Reklama
reklama

Zloděj napadl ženu před zraky jejího malého syna, ten se ji snažil zachránit

Na tento zážitek asi jen tak nezapomene čtyřiatřicetiletá žena z Vranova na Brněnsku. V úterý ráno ji tam o čtyři roky starší muž napadl, chtěl po ní její mobil a natlačil ji k plotu. Syn pomáhal sehnat pomoc, policisté muže dopadli.

„Když žena spěchala se synem do školy a následně do zaměstnání, muž k ní přistoupil a natlačil ji k plotu,“ popsal mluvčí policie Bohumil Malášek. U toho požadoval po ženě mobilní telefon, napadená začala křičet o pomoc, přidal se k ní i vyděšený syn.

„Ten se zachoval duchapřítomně a zvonil na zvonek nejbližšího domu. Když poblíž incidentu přibrzdilo jedno z projíždějících aut, pachatel ženu pustil a bez kořisti zmizel,“ upřesnil. Dlouho však násilník neutíkal, přepadená matka jej dokázala detailně popsat a díky tomu pachatele za necelou hodinu vypátrala hlídka.

Ten se nacházel v nedalekých Jehnicích, kde nedokázal vysvětlit, proč se na místě nachází. Mimo jiné přiznal, že je pod vlivem pervitinu a že vranovské přepadení má na svědomí. Pachatele policisté převezli do vazby, kde se muž k loupeži přiznal. Vyšetřovatelé následně zjistili, že byl nedávno propuštěn z vězení, kde si odpykával trest právě za násilnou trestnou činnost.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Komentáře