Reklama
reklama

Tišnov připravuje Den stromů. V korunách bude možné lézt i stanovat

Jubilejní desátý ročník Dne stromů se v Tišnově na Brněnsku uskuteční nejen v centru města, ale i v nedalekém Předklášteří u kláštera Porta Coeli. Na příznivce stromů a přírody čeká v neděli například šplhání do korun zelených velikánů nebo pobyt ve stromostanu.

Organizátoři připravili pobyt ve stromě s certifikovaným stromolezcem Františkem Žáčkem, poznávací lesní stezku, ukázky vyřezávání ze dřeva, tvoření z přírodnin i vyluzování tónů z dřevěných nástrojů. Ochutnat bude moci i netradiční nepečené koláče z podzimního ovoce a další zdravé pochoutky.

Návštěvníci si projdou vyznačenou trasu inspirovanou publikací Stromy Tišnovska. Následovat bude program v zázemí Lesního rodinného kubu na Tišnovsku v Předklášteří, kde bude zároveň sdružení Za sebevědomé Tišnovsko slavit deset let své existence.

Den stromů se ve světě slaví již od poloviny 19. století. Jeho datum se v jednotlivých státech liší podle klimatických podmínek.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře