Reklama
reklama

Děti si splní sen. Stanou se na chvíli popeláři

Slalom mezi popelnicemi, jízda v popelnici, kutálení popelnic, bubnování na kontejnery a nakonec i výprava do spalovny – to jsou lákadla, jimž málokteré dítě odolá. Hravý a vzdělávací den pro malé i velké příznivce zpracování a druhotného využití odpadu pořádá akciová společnost SAKO Brno u příležitosti svého 20. výročí založení v neděli 8. června na Jedovnické 2. Od 9 do 15 hodin bude celý areál brněnské spalovny odpadů patřit návštěvníkům.

"Prohlédnou si různé typy popelářských vozů i pojízdnou myčku popelnic, děti se budou moci svézt v kabině popelářského vozu a zeptat se na cokoli, co je zajímá,“ řekla Jana Švestková ze SAKO Brno. Děti si užijí soutěže, tvořivé dílny a další atrakce, dospělí si prohlédnou výstavu o historii nakládání s odpady v Brně a mohou si také vyslechnout přednášku odborníka na stejné téma. Pokud budou chtít děti vybavit dětským popelářským oblečení, není nic jednoduššího, než zajít do SAKOobchodu a koupit v něm trička, kalhoty, kšiltovky, popelničky, kontejnerky… Zájem by měl vzbudit také RECYjarmark se stánky výrobců předmětů z odpadu nebo šperků z PET lahví.

Den otevřených dveří v SAKO Brno ale nemá jen pobavit. „Je to další ze způsobů, jak všem přiblížit smysl třídění a odpovědět na otázky, které se týkají odpadu,“ vysvětlil ředitel SAKO Brno Jiří Kratochvil. Právě třídění je jedním z trendů, které se snaží SAKO podporovat. „Snažíme se vyvrátit mýty o tom, že třídit nemá smysl, protože auta stejně všechno nakonec svezou dohromady. Není to tak,“ upozornil J. Kratochvíl. Jak vysvětlil, Brno vychází lidem vstříc a motivuje je k třídění i tím, že provozuje nejvíc sběrných středisek odpadu ze všech obcí České republiky, a to 38, což je ve srovnání s Prahou dvojnásobek.

O komentované prohlídky, na něž se lidé mohou přihlásit e-mailem, je nevídaný zájem: „Všechny nedělní termíny jsou už teď naplněny,“ uvedla Jana Švestková, „ale lidé se budou moci hned na místě přihlásit na exkurze, pořádané naším ENVIcentrem, v jiných termínech,“ dodala.

K areálu spalovny se nejlépe dostanete tramvají č. 8 (zastávka Bělohorská), případně autobusy 55 a 75. Více lze najít na www.sako.cz 

Zdroj: www.brno.cz

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře