Reklama
reklama

Policejní pes našel zraněného cyklistu

Na stopu zraněného muže upozornilo policisty v příkopu poničené kolo. Muže samotného ale vypátral až policejní pes, který mu pravděpodobně zachránil život.

Když projížděla půldruhé hodiny po půlnoci hlídka šlapanických policistů po silnici poblíž Ranče U jelena v katastru obce Ořechov u Brna, našla v příkopu poničené horské kolo Merida a kousek vedle něj pak zakrvácenou přilbu. Když bylo pátrání po možném cyklistovi v blízkém okolí bezvýsledné, přivolali policisté na pomoc služebního psa.

Psovod se psem Hankem pak skoro půl kilometru od místa našli v lese na zemi ležícího dvaačtyřicetiletého muže. Ten byl vedle řady krvácejících šrámů i dezorientovaný a podchlazený. Policisté tedy muži, který nadýchal 0,61 promile, přivolali záchranáře a ti jej po ošetření odvezli s otřesem mozku a zlomenou klíční kostí do nemocnice.

Vyšetřováním hlídka zjistila, cyklista se svým kamarádem popíjel v restauraci a pak vyrazil k domovu. Od jejich rozchodu a nálezu policejním psem a psovodem uplynulo skoro šest hodin. Z toho pohledu lze hovořit i o tom, že policisté muži zachránili život.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Policie Foto: Centrum news
Muž, který řídil bez řidičského průkazu přejel dvojitou čáru. Když spatřil auto policie, zaparkoval a snažil se uniknout strážníkům. Mezitím na jeho místo přelézal spolujezdec.
23.01.2018 - 16:05
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Komentáře