Reklama
reklama

Školku pro děti z Podolí u Brna postavili za šestnáct týdnů

V pátek odpoledne byla slavnostně otevřena v Podolí u Brna unikátní  mateřská školka.  Z důvodů nové výstavby v obci  a tím pádem navýšení počtu obyvatel  vznikla nutnost  vybudovat školku v krátkém časovém úseku.

" Stavba školky byla spolufinancována z dotací Evropské unie, základy se stavěly dva měsíce, nadzemní část pak stejnou dobu, vše pod dohledem pracovníků ROP Jihovýchod " vysvětluje starosta obce Vítězslav Eliáš  a pokračuje: „Padesát šest dětí tu najde nádherné a prostorné dvě třídy, včetně velké zahrady s pískovištěm."

Částku 15 milion korun na stavbu  získalo vedení obce z Evropských fondů a z vlastního rozpočtu. Rychlost výstavby spočívala ve využití modulárního systému. Vizovická firma KOMA MODULAR, která stavbu realizovala, se dlouhodobě věnuje právě výstavbě modulárních  školských zařízení  a patří jí v této oblasti několik  prvenství u nás. Pro zajímavost -  je dodavatelem pavilonu České republiky na světovou výstavu EXPO 2015 v Miláně.

Školka v Podolí je přízemní nízkoenergetická školka o rozloze 418 m2, postavená z velkoprostorových modulů. Celá modulární budova je opatřena zateplovacím systémem s probarvenou omítkou a splňuje energetický štítek B pro nízkoenergetickou budovu. Místnosti jsou vybaveny podlahovým topením. Úplně první školka postavená modulárním systémem vznikla v roce  2009 v Rychnově u Jablonce, v roce 2011 využili modulárních systémů také při stavbě školky v Brně - Ořešíně.

Autor: 
redakce
Aktuálně
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Komentáře