Reklama
reklama

U rybníka a motokrosu stavět nebude. Vranov odmítl výstavbu dalších domů

Lidé z Vranova u Brna v referendu, které se konalo současně s komunálními volbami, rozhodli, že si nepřejí výstavbu nových rodinných domů u rybníka nedaleko motokrosové dráhy. Referendum je platné, protože v něm hlasovalo přes 36 procent voličů. Osmdesát procent z 220 lidí výstavbu zamítlo.

Referendum ve Vranově, které má přes 700 obyvatel a z toho 599 voličů, se v souvislosti s výstavbou nových rodinných domů u rybníka a motokrosové dráhy ptalo obyvatel na dvě otázky. Jedna z nich zněla, zda lidé souhlasí, aby obec prosazovala pouze takový rozvoj, který nepovede k navýšení počtu obyvatel přes 1000. Druhá se ptala na to, jestli má obec podniknout všechny kroku k tomu, aby nemohlo dojít k zastavění lokality Nad rybníkem a Nad motokrosem.

Více než 170 lidí odpovědělo u obou otázek ano, čímž dalo najevo jasný nesouhlas s výstavbou rodinných domů u rybníka. Pouze necelé čtyři desítky s otázkami nesouhlasily a výstavbu domů podpořily. Proti výstavbě rodinných domů se už dříve postavila část obyvatel. Lidé kritizovali, že by nová zástavba hyzdila krajinu. „Zajímavé je, že u motokrosu se dřív vůbec stavět kvůli hlukovým limitům nemohlo. Dnes by to najednou bylo možné, developer by tam prý postavil zeď. Nic takového prostě v oblasti Vranova, která patří mezi nejkrásnější, nechceme,“ vysvětlila jedna z obyvatelek Vranova.

Rozhodnutí referenda je závazné. „Hlasovala pro ně nadpoloviční většina oprávněných osob, které se místního referenda zúčastnily,“ uvedla starostka obce Kateřina Jetelinová. S výsledkem referenda se bude muset vypořádat i nové vedení obce.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
V průběhu podzimu se léčil ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně olympionik a komeťácká legenda Vladimír Nadrchal. Vzhledem k tomu, že jeho operace zad proběhla dle plánu a pan Nadrchal procházel...
17.01.2018 - 14:13
Komentáře