Reklama
reklama

Druhý pokus: Zastupitelé dnes schvalují smlouvu o příchodu Amazonu do Brna

Brněnští zastupitelé budou na svém dnešním zasedání na Nové radnici schvalovat smlouvu s developerem CTP Invest, který v lokalitě Černovická terasa chystá stavbu obřího skladu pro amerického internetového prodejce Amazon. Pokud bude minimálně 28 z 55 zastupitelů pro, Amazon do Brna může přijít. Opoziční zastupitelé ale včera upozornili na stavební práce, které developer - firma CTP - nyní provádí na pozemku pro Amazon. Nájemní smlouva podle Martina Andera ze Strany zelených dosud nemá právní účinky a developer provádí práce na městských pozemních načerno.

Amazon slibuje v Brně zaměstnat minimálně 1500 lidí. S nabídkou postavit logistické centrum v Brně přišel na podzim loňského roku. Od té doby se vyjednává o podmínkách. Smlouvu s developerem už jednou brněnští zastupitelé odmítli. Brnu se ale podařilo vyjednat podmínky, které by měly urychlit stavbu dálničního sjezdu do černovické průmyslové zóny, kde má sklad stát. Dálniční sjezd je přitom klíčovým bodem sporu, protože Slatina a další blízké městské části se potýkají s nadměrnou dopravou.

V dodatku smlouvy o prodeji pozemků pro sklad Amazonu je proto nyní to, že CTP je dostane až poté, co vykoupí alespoň 70 procent pozemků pro stavbu dálničního exitu.

Sociální demokraté, kteří v brněnském zastupitelstvu mají 19 hlasů, uvedli, že se smlouvou s CTP budou souhlasit jednotně. „Městský výkonný výbor ČSSD Brno-město uložil v souladu s programovými dokumenty ČSSD svým zastupitelům podpořit takové usnesení, které bude znamenat zvýšení zaměstnanosti a výraznou investici ve statutárním městě Brně. Amazon je výjimečnou příležitostí pro Brno, jeho současnost i budoucnost,“ komentoval  primátor Brna Roman Onderka.

Naopak opoziční zastupitelé mají k výstavbě Amazonu v Brně výhrady. Nově nyní zveřejnili fotografie, kdy tvrdí, že na městských pozemcích už nyní a načerno začíná vznikat Amazon.  Developer podle Martina Andera ze Strany zelených začal pro Amazon provádět zemní práce: bez povolení, na městských pozemcích, ke kterým v tuto chvíli nemá právo s nimi nakládat. „Nájemní smlouva dosud nemá právní účinky. Přesto shrnul ornici a začal zavážet pozemek stavební sutí. Jsem naprosto proti tomu , aby tohle gangsterské chování zastupitelstvo zítra pokrylo svým souhlasem,“ uvedl Ander.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Komentáře