Reklama
reklama

Stop kamionům ve městě. Rok a půl jednání má výsledky

Kamiony přestanou jezdit přes Hustopeče. To je výsledek rok a půl trvajícího jednání, kdy se starostové obcí a měst podél silnice 425 druhé třídy společnými silami snažili vytlačit nákladní vozidla na dálnici. Teď se jim podařilo projekt s pracovním názvem Stop kamionům dotáhnout do konce. V nejbližších dnech se podél silnice a u dálničních výjezdů objeví dopravní značky zakazující průjezd tranzitním nákladním vozům.

„V nejbližších dnech, maximálně týdnech bude umístěno po trase 40 dopravních značek, které znemožní průjezd tranzitním kamionům. Zákaz se nedotkne těch, kteří do měst povezou nějaké zboží, nebo těch, kteří tady mají domovské přístavy, ale kamionů tranzitních, především zahraničních, které si tudy zkracují cestu a vyhýbají se tak mýtnému,“ upřesnil starosta města Hustopeče Luboš Kuchynka.

Zákazu je nakloněna i Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje. Těžká nákladní auta totiž ničí vozovky. Rozjíždějí krajnice a obrubníky nebo se pod jejich tíhou silnice propadají. S osazováním značek od Rajhradu až po Starovičky tak nezahálí.

„Kdo nebude schopen dokladovat, že tady má domovský přístav nebo že veze nějaké zboží, dostane samozřejmě tučnou pokutu,“ sdělil starosta.

Zdroj: www.hustopececity.cz

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Komentáře