Reklama
reklama

Druhý pokus: Zastupitelé dnes schvalují smlouvu o příchodu Amazonu do Brna

Brněnští zastupitelé budou na svém dnešním zasedání na Nové radnici schvalovat smlouvu s developerem CTP Invest, který v lokalitě Černovická terasa chystá stavbu obřího skladu pro amerického internetového prodejce Amazon. Pokud bude minimálně 28 z 55 zastupitelů pro, Amazon do Brna může přijít. Opoziční zastupitelé ale včera upozornili na stavební práce, které developer - firma CTP - nyní provádí na pozemku pro Amazon. Nájemní smlouva podle Martina Andera ze Strany zelených dosud nemá právní účinky a developer provádí práce na městských pozemních načerno.

Amazon slibuje v Brně zaměstnat minimálně 1500 lidí. S nabídkou postavit logistické centrum v Brně přišel na podzim loňského roku. Od té doby se vyjednává o podmínkách. Smlouvu s developerem už jednou brněnští zastupitelé odmítli. Brnu se ale podařilo vyjednat podmínky, které by měly urychlit stavbu dálničního sjezdu do černovické průmyslové zóny, kde má sklad stát. Dálniční sjezd je přitom klíčovým bodem sporu, protože Slatina a další blízké městské části se potýkají s nadměrnou dopravou.

V dodatku smlouvy o prodeji pozemků pro sklad Amazonu je proto nyní to, že CTP je dostane až poté, co vykoupí alespoň 70 procent pozemků pro stavbu dálničního exitu.

Sociální demokraté, kteří v brněnském zastupitelstvu mají 19 hlasů, uvedli, že se smlouvou s CTP budou souhlasit jednotně. „Městský výkonný výbor ČSSD Brno-město uložil v souladu s programovými dokumenty ČSSD svým zastupitelům podpořit takové usnesení, které bude znamenat zvýšení zaměstnanosti a výraznou investici ve statutárním městě Brně. Amazon je výjimečnou příležitostí pro Brno, jeho současnost i budoucnost,“ komentoval  primátor Brna Roman Onderka.

Naopak opoziční zastupitelé mají k výstavbě Amazonu v Brně výhrady. Nově nyní zveřejnili fotografie, kdy tvrdí, že na městských pozemcích už nyní a načerno začíná vznikat Amazon.  Developer podle Martina Andera ze Strany zelených začal pro Amazon provádět zemní práce: bez povolení, na městských pozemcích, ke kterým v tuto chvíli nemá právo s nimi nakládat. „Nájemní smlouva dosud nemá právní účinky. Přesto shrnul ornici a začal zavážet pozemek stavební sutí. Jsem naprosto proti tomu , aby tohle gangsterské chování zastupitelstvo zítra pokrylo svým souhlasem,“ uvedl Ander.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře