Reklama
reklama

Školku pro děti z Podolí u Brna postavili za šestnáct týdnů

V pátek odpoledne byla slavnostně otevřena v Podolí u Brna unikátní  mateřská školka.  Z důvodů nové výstavby v obci  a tím pádem navýšení počtu obyvatel  vznikla nutnost  vybudovat školku v krátkém časovém úseku.

" Stavba školky byla spolufinancována z dotací Evropské unie, základy se stavěly dva měsíce, nadzemní část pak stejnou dobu, vše pod dohledem pracovníků ROP Jihovýchod " vysvětluje starosta obce Vítězslav Eliáš  a pokračuje: „Padesát šest dětí tu najde nádherné a prostorné dvě třídy, včetně velké zahrady s pískovištěm."

Částku 15 milion korun na stavbu  získalo vedení obce z Evropských fondů a z vlastního rozpočtu. Rychlost výstavby spočívala ve využití modulárního systému. Vizovická firma KOMA MODULAR, která stavbu realizovala, se dlouhodobě věnuje právě výstavbě modulárních  školských zařízení  a patří jí v této oblasti několik  prvenství u nás. Pro zajímavost -  je dodavatelem pavilonu České republiky na světovou výstavu EXPO 2015 v Miláně.

Školka v Podolí je přízemní nízkoenergetická školka o rozloze 418 m2, postavená z velkoprostorových modulů. Celá modulární budova je opatřena zateplovacím systémem s probarvenou omítkou a splňuje energetický štítek B pro nízkoenergetickou budovu. Místnosti jsou vybaveny podlahovým topením. Úplně první školka postavená modulárním systémem vznikla v roce  2009 v Rychnově u Jablonce, v roce 2011 využili modulárních systémů také při stavbě školky v Brně - Ořešíně.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Komentáře