Reklama
reklama

Amazonu došla trpělivost. Už nepočítá s distribučním centrem v Brně

Internetová firma Amazon už v tuto chvíli nepočítá se stavbou distribučního centra v Brně. Zvažuje jiné alternativy ve střední Evropě. Českým novinářům to podle serveru novinky.cz řekl v distribučním centru v německém Grabenu ředitel Amazonu pro Evropu Tim Collins.

Záměr americké firmy Amazon zastoupené v současné době společností CTP Invest byl jasný. Týkal se vybudování logistického centra v brněnské průmyslové zóně Černovická terasa. Brno přišlo silného amerického investora na svém území, možnost vzniku až 2 tisíc nových pracovních míst, milionové finanční dotace do infrastruktury, zvýšení kvality životního prostředí v dotčených městských částech a realizaci dálničního sjezdu pro průmyslovou zónu.

"Obří distribuční centrum Amazonu na Černovické terase by ucpalo jihovýchod Brna kamiony a udělalo tisícům lidí ze Slatiny a okolí ze života peklo. Ty stovky nízkoplacených, nekvalifikovaných a nestabilních pracovních míst za to nestojí. Je dobře, že se investor nakonec rozhodl tady své překladiště nepostavit," uvedl k informaci Martin Ander ze Strany zelených.

Dnešní prohlášení Timothyho Collinse velmi překvapilo primátora Brna Romana Onderku. "Očekávám, že v nejbližší době obdržím oficiální stanovisko firmy Amazon o krocích, které hodlá firma nadále podniknout,“ uvedl primátor.

„Panu Collinsovi jsem již 24. března 2014 poslal dopis s žádostí o vyjádření, zda firma Amazon nadále počítá s umístěním svého logistického centra v Brně v lokalitě Černovická terasa. Při posledním telefonickém rozhovoru 25. března 2014 jsem byl panem Raimundem Paetzmannem (Director CS/OPS Real Estate EMEA) ubezpečen, že zájem firmy Amazon o výstavbu na území města Brna nadále trvá za předpokladu, že smluvní vztah s investorem bude schválen 15. dubna 2014 na jednání Zastupitelstva města Brna,“ doplnil v tiskové zprávě dále Roman Onderka.    

Rada města Brna na svém jednání dne 26. března vzala na vědomí harmonogram dokončení procesu pořizování změny Územního plánu města Brna – zrušení Zvláštních podmínek využití území (regulativů) pro oblast Brněnské průmyslové zóny – Černovická terasa. Plánovaný harmonogram tak umožní předložení výsledného návrhu změny ÚPmB už na květnovém jednání zastupitelstva.

„Hlasování na březnovém zastupitelstvu jasně ukázalo, že pouze výrazná menšina zastupitelů říká jasné „ne“. Vypořádání otázky regulativů pro danou oblast tak považuji za pádný argument pro změnu postoje těch kolegů, kteří se hlasování zdrželi nebo nehlasovali vůbec. Dnešní vyjádření vedení společnosti Amazon – v případě, že zaznělo tak, jak bylo tlumočeno sdělovacími prostředky – bych proto považoval za předčasné za situace, kdy se společně již podařilo vyřešit řadu sporných otázek. Počkám ale na oficiální vyjádření,“ sdělil Roman Onderka. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře