Reklama
reklama

Amazon má stále zájem o Brno a Černovickou terasu. Nechce být u letiště

Americká společnost Amazon nemá zájem o pozemky poblíž brněnského letiště, které jí nabídl kraj. V tiskové zprávě dnes developer CTP Invest uvedl, že nadále počítá se stavbou obřího logistického skladu v průmyslové zóně Černovická terasa.  Chce usilovat o to, aby na zasedání 15. dubna schválilo brněnské zastupitelstvo aktualizaci územního plánu. Ta se minulý týden stala důvodem, proč smlouva zajišťující Amazonu příchod do Brna nebyla podepsána.

„Amazon si Černovickou terasu vybral velmi pečlivě a připravuje zde projekt společně s námi od poloviny roku 2013. Nechce proto nyní měnit lokalitu pro umístění skladu," uvedl jednatel CTP Remon Vos. I nadále by tak mělo pokračovat jednání developera, Amazonu a Brna.

CTP Invest chce prosadit aktualizace územního plánu, protože ten současný nedovoluje stavět ve vybrané lokalitě logistické sklady.

Pozemky u letiště, které Amazonu nabídl kraj, mu podle informací novin Centrumnews již nabízelo i město. „Amazon si je nezvolil ani do užšího výběru,“ uvedl Vos.

"Statutární město Brno obdrželo písemné stanovisko společnosti CTP Invest, které uvádí, že pozemky u letiště Brno – Tuřany již dříve byly společnosti Amazon nabídnuty a kvůli charakteristickým rysům projektu by bylo chybou věřit, že mohou snadno nahradit lokalitu nabídnutou městem Brnem v průmyslové zóně Černovické terasy," uvedl primátor Roman Onderka.

Rada města dnes projednala harmonogram dokončení procesu pořizování změny Územního plánu města Brna – zrušení Zvláštních podmínek využití území (regulativů) pro oblast Brněnské průmyslové zóny – Černovická terasa. Plánovaný harmonogram umožní předložení výsledného návrhu změny územního plánu už na květnovém jednání Zastupitelstva města Brna.

„Jsem přesvědčen, že 23 tisíc nezaměstnaných Brňanů je pádným důvodem vrátit se znovu k jednacímu stolu. Zvláště pak v okamžiku, kdy se podařilo nejen vyjednat výhodné podmínky pro město, ale i najít řešení pro vyřčené otázky či výhrady. Dnes předložený Harmonogram dokončení procesu pořizování změny ÚPmB tak vnímám jako další významný krok na cestě města Brna, jejímž cílem je získat nová pracovní místa a silného investora pro své území,“ uvedl po jednání Rady města Brna primátor Onderka.

Amazon slibuje, že v Brně proinvestuje zhruba 2,7 miliardy eur a dá práci nejméně 1500 lidem. Ve hře je také dálniční sjezd přímo do průmyslové zóny, který výrazně ulehčí přilehlým městským částem a které trpí nadměrnou dopravou.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Komentáře