Reklama
reklama

Skončilo vyšetřování vraždy novorozenců. Matce hrozí doživotí

Policie ukončila vyšetřování případu vraždy novorozenců, jejichž ostatky objevili  v červenci ukryté ve sklepě rodinného domu ve Vlasaticích. Tam je měla zabalené v igelitových taškách ukrýt jejich jedenatřicetiletá matka. Ta se takto zbavila dvojčat, jenž se narodila v loňském roce, a s holčičkou, která přišla na svět letos v květnu. Hrozí jí doživotí.

Spis již kriminalisté předali na Krajské státní zastupitelství v Brně s návrhem na podání obžaloby. „Vyšetřovatel spisový materiál, obsahující mimo jiné výslechy osob a výsledky řady odborných zkoumání a expertiz, předal na krajské státní zastupitelství s návrhem na podání obžaloby. Obviněné ženě hrozí až doživotní trest odnětí svobody. Skutku se dopustila na dítěti mladším 14 let a opětovně,“ uvedla mluvčí policie Petra Vedrová.

Z vyšetřování vyplývá, že děti zemřely krátce po porodu. Jejich ostatky našli policisté ve sklepě u domku, v němž žena žila společně s manželem a dvěma staršími dětmi. Případ odhalili kriminalisté v polovině července. Matka je od té doby ve vazbě. Své těhotenství prý před okolím tajila. K vraždě dětí ji údajně přiměla neutěšená finanční a životní situace v rodině.   Policie s ohledem na věk usmrcených novorozeňat neuvedla, jak byly zavražděny. Jejich tělíčka se našla zabalená v ručnících a v igelitových taškách zakopaných ve sklepě u domku.

S ženou není stíhán její manžel. Neprokázalo se, že by o vraždách věděl.

K odhalení případu přispěl gynekolog. Žena u něj byla v těhotenství na kontrole. Když znovu přišla po porodu, řekla mu, že dítě zemřelo v nemocnici. Lékař měl zřejmě pochybnosti a informoval policii.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Svérázným způsobem se v Újezdu u Brna dostával do psychické kondice před několika dny čtyřiadvacetiletý mladík.
18.02.2018 - 08:24
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Komentáře