Reklama
reklama

Šest hodin likvidovali hasiči únik ethylenoxidu ve Veverské Bítýšce

Z poškozeného potrubí v areálu soukromé firmy ve Veverské Bítýšce unikala včera večer nebezpečná látka. Hasiči řešili tuto situaci celou noc. K ohrožení obyvatel ani životního prostředí nedošlo.

K úniku ethylenoxidu vyjelo v pátek krátce po půl jedenácté večer do Veverské Bítýšky pět jednotek hasičů a chemická laboratoř z Tišnova.  Hasiči na místě zjistili, že nebezpečná látka uniká z poškozené příruby ve spalovně. Nebezpečná látka byla ředěna vodou a ta odtékala do záchytných jímek. Zaměstnanci zajistili specializovanou firmu na odčerpání kontaminované vody z jímek. V okolních halách byla přerušena výroba a přibližně sedm desítek zaměstnanců odešlo domů.

Hasiči odpojili elektrický proud, aby snížili riziko výbuchu par unikající látky. Čerpadla se tím zastavila a nebezpečná látka přestala unikat. Na zkrápění unikajícího plynu hasiči připravili jeden vodní proud. Do přistavené cisterny postupně odčerpali hasiči se specializovanou firmou kontaminovanou vodu z jímek a podnikové kanalizace. Po odčerpání kontaminované vody odvětrali pomocí ventilátorů prostory spalovny.

Hasiči pracovali v ochranných protichemických oblecích a v dýchacích přístrojích. Po celou dobu chemici měřili koncentrace nebezpečných látek a odebrali také několik kontrolních vzorků vody k analýze.

U zásahu se lehce zranil jeden hasič. Po ošetření záchrannou službou zůstal dál na místě. Podle zjištění hasičů nedošlo k ohrožení obyvatel ani životního prostředí.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Již zítra zaparkuje na Zelném trhu speciální autobus s kavárnou, který nabídne návštěvníkům nevšední prožitek naprosté tmy. Hosté si tak mohou na chvíli zakusit, co to znamená být slepý.
22.08.2017 - 12:00
Řidič sportovního auta značky Dodge ujížděl policistům rychlostí o polovinu přesahující předpisy. Jejich honička skončila na polní cestě, kde se sportovní vůz zaseknul. Nyní čeká řidiče správní...
22.08.2017 - 07:37
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Obyvatelé Černé Hory na Blanensku si mohou alespoň částečně oddechnout. Uzavírka frekventovaného mostu, kvůli které městys zažívá dopravní peklo, sice nekončí, ale most bude provizorně podepřen, což...
21.08.2017 - 07:46
Oblíbený Den Starobrna se blíží – brány pivovaru se všem návštěvníkům otevřou dokořán v sobotu 2. září v pravé poledne. Zatímco vrchní nádvoří rozezní písničky špičkových českých skupin, dolní část...
20.08.2017 - 17:01
Komentáře