Reklama
reklama

Podvodnice zneužila přátelství a klíčů od domu. Sousedku málem připravila o dům

Bezmezné přátelství dvou žen z Dolních Kounic na Brněnsku podpořené neochvějnou důvěrou skončilo pro čtyřiašedesátiletou seniorku krutým vystřízlivěním. Druhá ze sousedek totiž zneužila toho, že má její klíče od domu. Vzala jí doklady a vzala si na ně úvěr.

Obě kamarádky nejenže o sobě všechno věděly, ale vzájemně disponovaly i klíči od domu. Toho využila padesátiletá žena k promyšlenému podvodu. V době, kdy kamarádka nebyla doma, pohodlně prohledala obydlí a získala potřebné údaje a dokumenty k získání skoro stotisícového úvěru. Ten jí úvěrová společnost poskytla a podvodnice pak za pomocí platební karty, kterou k půjčce získala, peníze snadno vyčerpala.

Protože měla neomezený přístup do domu, dokázala všechnu korespondenci ohledně půjčky včas vybrat z poštovní schránky. Když následně nereagovala na upomínky o platbě, úvěrová společnost předala případ k exekučnímu vymáhání.

Celý případ tak vyšel najevo až v době, kdy se u domu zaskočené seniorky objevil exekutor. Než se celý případ podařilo vyšetřit, seniorka přišla o dalších více než deset tisíc korun, které jí byly v rámci exekuce na celý dům strženy z penze.

„Povedená sousedka je nyní stíhána pro podvod, neoprávněné držení platební karty a porušování tajemství dopravovaných zpráv,“ uvedl k případu mluvčí policie Bohumil Malášek.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Čtrnáctiletou dívku včera ve čtyři hodiny ráno podpíraly v Králově Poli tři další děti.
16.09.2018 - 18:21
Nezáleží na tom, zda patříte k vyznavačům aktivního životního stylu, plánujete založit rodinu či naopak vyhledáváte klid a možnosti k zaslouženému relaxu. Uvažujete-li nad koupí nového bydlení a...
16.09.2018 - 08:29
Komentáře