Reklama
reklama

Podvodnice zneužila přátelství a klíčů od domu. Sousedku málem připravila o dům

Bezmezné přátelství dvou žen z Dolních Kounic na Brněnsku podpořené neochvějnou důvěrou skončilo pro čtyřiašedesátiletou seniorku krutým vystřízlivěním. Druhá ze sousedek totiž zneužila toho, že má její klíče od domu. Vzala jí doklady a vzala si na ně úvěr.

Obě kamarádky nejenže o sobě všechno věděly, ale vzájemně disponovaly i klíči od domu. Toho využila padesátiletá žena k promyšlenému podvodu. V době, kdy kamarádka nebyla doma, pohodlně prohledala obydlí a získala potřebné údaje a dokumenty k získání skoro stotisícového úvěru. Ten jí úvěrová společnost poskytla a podvodnice pak za pomocí platební karty, kterou k půjčce získala, peníze snadno vyčerpala.

Protože měla neomezený přístup do domu, dokázala všechnu korespondenci ohledně půjčky včas vybrat z poštovní schránky. Když následně nereagovala na upomínky o platbě, úvěrová společnost předala případ k exekučnímu vymáhání.

Celý případ tak vyšel najevo až v době, kdy se u domu zaskočené seniorky objevil exekutor. Než se celý případ podařilo vyšetřit, seniorka přišla o dalších více než deset tisíc korun, které jí byly v rámci exekuce na celý dům strženy z penze.

„Povedená sousedka je nyní stíhána pro podvod, neoprávněné držení platební karty a porušování tajemství dopravovaných zpráv,“ uvedl k případu mluvčí policie Bohumil Malášek.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Komentáře