Reklama
reklama

Amazon má stále zájem o Brno a Černovickou terasu. Nechce být u letiště

Americká společnost Amazon nemá zájem o pozemky poblíž brněnského letiště, které jí nabídl kraj. V tiskové zprávě dnes developer CTP Invest uvedl, že nadále počítá se stavbou obřího logistického skladu v průmyslové zóně Černovická terasa.  Chce usilovat o to, aby na zasedání 15. dubna schválilo brněnské zastupitelstvo aktualizaci územního plánu. Ta se minulý týden stala důvodem, proč smlouva zajišťující Amazonu příchod do Brna nebyla podepsána.

„Amazon si Černovickou terasu vybral velmi pečlivě a připravuje zde projekt společně s námi od poloviny roku 2013. Nechce proto nyní měnit lokalitu pro umístění skladu," uvedl jednatel CTP Remon Vos. I nadále by tak mělo pokračovat jednání developera, Amazonu a Brna.

CTP Invest chce prosadit aktualizace územního plánu, protože ten současný nedovoluje stavět ve vybrané lokalitě logistické sklady.

Pozemky u letiště, které Amazonu nabídl kraj, mu podle informací novin Centrumnews již nabízelo i město. „Amazon si je nezvolil ani do užšího výběru,“ uvedl Vos.

"Statutární město Brno obdrželo písemné stanovisko společnosti CTP Invest, které uvádí, že pozemky u letiště Brno – Tuřany již dříve byly společnosti Amazon nabídnuty a kvůli charakteristickým rysům projektu by bylo chybou věřit, že mohou snadno nahradit lokalitu nabídnutou městem Brnem v průmyslové zóně Černovické terasy," uvedl primátor Roman Onderka.

Rada města dnes projednala harmonogram dokončení procesu pořizování změny Územního plánu města Brna – zrušení Zvláštních podmínek využití území (regulativů) pro oblast Brněnské průmyslové zóny – Černovická terasa. Plánovaný harmonogram umožní předložení výsledného návrhu změny územního plánu už na květnovém jednání Zastupitelstva města Brna.

„Jsem přesvědčen, že 23 tisíc nezaměstnaných Brňanů je pádným důvodem vrátit se znovu k jednacímu stolu. Zvláště pak v okamžiku, kdy se podařilo nejen vyjednat výhodné podmínky pro město, ale i najít řešení pro vyřčené otázky či výhrady. Dnes předložený Harmonogram dokončení procesu pořizování změny ÚPmB tak vnímám jako další významný krok na cestě města Brna, jejímž cílem je získat nová pracovní místa a silného investora pro své území,“ uvedl po jednání Rady města Brna primátor Onderka.

Amazon slibuje, že v Brně proinvestuje zhruba 2,7 miliardy eur a dá práci nejméně 1500 lidem. Ve hře je také dálniční sjezd přímo do průmyslové zóny, který výrazně ulehčí přilehlým městským částem a které trpí nadměrnou dopravou.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici...
23.09.2017 - 08:37
Komentáře