Reklama
reklama

Tišnov připravuje Den stromů. V korunách bude možné lézt i stanovat

Jubilejní desátý ročník Dne stromů se v Tišnově na Brněnsku uskuteční nejen v centru města, ale i v nedalekém Předklášteří u kláštera Porta Coeli. Na příznivce stromů a přírody čeká v neděli například šplhání do korun zelených velikánů nebo pobyt ve stromostanu.

Organizátoři připravili pobyt ve stromě s certifikovaným stromolezcem Františkem Žáčkem, poznávací lesní stezku, ukázky vyřezávání ze dřeva, tvoření z přírodnin i vyluzování tónů z dřevěných nástrojů. Ochutnat bude moci i netradiční nepečené koláče z podzimního ovoce a další zdravé pochoutky.

Návštěvníci si projdou vyznačenou trasu inspirovanou publikací Stromy Tišnovska. Následovat bude program v zázemí Lesního rodinného kubu na Tišnovsku v Předklášteří, kde bude zároveň sdružení Za sebevědomé Tišnovsko slavit deset let své existence.

Den stromů se ve světě slaví již od poloviny 19. století. Jeho datum se v jednotlivých státech liší podle klimatických podmínek.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře