Reklama
reklama

Práci stovky zaměstnanců v Kuřimi přerušila bomba

Noční směnu zkrátila lidem z kuřimských podniků ve čtvrtek stokilová letecká puma. Tu nalezl bagrista ve výkopu v průmyslové zóně. Evakuací pro ně večerní práce skončila.

„Přivolaný policejní pyrotechnik na místě rozhodoval, zda pozůstatek z druhé světové války bude muset odstřelit na místě či jej odveze k bezpečné likvidaci,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. Nakonec se mu bombu podařilo deaktivovat.

Kromě hasičů a záchranářů zasahovaly i dvě desítky policistů. Dnes provedou policejní pyrotechnici v okolí nálezu bezpečnostní průzkum, zda není na místě ještě další válečný pozůstatek.

"Naštěstí se pyrotechnikům podařilo pumu deaktivovat a odvézt k zneškodnění. Podle hasičů bylo štěstí, že se jednalo o pumu sovětskou a ne americkou," uvedl starosta města Drago Sukalovský. Evakuace se v noci týkala asi devadesáti lidí.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře