Reklama
reklama

Zloděj si chtěl doma udělat gyros a cukrovou vatu

Zřejmě vytříbený vkus v jídle má doposud neznámý zloděj v Moravanech na Brněnsku. Ten se totiž vloupal na místo, kde měl majitel uskladněny potravinářské stroje. Odnesl si tak stroj na výrobu gyrosu, bramborových spirál nebo párku v rohlíku. Oproti němu zloděj v modřickém hotelu šel po penězích.

Pachatel šel v Moravanech do akce pravděpodobně na jistotu. „Na odstavné ploše se tam vloupal do skříňové nástavby, v níž měl pětadvacetiletý majitel uskladněny potravinářské stroje,“ upřesnil policejní mluvčí Bohumil Malášek. Odnesl si stroje na výrobu cukrové vaty, gyrosu, bramborových spirál, párků v rohlíku i keramický dřez. Způsobil škodu za padesát tisíc korun.

Na rozdíl od něj šel zatím neznámý pachatel po penězích. Využil chvíle, kdy si na pět minut odskočila recepční v modřickém hotelu do jiné místnosti a za tu dobu se stihl násilím dostat do zamknuté recepce. „Ze stolu odcizil příruční pokladnu s číselným kódem. Když malý trezorek později otevřel, mohl být se svou prací spokojený. V trezoru bylo vedle několika svazků klíčů i skoro dvacet tisíc korun v hotovosti,“ dodal Malášek.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Komentáře