Reklama
reklama

V Rajhradě slavnostně napustili nový rybník

V sobotu se v Rajhradě uskutečnilo slavnostní zvednutí stavidla v rámci napouštění rybníka Za starou pilou. Stavidlo u nového rybníka zvedl spolu s hejtmanem Michalem Haškem starosta města František Ondráček a předseda tamního rybářského spolku Lukáš Vágner.  

Impuls k vybudování nového téměř dvouhektarového rybníka dali místní rybáři – investorem se stala právě místní organizace Moravského rybářského svazu. Realizace tohoto vodního díla přišla téměř na 4 miliony korun – Jihomoravský kraj přispěl prostřednictvím dotací celkovou částkou 600 tisíc korun. Hejtman Michal Hašek zdůraznil, že nový rybník nemá jen význam rybářský a jako nové rekreační místo. „Nový rybník má svůj velký význam i pro krajinu – toto nové vodní dílo může přispět k zadržení vody v krajině jak při dlouhodobém suchu, tak naopak při dlouhodobých deštích, které by zvedly hladinu Svratky,“ konstatoval Michal Hašek.

S pracemi na novém rybníku se začalo během prosince loňského roku, kdy byla odtěžena a odvezena ornice, následně práce pokračovaly výkopy a budováním výpustního a nápustného zařízení. První výlov rybníka místní rybáři plánují již na příští rok.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Komentáře