Reklama
reklama

Zloděj si chtěl doma udělat gyros a cukrovou vatu

Zřejmě vytříbený vkus v jídle má doposud neznámý zloděj v Moravanech na Brněnsku. Ten se totiž vloupal na místo, kde měl majitel uskladněny potravinářské stroje. Odnesl si tak stroj na výrobu gyrosu, bramborových spirál nebo párku v rohlíku. Oproti němu zloděj v modřickém hotelu šel po penězích.

Pachatel šel v Moravanech do akce pravděpodobně na jistotu. „Na odstavné ploše se tam vloupal do skříňové nástavby, v níž měl pětadvacetiletý majitel uskladněny potravinářské stroje,“ upřesnil policejní mluvčí Bohumil Malášek. Odnesl si stroje na výrobu cukrové vaty, gyrosu, bramborových spirál, párků v rohlíku i keramický dřez. Způsobil škodu za padesát tisíc korun.

Na rozdíl od něj šel zatím neznámý pachatel po penězích. Využil chvíle, kdy si na pět minut odskočila recepční v modřickém hotelu do jiné místnosti a za tu dobu se stihl násilím dostat do zamknuté recepce. „Ze stolu odcizil příruční pokladnu s číselným kódem. Když malý trezorek později otevřel, mohl být se svou prací spokojený. V trezoru bylo vedle několika svazků klíčů i skoro dvacet tisíc korun v hotovosti,“ dodal Malášek.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Už to bude téměř měsíc, kdy se silnice v brněnském středu zahalily do modré barvy. Jak se vede modrým zónám a jak funguje rezidentní parkování v reálu?
23.09.2018 - 18:18
K neobvyklému obyvateli řeky Svitavy vyrazili v pátek dopoledne strážníci do Tkalcovské ulice.
23.09.2018 - 08:54
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Komentáře