Reklama
reklama

U rybníka a motokrosu stavět nebude. Vranov odmítl výstavbu dalších domů

Lidé z Vranova u Brna v referendu, které se konalo současně s komunálními volbami, rozhodli, že si nepřejí výstavbu nových rodinných domů u rybníka nedaleko motokrosové dráhy. Referendum je platné, protože v něm hlasovalo přes 36 procent voličů. Osmdesát procent z 220 lidí výstavbu zamítlo.

Referendum ve Vranově, které má přes 700 obyvatel a z toho 599 voličů, se v souvislosti s výstavbou nových rodinných domů u rybníka a motokrosové dráhy ptalo obyvatel na dvě otázky. Jedna z nich zněla, zda lidé souhlasí, aby obec prosazovala pouze takový rozvoj, který nepovede k navýšení počtu obyvatel přes 1000. Druhá se ptala na to, jestli má obec podniknout všechny kroku k tomu, aby nemohlo dojít k zastavění lokality Nad rybníkem a Nad motokrosem.

Více než 170 lidí odpovědělo u obou otázek ano, čímž dalo najevo jasný nesouhlas s výstavbou rodinných domů u rybníka. Pouze necelé čtyři desítky s otázkami nesouhlasily a výstavbu domů podpořily. Proti výstavbě rodinných domů se už dříve postavila část obyvatel. Lidé kritizovali, že by nová zástavba hyzdila krajinu. „Zajímavé je, že u motokrosu se dřív vůbec stavět kvůli hlukovým limitům nemohlo. Dnes by to najednou bylo možné, developer by tam prý postavil zeď. Nic takového prostě v oblasti Vranova, která patří mezi nejkrásnější, nechceme,“ vysvětlila jedna z obyvatelek Vranova.

Rozhodnutí referenda je závazné. „Hlasovala pro ně nadpoloviční většina oprávněných osob, které se místního referenda zúčastnily,“ uvedla starostka obce Kateřina Jetelinová. S výsledkem referenda se bude muset vypořádat i nové vedení obce.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvanáctiletá dívka je pohřešovaná od úterního večera, kdy byla spatřena na zastávce Kuldova v Brně-Zábrdovicích. Policisté prověřují nemocnice i všechna známá místa.
18.08.2017 - 18:16
Tři srpnové dny, během kterých se v jihomoravské metropoli pozmění režim. Centrum i okolí ožije, noční klid vezme za své a reaguje například i Ředitelství silnic a dálnic. Do města zavítá...
18.08.2017 - 08:57
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce...
17.08.2017 - 08:27
Tři kuriózní nehody museli policisté řešit na přelomu července a srpna. Naštěstí při nich nebyl nikdo zraněn, ovšem měly společného jmenovatele.
16.08.2017 - 17:38
Během tropických dní je cestování veřejnou dopravou pro mnoho lidí velice nepříjemné, a to především kvůli vysokým teplotám uvnitř vozů. Stejně jako Praha, i Brno se chystá nakoupit nové...
16.08.2017 - 17:24
Komentáře