Reklama
reklama

Z registru pohledávek se lidé z Kuřimi dozví, kolik a za co dluží městu

Městský úřad v Kuřimi spustil od začátku dubna na svém webu nový modul RAP – registr pohledávek. Nový modul umožňuje občanům získat informace o stavu svých závazků vůči městu Kuřim a případně zjistit termíny splátek za poplatky za komunální odpad, za psy nebo za pokuty uložené ve správním řízení. Podmínkou pro přihlášení do modulu RAP je osobní registrace s ověřením průkazu totožnosti na finančním odboru úřadu.

Nový modul je umístěn na internerových stránkách města a vedle souhrnného přehledu pohledávek jsou občanovi po přihlášení k dispozici také základní informace o jednotlivých případech pohledávek, jako jsou například evidenční údaje zvolené pohledávky, přehled všech předpisů a uskutečněných plateb nebo údaje nutné k provedení úhrady nedoplatku převodem z účtu včetně variabilního symbolu.

K práci s aplikací RAP je doporučen prohlížeč Internet Explorer verze 7 a vyšší. Po prvním přihlášení proběhne kontrola a automatické nastavení prohlížeče, pak je již vše připraveno k práci s aplikací. Ovládání programu je pro běžného uživatele Internetu snadné a v případě nejasností je k dispozici integrovaná nápověda nebo přiložený manuál.

Podle starosty Kuřimi Draga Sukalovského je za spuštěním nového modulu především snaha radnice umožnit občanům snadno získat informace o platbách a především případných nedoplatcích vůči městu. „Hodně lidí stále tápe především ve výši a v termínech plateb, ať už za odpad nebo za psy. Teď mohou snadno získat přehled o svých závazcích a případných dluzích.“  Starosta Sukalovský si od nového registru pohledávek slibuje, že ubude neplatičů a tím ušetří občané i město. „Pokud si budou moci občané sami hlídat svoje platby, budou snáze dodržovat termíny splatnosti a naši zaměstnanci nebudou muset rozesílat tolik upomínek.“

K přihlášení do modulu RAP jsou nutné přihlašovací údaje. Jejich přidělení je podmíněno ověřením totožnosti žadatele. Pro získání přihlašovacích údajů je nutné zajít s průkazem totožnosti na finanční odbor Městského úřadu Kuřim, kde občanovi pověřený úředník na základě ověření totožnosti přidělí přihlašovací údaje.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Komentáře