Reklama
reklama

Cech malířů, natěračů a lakýrníků bude partnerem brněnského odborného učiliště

Centrum odborného výcviku vznikne na Odborném učilišti a Praktické škole v Brně v Lomené ulici. Dotaci na vznik centra dostane škola z evropských fondů. Mělo by jít o částku 22 milionů korun.

Podstatou projektu je nákup nových moderních strojů a výstavba nového centra pro odborný výcvik žáků. Modernizací dílen a výstavbou nové školní budovy dojde k bezpečnější práci žáků na strojích, k výraznému zlepšení technického vybavení školy a vytvoření podmínek pro kvalitnější naplňování školních vzdělávacích programů u učebních oborů Truhlářská a čalounická výroba, Strojírenské práce - zejména automontážní práce - a Malířské a natěračské práce.

„Při schválení dotace jsme vyšli z požadavku praxe, především Cechu malířů, natěračů a lakýrníků České republiky. V oblasti speciálního učňovského školství by se tak škola stala významným centrem výuky tohoto učebního oboru a platným partnerem zmíněného cechu,“ zdůraznil hejtman Michal Hašek.

Odborné učiliště a Praktická škola Brno, Lomená 44 je specifická střední škola zaměřená na vzdělávání žáků se speciálními potřebami a také žáků z méně konformního sociokulturního prostředí.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Komentáře