Reklama
reklama

Stop kamionům ve městě. Rok a půl jednání má výsledky

Kamiony přestanou jezdit přes Hustopeče. To je výsledek rok a půl trvajícího jednání, kdy se starostové obcí a měst podél silnice 425 druhé třídy společnými silami snažili vytlačit nákladní vozidla na dálnici. Teď se jim podařilo projekt s pracovním názvem Stop kamionům dotáhnout do konce. V nejbližších dnech se podél silnice a u dálničních výjezdů objeví dopravní značky zakazující průjezd tranzitním nákladním vozům.

„V nejbližších dnech, maximálně týdnech bude umístěno po trase 40 dopravních značek, které znemožní průjezd tranzitním kamionům. Zákaz se nedotkne těch, kteří do měst povezou nějaké zboží, nebo těch, kteří tady mají domovské přístavy, ale kamionů tranzitních, především zahraničních, které si tudy zkracují cestu a vyhýbají se tak mýtnému,“ upřesnil starosta města Hustopeče Luboš Kuchynka.

Zákazu je nakloněna i Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje. Těžká nákladní auta totiž ničí vozovky. Rozjíždějí krajnice a obrubníky nebo se pod jejich tíhou silnice propadají. S osazováním značek od Rajhradu až po Starovičky tak nezahálí.

„Kdo nebude schopen dokladovat, že tady má domovský přístav nebo že veze nějaké zboží, dostane samozřejmě tučnou pokutu,“ sdělil starosta.

Zdroj: www.hustopececity.cz

Autor: 
redakce
Aktuálně
Hrad Špilberk Foto: Centrum news
Rok 1968 v Brně očima cenzora. Tak se jmenuje nová výstava Muzea města Brna, která připomene letošní 50. výročí okupace Československa vojsky pěti států Varšavské smlouvy.
22.08.2018 - 07:00
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Komentáře