Reklama
reklama

V Kuřimi se dohodly na koalici Kuřimská občanská liga a Sdružení pro Kuřim

Na včerejším večerním jednání se na vytvoření koalice v Kuřimi dohodly Kuřimská občanská liga (KOL) a Sdružení pro Kuřim (SPK). Po vzájemné dohodě pak obě strany nabídly vstup do koalice hnutí ANO.

„Shodli jsme se na základních principech společné správy města,“ uvádí lídr kandidátky KOL a dosavadní starosta Kuřimi Drago Sukalovský. „Shoda panuje na nejdůležitějších bodech koaličního programu i na struktuře a obsazení míst ve vedení města,“ potvrzuje výsledky jednání jednička na kandidátce SPK Petr Ondrášek. Starostou města by měl být opětovně starosta dosavadní, Drago Sukalovský, místostarostou dosavadní radní a dvojka na kandidátce SPK David Holman. „Pan Holman je zkušený komunální politik a na naší kandidátce získal nejvyšší počet preferenčních hlasů,“ dodává Petr Ondrášek. Pozice druhého místostarosty bude zrušena. „Považujeme ji momentálně za zbytečnou, práci zvládneme ve dvou,“ vysvětluje Drago Sukalovský.

Z jednání KOL a SPK vyšla také nabídka pro případného třetího koaličního partnera, hnutí ANO. To získalo ve volbách v Kuřimi jeden mandát. „Nabídku jsme přivítali, považujeme ji za seriózní a zvažujeme ji,“ uvádí nově volený zastupitel za ANO Jan Vlček. „Vyjádříme se do konce tohoto týdne,“ dodává.

V komunálních volbách 2014 v Kuřimi zvítězila Kuřimská občanská liga se ziskem 28,47 % a 6 zastupitelskými mandáty. Na druhém místě se umístilo Sdružení pro Kuřim s 16,63 % hlasů a 4 mandáty. Volební účast dosáhla v Kuřimi 45,54 % oprávněných voličů.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Včera krátce po půl třetí odpoledne se u stanice Olbramkostel na železničním přejezdu střetl vlak s osobním autem.
19.08.2017 - 12:45
Největší obchodní centrum severní části Brna, Nákupní centrum Královo Pole, zná svého nového majitele. Investiční skupina CPI Radovana Vítka jej získala od britského investora do realit, skupiny...
19.08.2017 - 09:10
Dvanáctiletá dívka je pohřešovaná od úterního večera, kdy byla spatřena na zastávce Kuldova v Brně-Zábrdovicích. Policisté prověřují nemocnice i všechna známá místa.
18.08.2017 - 18:16
Tři srpnové dny, během kterých se v jihomoravské metropoli pozmění režim. Centrum i okolí ožije, noční klid vezme za své a reaguje například i Ředitelství silnic a dálnic. Do města zavítá...
18.08.2017 - 08:57
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce...
17.08.2017 - 08:27
Komentáře