Reklama
reklama

V Kuřimi, Předklášteří a v Neslovicích se brzy začnou opravovat hlavní silnice

V Kuřimi, Tišnově-Předkláštěří a Neslovicích se už brzy dočkají rekonstrukce silničního průtahu obcemi. Radní Jihomoravského kraje udělili souhlas k zahájení tří zadávacích řízení na veřejnou zakázku na stavební práce v těchto třech oblastech dopravy.

Současné vedení kraje tak dotáhlo do konce přípravy těchto významných dopravních staveb, kde původní záměry byly schváleny už v letech 2003 a 2004. Rada schválila vyhlášení konkrétních veřejných zakázek.

V případě průtahu Kuřimí dojde k rekonstrukci celého povrchu a to od výjezdu od Čebína až po nájezd na okružní křižovatku směrem na Brno o celkové délce přes dva kilometry. Půjde o výměnu současného krytu za novou asfaltovou vrstvu s přídavkem drcené gumy. Sníží se tak hluková zátěž. Hodnota této zakázky je zhruba 20 milionů korun a měla by být realizována od dubna do listopadu příštího roku.

Další stavbou je průtah Neslovicemi. Zde půjde o zakázku za 22 milionů korun, která by měla být zahájena už letos v září. Stavět by se mělo do srpna 2015, zdrojem jsou opět peníze z fondů Evropské unie.

Do třetice bude vystavěna silnice z Tišnova do Předklášteří – jde o komunikaci ve městě podél železniční trati. Hodnota této zakázky bude přes 24 milionů opět bez DPH. Akce proběhne od letošního září do října příštího roku, financována bude z fondů Evropské unie.

"Beru to jako tečku za desetiletou anabází. Je to určitý dluh bývalého vedení kraje směrem k uživatelům těchto silnic. Doufám, že s využitím fondů Evropské unie na podzim příštího roku bude ve všech místech hotovo,“ konstatoval hejtman Michal Hašek.

Dlouhodobou strategií Jihomoravského kraje je vypisování otevřených výběrových řízení. „V rámci výběrových řízení se nám daří dosahovat velmi významných úspor. Ceny, za které v těchto letech zhotovitelé staví, odpovídají zhruba šedesáti až pětašedesáti procentům ceny, kterou předpokládají projektanti. Když vezmeme všechny už realizované akce, tak úspory jdou do stovek milionů korun,“ řekl hejtman Hašek.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Komentáře