Reklama
reklama

V Kuřimi se dohodly na koalici Kuřimská občanská liga a Sdružení pro Kuřim

Na včerejším večerním jednání se na vytvoření koalice v Kuřimi dohodly Kuřimská občanská liga (KOL) a Sdružení pro Kuřim (SPK). Po vzájemné dohodě pak obě strany nabídly vstup do koalice hnutí ANO.

„Shodli jsme se na základních principech společné správy města,“ uvádí lídr kandidátky KOL a dosavadní starosta Kuřimi Drago Sukalovský. „Shoda panuje na nejdůležitějších bodech koaličního programu i na struktuře a obsazení míst ve vedení města,“ potvrzuje výsledky jednání jednička na kandidátce SPK Petr Ondrášek. Starostou města by měl být opětovně starosta dosavadní, Drago Sukalovský, místostarostou dosavadní radní a dvojka na kandidátce SPK David Holman. „Pan Holman je zkušený komunální politik a na naší kandidátce získal nejvyšší počet preferenčních hlasů,“ dodává Petr Ondrášek. Pozice druhého místostarosty bude zrušena. „Považujeme ji momentálně za zbytečnou, práci zvládneme ve dvou,“ vysvětluje Drago Sukalovský.

Z jednání KOL a SPK vyšla také nabídka pro případného třetího koaličního partnera, hnutí ANO. To získalo ve volbách v Kuřimi jeden mandát. „Nabídku jsme přivítali, považujeme ji za seriózní a zvažujeme ji,“ uvádí nově volený zastupitel za ANO Jan Vlček. „Vyjádříme se do konce tohoto týdne,“ dodává.

V komunálních volbách 2014 v Kuřimi zvítězila Kuřimská občanská liga se ziskem 28,47 % a 6 zastupitelskými mandáty. Na druhém místě se umístilo Sdružení pro Kuřim s 16,63 % hlasů a 4 mandáty. Volební účast dosáhla v Kuřimi 45,54 % oprávněných voličů.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
Komentáře