Reklama
reklama

Developer CTP Invest se omluvil Brnu, že začal nelegálně pracovat na pozemcích města

Za to, že na pozemcích města Brna, na kterých chce firma Amazon postavit logistické centrum, se začalo pracovat ještě před jejich prodejem a podpisem smlouvy, se developer – firma CTP Invest – městu omluvil. „Mohu potvrdit, že pozemky byly neoprávněně užívány, investor se sám přiznal a v dopise se omluvil,“ uvedl dnes primátor Brna Roman Onderka.

Na nelegální práce na pozemcích – shrnutí zeminy a navezení zpevňující vrstvy – upozornilo před březnovým zasedáním zastupitelstva občanské sdružení Čisté Tuřany, které proti stavbě velkého skladu americké firmy Amazon v lokalitě Černovické terasy bojuje.  

Město nyní prověřuje firmu CTP pro nezákonné užívání pozemků města Brna. Šetření vede náměstek primátora Oliver Pospíšil, ale již nyní je jasné, že pozemky města byly neoprávněně užívány. „Investor se sám přiznal a dopisem se městu omluvil, protože si myslel, že záležitost dodatku smlouvy bude vyřešena. V závěru dopisu také píše, že je připraven uhradit veškeré náhrady škody, popřípadě uvést pozemek do původního stavu,“ uvedl na tiskové konferenci primátor Onderka s tím, že město nyní vše ověří, vyčíslí a bude jednat podle toho, jak mu ukládá legislativa.

Primátor také potvrdil, že Amazon nemá zájem o pozemek u letiště, který mu nabízí kraj. „Pozemek je podle developera pro Amazon nevyhovující. Byl prověřován už v loňském roce, jedním z důvodů, proč není vhodný, je jeho velikost. Je malý,“ uvedl primátor Onderka.

Radní také projednali harmonogram změny územního plánu v lokalitě Černovické terasy. Ten totiž ve svém původním znění nepovoluje stavbu logistického centra v oblasti, o kterou má Amazon zájem.

Primátor Onderka také připomněl, že kauza Amazon není jednoduchá. Město totiž v prosinci loňského roku uzavřelo s developerem CTP Invest smlouvu, ve které se zavázalo k součinnosti při budování centra Amazon v Brně. „V případě že CTP nerozváže smluvní vztah s městem, tak tento smluvní vztah platí do prosince letošního roku. Město musí slíbenou součinnost dodržet, takže bude muset materiály týkající se logistického centra Amazon předkládat na každém zasedání až do prosince,“ upozornil primátor.

Americký internetový obchod Amazon chce v Brně postavit velkosklad. Má tam proinvestovat zhruba 2,7 miliardy korun a zaměstnat nejméně 1500 lidí.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Šestice brněnských pedagogů získá ocenění Učitel roku 2018. Slavnostní předání ocenění se uskuteční při příležitosti Dne učitelů ve středu 28. března 2018 na Nové radnici.
16.03.2018 - 11:30
Ulici Hanácká čeká od dnešní osmé hodiny uzavírka. Z toho důvodu bude omezen průjezd veškeré dopravy ulicí Hanáckou v obou směrech. Rovněž zastávku Hanácká čeká přeložení. Uzavírka potrvá do...
16.03.2018 - 07:00
Divadlo žije. Bez ohledu na okolnosti. I tak by se dalo popsat inkluzivní taneční divadlo Kafkasia, které bude mít premiéru 14. dubna 2018 v Brně. Šestice tanečníků – včetně dvou s tělesných...
15.03.2018 - 22:15
Komentáře