Reklama
reklama

V Hustopečích mají pro lidi přichystané tašky na tříděný odpad. Zdarma

V roce 2013 vytřídil každý v Hustopečích průměrně 36,4 kg odpadů (papír, plasty, sklo a nápojové kartony). Není to špatný výsledek ve srovnání s obcemi na Břeclavsku, ale lidé v Hustopečích chtějí být ještě lepší.

"Proto jsme s pomocí příspěvku od společnosti EKO-KOM pro obyvatele Hustopečí pořídili praktické tašky na třídění odpadů, které Vám doma pomohou k perfektní separaci odpadů," uvedl Ondřej Němeček z odboru životního prostředí. Jeden set obsahuje tři polypropylenové tašky – barevně odlišené a s popisem, co tam patří. Menší set tašek má objem cca 3 x 25 litrů, větší 3 x 45 litrů. Jednotlivé tašky jsou opatřeny uchy pro pohodlný přenos ke kontejnerům a suchými zipy, kterými je lze spojit dohromady. Tašky lze snadno omýt, takže doma mohou pár let sloužit. "Věříme, že tašky se vejdou do každé domácnosti, že s jejich pomocí zlepšíme domácí systém třídění a že třeba přesvědčí k separaci odpadů v domácnostech, kde ještě netřídí," dodal Němeček.

Sadu tří tašek si každý obyvatel Hustopečí může zdarma vyzvednout na podatelně úřadu a na sběrném dvoře od 30.8.2014. Po předložení občanského průkazu bude  vydána vždy jedna sada pro domácnost.

Zdroj: www.hustopece-city.cz

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Komentáře