Reklama
reklama

Z registru pohledávek se lidé z Kuřimi dozví, kolik a za co dluží městu

Městský úřad v Kuřimi spustil od začátku dubna na svém webu nový modul RAP – registr pohledávek. Nový modul umožňuje občanům získat informace o stavu svých závazků vůči městu Kuřim a případně zjistit termíny splátek za poplatky za komunální odpad, za psy nebo za pokuty uložené ve správním řízení. Podmínkou pro přihlášení do modulu RAP je osobní registrace s ověřením průkazu totožnosti na finančním odboru úřadu.

Nový modul je umístěn na internerových stránkách města a vedle souhrnného přehledu pohledávek jsou občanovi po přihlášení k dispozici také základní informace o jednotlivých případech pohledávek, jako jsou například evidenční údaje zvolené pohledávky, přehled všech předpisů a uskutečněných plateb nebo údaje nutné k provedení úhrady nedoplatku převodem z účtu včetně variabilního symbolu.

K práci s aplikací RAP je doporučen prohlížeč Internet Explorer verze 7 a vyšší. Po prvním přihlášení proběhne kontrola a automatické nastavení prohlížeče, pak je již vše připraveno k práci s aplikací. Ovládání programu je pro běžného uživatele Internetu snadné a v případě nejasností je k dispozici integrovaná nápověda nebo přiložený manuál.

Podle starosty Kuřimi Draga Sukalovského je za spuštěním nového modulu především snaha radnice umožnit občanům snadno získat informace o platbách a především případných nedoplatcích vůči městu. „Hodně lidí stále tápe především ve výši a v termínech plateb, ať už za odpad nebo za psy. Teď mohou snadno získat přehled o svých závazcích a případných dluzích.“  Starosta Sukalovský si od nového registru pohledávek slibuje, že ubude neplatičů a tím ušetří občané i město. „Pokud si budou moci občané sami hlídat svoje platby, budou snáze dodržovat termíny splatnosti a naši zaměstnanci nebudou muset rozesílat tolik upomínek.“

K přihlášení do modulu RAP jsou nutné přihlašovací údaje. Jejich přidělení je podmíněno ověřením totožnosti žadatele. Pro získání přihlašovacích údajů je nutné zajít s průkazem totožnosti na finanční odbor Městského úřadu Kuřim, kde občanovi pověřený úředník na základě ověření totožnosti přidělí přihlašovací údaje.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře