 zastupitelů pro, Amazon do Brna může přijít. Opoziční zastupitelé ale včera upozornili na stavební práce, které developer - firma CTP - nyní provádí na pozemku pro Amazon. Nájemní smlouva podle Martina Andera ze Strany zelených dosud nemá právní účinky a developer provádí práce na městských pozemních načerno.

Amazon slibuje v Brně zaměstnat minimálně 1500 lidí. S nabídkou postavit logistické centrum v Brně přišel na podzim loňského roku. Od té doby se vyjednává o podmínkách. Smlouvu s developerem už jednou brněnští zastupitelé odmítli. Brnu se ale podařilo vyjednat podmínky, které by měly urychlit stavbu dálničního sjezdu do černovické průmyslové zóny, kde má sklad stát. Dálniční sjezd je přitom klíčovým bodem sporu, protože Slatina a další blízké městské části se potýkají s nadměrnou dopravou.

V dodatku smlouvy o prodeji pozemků pro sklad Amazonu je proto nyní to, že CTP je dostane až poté, co vykoupí alespoň 70 procent pozemků pro stavbu dálničního exitu.

Sociální demokraté, kteří v brněnském zastupitelstvu mají 19 hlasů, uvedli, že se smlouvou s CTP budou souhlasit jednotně. „Městský výkonný výbor ČSSD Brno-město uložil v souladu s programovými dokumenty ČSSD svým zastupitelům podpořit takové usnesení, které bude znamenat zvýšení zaměstnanosti a výraznou investici ve statutárním městě Brně. Amazon je výjimečnou příležitostí pro Brno, jeho současnost i budoucnost,“ komentoval  primátor Brna Roman Onderka.

Naopak opoziční zastupitelé mají k výstavbě Amazonu v Brně výhrady. Nově nyní zveřejnili fotografie, kdy tvrdí, že na městských pozemcích už nyní a načerno začíná vznikat Amazon.  Developer podle Martina Andera ze Strany zelených začal pro Amazon provádět zemní práce: bez povolení, na městských pozemcích, ke kterým v tuto chvíli nemá právo s nimi nakládat. „Nájemní smlouva dosud nemá právní účinky. Přesto shrnul ornici a začal zavážet pozemek stavební sutí. Jsem naprosto proti tomu , aby tohle gangsterské chování zastupitelstvo zítra pokrylo svým souhlasem,“ uvedl Ander.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře