Reklama
reklama

Amazon má stále zájem o Brno a Černovickou terasu. Nechce být u letiště

Americká společnost Amazon nemá zájem o pozemky poblíž brněnského letiště, které jí nabídl kraj. V tiskové zprávě dnes developer CTP Invest uvedl, že nadále počítá se stavbou obřího logistického skladu v průmyslové zóně Černovická terasa.  Chce usilovat o to, aby na zasedání 15. dubna schválilo brněnské zastupitelstvo aktualizaci územního plánu. Ta se minulý týden stala důvodem, proč smlouva zajišťující Amazonu příchod do Brna nebyla podepsána.

„Amazon si Černovickou terasu vybral velmi pečlivě a připravuje zde projekt společně s námi od poloviny roku 2013. Nechce proto nyní měnit lokalitu pro umístění skladu," uvedl jednatel CTP Remon Vos. I nadále by tak mělo pokračovat jednání developera, Amazonu a Brna.

CTP Invest chce prosadit aktualizace územního plánu, protože ten současný nedovoluje stavět ve vybrané lokalitě logistické sklady.

Pozemky u letiště, které Amazonu nabídl kraj, mu podle informací novin Centrumnews již nabízelo i město. „Amazon si je nezvolil ani do užšího výběru,“ uvedl Vos.

"Statutární město Brno obdrželo písemné stanovisko společnosti CTP Invest, které uvádí, že pozemky u letiště Brno – Tuřany již dříve byly společnosti Amazon nabídnuty a kvůli charakteristickým rysům projektu by bylo chybou věřit, že mohou snadno nahradit lokalitu nabídnutou městem Brnem v průmyslové zóně Černovické terasy," uvedl primátor Roman Onderka.

Rada města dnes projednala harmonogram dokončení procesu pořizování změny Územního plánu města Brna – zrušení Zvláštních podmínek využití území (regulativů) pro oblast Brněnské průmyslové zóny – Černovická terasa. Plánovaný harmonogram umožní předložení výsledného návrhu změny územního plánu už na květnovém jednání Zastupitelstva města Brna.

„Jsem přesvědčen, že 23 tisíc nezaměstnaných Brňanů je pádným důvodem vrátit se znovu k jednacímu stolu. Zvláště pak v okamžiku, kdy se podařilo nejen vyjednat výhodné podmínky pro město, ale i najít řešení pro vyřčené otázky či výhrady. Dnes předložený Harmonogram dokončení procesu pořizování změny ÚPmB tak vnímám jako další významný krok na cestě města Brna, jejímž cílem je získat nová pracovní místa a silného investora pro své území,“ uvedl po jednání Rady města Brna primátor Onderka.

Amazon slibuje, že v Brně proinvestuje zhruba 2,7 miliardy eur a dá práci nejméně 1500 lidem. Ve hře je také dálniční sjezd přímo do průmyslové zóny, který výrazně ulehčí přilehlým městským částem a které trpí nadměrnou dopravou.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře