Reklama
reklama

Po bouřce a přívalovém dešti zatopila voda zimní stadion v Rosicích

Až metr vody měli v neděli ve strojovně stadionu v Rosicích. Přívalový déšť ze silných bouřek nadvakrát vytopil zimní stadion v Rosicích u Brna. Voda natekla také do elektrorozvodny, lidé v okolí proto byli odříznuti od přívodu elektřiny.

V Rosicích hasiči vodu odčerpávali hned dvakrát. Když ji odpoledne téměř odčerpali, zvedla se hladina potoka znovu a voda opět natekla do strojovny. „Zavolali jsme proto posily, které přivezly pytle s pískem, aby voda ve strojovně dále nestoupala. Voda se dostala i do elektrické rozvodny, která je na stadionu a zásobuje elektřinou blízké okolí,“ potvrdil mluvčí hasičů Jan Dvořák. Až kolem desáté hodiny večer zbývalo hasičům odčerpat poslední centimetry vody. Odčerpali také vodu z laguny mezi stadionem a potokem.

Nejvíce práce měli hasiči na západ a jihozápad od Brna. Čerpali vodu ze sklepů v Rosicích, Omicích, Říčanech, Popůvkách, Ivančicích či Tetčicích. Na řadě míst hasiči také odstraňují ze silnic popadané stromy, v Silůvkách zachraňovali z vody ovce. Problémy dělal také rozvodněný Troubský potok v Popůvkách, kde hasiči museli čistit koryto od velkých kusů betonu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Daniel Kempský
Přes 25 druhů vín z Moravy i ze světa se představí na akci Ovínění pod Petrovem, která se uskuteční 20. července na Denisových sadech v Brně. Místo, kam především mladí lidé chodí s kamarády popíjet...
16.07.2018 - 13:48
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Vážná dopravní nehoda se stala v neděli v obci Rešice na Znojemsku. Zranění po střetu dodávky s motorkou bylo pro jednoho z řidičů neslučitelné se životem.
16.07.2018 - 08:00
Pojem veřejná zeleň si v pátek velmi svérázně vyložila třiapadesátiletá žena.
15.07.2018 - 19:59
Na výstavě „Vize modernosti. Rudolf Sandalo“ na hradě Špilberku bude k vidění originální kus nábytku z vily Tugendhat – lavice, která stála před slavnou onyxovou stěnou. Výstavu unikátních originálů...
15.07.2018 - 07:35
Novou leteckou linku z Brna na Milán-Bergamo začne od nového zimního letového řádu 2018 provozovat dvakrát týdně letecká společnost Ryanair.
14.07.2018 - 19:52
V sobotu 14. 7. zahájí v Brně provoz nové středisko RETRO-USE na adrese Francouzská 36. Podobné zařízení ve Škrobárenské ulici v Brně-Černovicích, které fungovalo od roku 2016, ke stejnému dni...
14.07.2018 - 08:45
Komentáře