Reklama
reklama

V Kuřimi, Předklášteří a v Neslovicích se brzy začnou opravovat hlavní silnice

V Kuřimi, Tišnově-Předkláštěří a Neslovicích se už brzy dočkají rekonstrukce silničního průtahu obcemi. Radní Jihomoravského kraje udělili souhlas k zahájení tří zadávacích řízení na veřejnou zakázku na stavební práce v těchto třech oblastech dopravy.

Současné vedení kraje tak dotáhlo do konce přípravy těchto významných dopravních staveb, kde původní záměry byly schváleny už v letech 2003 a 2004. Rada schválila vyhlášení konkrétních veřejných zakázek.

V případě průtahu Kuřimí dojde k rekonstrukci celého povrchu a to od výjezdu od Čebína až po nájezd na okružní křižovatku směrem na Brno o celkové délce přes dva kilometry. Půjde o výměnu současného krytu za novou asfaltovou vrstvu s přídavkem drcené gumy. Sníží se tak hluková zátěž. Hodnota této zakázky je zhruba 20 milionů korun a měla by být realizována od dubna do listopadu příštího roku.

Další stavbou je průtah Neslovicemi. Zde půjde o zakázku za 22 milionů korun, která by měla být zahájena už letos v září. Stavět by se mělo do srpna 2015, zdrojem jsou opět peníze z fondů Evropské unie.

Do třetice bude vystavěna silnice z Tišnova do Předklášteří – jde o komunikaci ve městě podél železniční trati. Hodnota této zakázky bude přes 24 milionů opět bez DPH. Akce proběhne od letošního září do října příštího roku, financována bude z fondů Evropské unie.

"Beru to jako tečku za desetiletou anabází. Je to určitý dluh bývalého vedení kraje směrem k uživatelům těchto silnic. Doufám, že s využitím fondů Evropské unie na podzim příštího roku bude ve všech místech hotovo,“ konstatoval hejtman Michal Hašek.

Dlouhodobou strategií Jihomoravského kraje je vypisování otevřených výběrových řízení. „V rámci výběrových řízení se nám daří dosahovat velmi významných úspor. Ceny, za které v těchto letech zhotovitelé staví, odpovídají zhruba šedesáti až pětašedesáti procentům ceny, kterou předpokládají projektanti. Když vezmeme všechny už realizované akce, tak úspory jdou do stovek milionů korun,“ řekl hejtman Hašek.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře