Reklama
reklama

Tišnov připravuje Den stromů. V korunách bude možné lézt i stanovat

Jubilejní desátý ročník Dne stromů se v Tišnově na Brněnsku uskuteční nejen v centru města, ale i v nedalekém Předklášteří u kláštera Porta Coeli. Na příznivce stromů a přírody čeká v neděli například šplhání do korun zelených velikánů nebo pobyt ve stromostanu.

Organizátoři připravili pobyt ve stromě s certifikovaným stromolezcem Františkem Žáčkem, poznávací lesní stezku, ukázky vyřezávání ze dřeva, tvoření z přírodnin i vyluzování tónů z dřevěných nástrojů. Ochutnat bude moci i netradiční nepečené koláče z podzimního ovoce a další zdravé pochoutky.

Návštěvníci si projdou vyznačenou trasu inspirovanou publikací Stromy Tišnovska. Následovat bude program v zázemí Lesního rodinného kubu na Tišnovsku v Předklášteří, kde bude zároveň sdružení Za sebevědomé Tišnovsko slavit deset let své existence.

Den stromů se ve světě slaví již od poloviny 19. století. Jeho datum se v jednotlivých státech liší podle klimatických podmínek.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Komentáře