Reklama
reklama

V Kuřimi, Předklášteří a v Neslovicích se brzy začnou opravovat hlavní silnice

V Kuřimi, Tišnově-Předkláštěří a Neslovicích se už brzy dočkají rekonstrukce silničního průtahu obcemi. Radní Jihomoravského kraje udělili souhlas k zahájení tří zadávacích řízení na veřejnou zakázku na stavební práce v těchto třech oblastech dopravy.

Současné vedení kraje tak dotáhlo do konce přípravy těchto významných dopravních staveb, kde původní záměry byly schváleny už v letech 2003 a 2004. Rada schválila vyhlášení konkrétních veřejných zakázek.

V případě průtahu Kuřimí dojde k rekonstrukci celého povrchu a to od výjezdu od Čebína až po nájezd na okružní křižovatku směrem na Brno o celkové délce přes dva kilometry. Půjde o výměnu současného krytu za novou asfaltovou vrstvu s přídavkem drcené gumy. Sníží se tak hluková zátěž. Hodnota této zakázky je zhruba 20 milionů korun a měla by být realizována od dubna do listopadu příštího roku.

Další stavbou je průtah Neslovicemi. Zde půjde o zakázku za 22 milionů korun, která by měla být zahájena už letos v září. Stavět by se mělo do srpna 2015, zdrojem jsou opět peníze z fondů Evropské unie.

Do třetice bude vystavěna silnice z Tišnova do Předklášteří – jde o komunikaci ve městě podél železniční trati. Hodnota této zakázky bude přes 24 milionů opět bez DPH. Akce proběhne od letošního září do října příštího roku, financována bude z fondů Evropské unie.

"Beru to jako tečku za desetiletou anabází. Je to určitý dluh bývalého vedení kraje směrem k uživatelům těchto silnic. Doufám, že s využitím fondů Evropské unie na podzim příštího roku bude ve všech místech hotovo,“ konstatoval hejtman Michal Hašek.

Dlouhodobou strategií Jihomoravského kraje je vypisování otevřených výběrových řízení. „V rámci výběrových řízení se nám daří dosahovat velmi významných úspor. Ceny, za které v těchto letech zhotovitelé staví, odpovídají zhruba šedesáti až pětašedesáti procentům ceny, kterou předpokládají projektanti. Když vezmeme všechny už realizované akce, tak úspory jdou do stovek milionů korun,“ řekl hejtman Hašek.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chystáte se jet lyžovat do zahraničí? Oblíbené jsou evropské destinace jako Itálie, Rakousko nebo Francie. Je ale na takovou cestu připravené i vaše auto? Víte, jaká pravidla v těchto zemích platí?
25.02.2018 - 10:14
Odpočinková zóna s kavárnou a dětským hřištěm, více místa pro sezónní trhy i lepší možnosti parkování či rekonstrukce inženýrských sítí. Hned tři brněnská náměstí čekají v brzké budoucnosti...
25.02.2018 - 08:39
Na jedné straně rozvoj města ve sportovní či dopravní rovině, na straně druhé obyvatelé či historické klenoty města. Situace týkající se směňování městských nemovitostí budí aktuálně v jihomoravské...
24.02.2018 - 09:07
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Radnice Brno-střed vypsala výzvu pro provozovatele kaváren, barů, restaurací a dalších podniků poskytujících občerstvení v městské části Brno-střed, aby umožnili využívat své toalety i kolemjdoucím...
23.02.2018 - 12:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Komentáře