Reklama
reklama

Skončilo vyšetřování vraždy novorozenců. Matce hrozí doživotí

Policie ukončila vyšetřování případu vraždy novorozenců, jejichž ostatky objevili  v červenci ukryté ve sklepě rodinného domu ve Vlasaticích. Tam je měla zabalené v igelitových taškách ukrýt jejich jedenatřicetiletá matka. Ta se takto zbavila dvojčat, jenž se narodila v loňském roce, a s holčičkou, která přišla na svět letos v květnu. Hrozí jí doživotí.

Spis již kriminalisté předali na Krajské státní zastupitelství v Brně s návrhem na podání obžaloby. „Vyšetřovatel spisový materiál, obsahující mimo jiné výslechy osob a výsledky řady odborných zkoumání a expertiz, předal na krajské státní zastupitelství s návrhem na podání obžaloby. Obviněné ženě hrozí až doživotní trest odnětí svobody. Skutku se dopustila na dítěti mladším 14 let a opětovně,“ uvedla mluvčí policie Petra Vedrová.

Z vyšetřování vyplývá, že děti zemřely krátce po porodu. Jejich ostatky našli policisté ve sklepě u domku, v němž žena žila společně s manželem a dvěma staršími dětmi. Případ odhalili kriminalisté v polovině července. Matka je od té doby ve vazbě. Své těhotenství prý před okolím tajila. K vraždě dětí ji údajně přiměla neutěšená finanční a životní situace v rodině.   Policie s ohledem na věk usmrcených novorozeňat neuvedla, jak byly zavražděny. Jejich tělíčka se našla zabalená v ručnících a v igelitových taškách zakopaných ve sklepě u domku.

S ženou není stíhán její manžel. Neprokázalo se, že by o vraždách věděl.

K odhalení případu přispěl gynekolog. Žena u něj byla v těhotenství na kontrole. Když znovu přišla po porodu, řekla mu, že dítě zemřelo v nemocnici. Lékař měl zřejmě pochybnosti a informoval policii.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Komentáře