Reklama
reklama

Amazonu došla trpělivost. Už nepočítá s distribučním centrem v Brně

Internetová firma Amazon už v tuto chvíli nepočítá se stavbou distribučního centra v Brně. Zvažuje jiné alternativy ve střední Evropě. Českým novinářům to podle serveru novinky.cz řekl v distribučním centru v německém Grabenu ředitel Amazonu pro Evropu Tim Collins.

Záměr americké firmy Amazon zastoupené v současné době společností CTP Invest byl jasný. Týkal se vybudování logistického centra v brněnské průmyslové zóně Černovická terasa. Brno přišlo silného amerického investora na svém území, možnost vzniku až 2 tisíc nových pracovních míst, milionové finanční dotace do infrastruktury, zvýšení kvality životního prostředí v dotčených městských částech a realizaci dálničního sjezdu pro průmyslovou zónu.

"Obří distribuční centrum Amazonu na Černovické terase by ucpalo jihovýchod Brna kamiony a udělalo tisícům lidí ze Slatiny a okolí ze života peklo. Ty stovky nízkoplacených, nekvalifikovaných a nestabilních pracovních míst za to nestojí. Je dobře, že se investor nakonec rozhodl tady své překladiště nepostavit," uvedl k informaci Martin Ander ze Strany zelených.

Dnešní prohlášení Timothyho Collinse velmi překvapilo primátora Brna Romana Onderku. "Očekávám, že v nejbližší době obdržím oficiální stanovisko firmy Amazon o krocích, které hodlá firma nadále podniknout,“ uvedl primátor.

„Panu Collinsovi jsem již 24. března 2014 poslal dopis s žádostí o vyjádření, zda firma Amazon nadále počítá s umístěním svého logistického centra v Brně v lokalitě Černovická terasa. Při posledním telefonickém rozhovoru 25. března 2014 jsem byl panem Raimundem Paetzmannem (Director CS/OPS Real Estate EMEA) ubezpečen, že zájem firmy Amazon o výstavbu na území města Brna nadále trvá za předpokladu, že smluvní vztah s investorem bude schválen 15. dubna 2014 na jednání Zastupitelstva města Brna,“ doplnil v tiskové zprávě dále Roman Onderka.    

Rada města Brna na svém jednání dne 26. března vzala na vědomí harmonogram dokončení procesu pořizování změny Územního plánu města Brna – zrušení Zvláštních podmínek využití území (regulativů) pro oblast Brněnské průmyslové zóny – Černovická terasa. Plánovaný harmonogram tak umožní předložení výsledného návrhu změny ÚPmB už na květnovém jednání zastupitelstva.

„Hlasování na březnovém zastupitelstvu jasně ukázalo, že pouze výrazná menšina zastupitelů říká jasné „ne“. Vypořádání otázky regulativů pro danou oblast tak považuji za pádný argument pro změnu postoje těch kolegů, kteří se hlasování zdrželi nebo nehlasovali vůbec. Dnešní vyjádření vedení společnosti Amazon – v případě, že zaznělo tak, jak bylo tlumočeno sdělovacími prostředky – bych proto považoval za předčasné za situace, kdy se společně již podařilo vyřešit řadu sporných otázek. Počkám ale na oficiální vyjádření,“ sdělil Roman Onderka. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře