Reklama
reklama

Developer CTP Invest se omluvil Brnu, že začal nelegálně pracovat na pozemcích města

Za to, že na pozemcích města Brna, na kterých chce firma Amazon postavit logistické centrum, se začalo pracovat ještě před jejich prodejem a podpisem smlouvy, se developer – firma CTP Invest – městu omluvil. „Mohu potvrdit, že pozemky byly neoprávněně užívány, investor se sám přiznal a v dopise se omluvil,“ uvedl dnes primátor Brna Roman Onderka.

Na nelegální práce na pozemcích – shrnutí zeminy a navezení zpevňující vrstvy – upozornilo před březnovým zasedáním zastupitelstva občanské sdružení Čisté Tuřany, které proti stavbě velkého skladu americké firmy Amazon v lokalitě Černovické terasy bojuje.  

Město nyní prověřuje firmu CTP pro nezákonné užívání pozemků města Brna. Šetření vede náměstek primátora Oliver Pospíšil, ale již nyní je jasné, že pozemky města byly neoprávněně užívány. „Investor se sám přiznal a dopisem se městu omluvil, protože si myslel, že záležitost dodatku smlouvy bude vyřešena. V závěru dopisu také píše, že je připraven uhradit veškeré náhrady škody, popřípadě uvést pozemek do původního stavu,“ uvedl na tiskové konferenci primátor Onderka s tím, že město nyní vše ověří, vyčíslí a bude jednat podle toho, jak mu ukládá legislativa.

Primátor také potvrdil, že Amazon nemá zájem o pozemek u letiště, který mu nabízí kraj. „Pozemek je podle developera pro Amazon nevyhovující. Byl prověřován už v loňském roce, jedním z důvodů, proč není vhodný, je jeho velikost. Je malý,“ uvedl primátor Onderka.

Radní také projednali harmonogram změny územního plánu v lokalitě Černovické terasy. Ten totiž ve svém původním znění nepovoluje stavbu logistického centra v oblasti, o kterou má Amazon zájem.

Primátor Onderka také připomněl, že kauza Amazon není jednoduchá. Město totiž v prosinci loňského roku uzavřelo s developerem CTP Invest smlouvu, ve které se zavázalo k součinnosti při budování centra Amazon v Brně. „V případě že CTP nerozváže smluvní vztah s městem, tak tento smluvní vztah platí do prosince letošního roku. Město musí slíbenou součinnost dodržet, takže bude muset materiály týkající se logistického centra Amazon předkládat na každém zasedání až do prosince,“ upozornil primátor.

Americký internetový obchod Amazon chce v Brně postavit velkosklad. Má tam proinvestovat zhruba 2,7 miliardy korun a zaměstnat nejméně 1500 lidí.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře