Reklama
reklama

Řidička smetla ženu u odstaveného auta, ta na místě zemřela

K tragické dopravní nehodě došlo v neděli krátce před devátou večer u obce Ledce na Brněnsku. Cestující opravovali neoznačená auta na krajnici, když do nich narazila jednačtyřicetiletá kolemjedoucí řidička.

„Ve směru na Hrušovany u Brna u pravého okraje vozovky stála z důvodu poruchy dvě osobní vozidla VW Passat a Opel Vectra. Osádky těchto vozidel tvořilo celkem deset osob polské národnosti,“ informovala brněnská policejní mluvčí Andrea Straková.

Řidiči i někteří spolujedoucí se na místě pokoušeli opravit závadu. Ve stejném směru ovšem jela jednačtyřicetiletá řidička s vozidlem Citroën a do Opelu narazila, auto tak bylo odhozeno i na druhý stojící vůz.

„Při havárii byla usmrcena osmapadesátiletá cizinka, další pětatřicetiletá žena byla těžce zraněna a lehká zranění utrpěly také čtrnáctiletá dívka a čtyřiatřicetiletá žena. I řidička, která bude patrně viníkem celé události, byla těžce zraněna,“ dodala Straková.

Další skutečnosti a příčinu havárie zjišťují kriminalisté, ale je zřejmé, že velký vliv zde sehrála tma a večerní deštivé počasí. Řidička nepřizpůsobila jízdu těmto podmínkám a svým schopnostem.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Komentáře