Reklama
reklama

Cech malířů, natěračů a lakýrníků bude partnerem brněnského odborného učiliště

Centrum odborného výcviku vznikne na Odborném učilišti a Praktické škole v Brně v Lomené ulici. Dotaci na vznik centra dostane škola z evropských fondů. Mělo by jít o částku 22 milionů korun.

Podstatou projektu je nákup nových moderních strojů a výstavba nového centra pro odborný výcvik žáků. Modernizací dílen a výstavbou nové školní budovy dojde k bezpečnější práci žáků na strojích, k výraznému zlepšení technického vybavení školy a vytvoření podmínek pro kvalitnější naplňování školních vzdělávacích programů u učebních oborů Truhlářská a čalounická výroba, Strojírenské práce - zejména automontážní práce - a Malířské a natěračské práce.

„Při schválení dotace jsme vyšli z požadavku praxe, především Cechu malířů, natěračů a lakýrníků České republiky. V oblasti speciálního učňovského školství by se tak škola stala významným centrem výuky tohoto učebního oboru a platným partnerem zmíněného cechu,“ zdůraznil hejtman Michal Hašek.

Odborné učiliště a Praktická škola Brno, Lomená 44 je specifická střední škola zaměřená na vzdělávání žáků se speciálními potřebami a také žáků z méně konformního sociokulturního prostředí.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Komentáře