Reklama
reklama

U Podlesí na I/43 namalovali špatně novou křižovatku. Řidiči musí porušit předpisy

Téměř šest milionů korun stálo dovybudování chybějícího odbočovacího pruhu z vytížené silnice I/43 z Brna na Svitavy v části Kuřim - Podlesí. Jaké však bylo překvapení místních řidičů, když zjistili, že při průjezdu křižovatkou musí porušit dopravní předpisy. Bílé vodorovné značení na odbočení je totiž špatně na silnici namalované. Na místě se už sešel starosta Kuřimi s policisty a investorem stavby a dohodli se na opravě.

Při odbočování z hlavní silnice ve směru od Lipůvky na Podlesí nyní musí řidiči nutně porušit dopravní předpisy. Buď projedou v protisměru, nebo přejedou přes zebru, která vymezuje odbočovací pruh od Brna. Vodorovné značení na odbočení ze silnice I/43 na Podlesí je evidentně špatně namalované. „Na věc jsem upozornil dopravní policii a vyvolali jsme jednání s dodavatelem stavby a také investorem - Ředitelstvím silnic a dálnic Brno,“ uvedl starosta Kuřimi Drago Sukalovský.

Dovybudování chybějícího odbočovacího pruhu do části Kuřim - Podlesí na velmi vytížené komunikaci I/43 přitom stálo téměř 6 milionů korun. Jednalo se o úpravu stávající křižovatky, zejména rozšíření silnice I/43 při příjezdu od Brna o pravý odbočovací pruh do Podlesí. S tímto rozšířením souvisely i práce na kanalizaci, přeložení kabelů, úprava části místní silnice do Podlesí a účelové silnice směrem ke Kuřimi a také úprava autobusových zastávek na obou stranách silnice I/43, včetně přístupových chodníků.

Vše bylo v pořádku až do okamžiku, kdy v závěru stavby dodavatelská firma provedla na silnici dopravní značení. Investor, starosta Kuřimi a policisté se na místě sešli v úterý. A dohodli se na dalším postupu, jehož výsledkem bude změna vodorovného značení tak, aby vyhovovalo dopravním předpisům. „Změnu bude muset provést na své náklady investor nebo zhotovitelská firma, podle toho, kdo pochybil,“ dodal starosta Sukalovský.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Komentáře