Reklama
reklama

Po bouřce a přívalovém dešti zatopila voda zimní stadion v Rosicích

Až metr vody měli v neděli ve strojovně stadionu v Rosicích. Přívalový déšť ze silných bouřek nadvakrát vytopil zimní stadion v Rosicích u Brna. Voda natekla také do elektrorozvodny, lidé v okolí proto byli odříznuti od přívodu elektřiny.

V Rosicích hasiči vodu odčerpávali hned dvakrát. Když ji odpoledne téměř odčerpali, zvedla se hladina potoka znovu a voda opět natekla do strojovny. „Zavolali jsme proto posily, které přivezly pytle s pískem, aby voda ve strojovně dále nestoupala. Voda se dostala i do elektrické rozvodny, která je na stadionu a zásobuje elektřinou blízké okolí,“ potvrdil mluvčí hasičů Jan Dvořák. Až kolem desáté hodiny večer zbývalo hasičům odčerpat poslední centimetry vody. Odčerpali také vodu z laguny mezi stadionem a potokem.

Nejvíce práce měli hasiči na západ a jihozápad od Brna. Čerpali vodu ze sklepů v Rosicích, Omicích, Říčanech, Popůvkách, Ivančicích či Tetčicích. Na řadě míst hasiči také odstraňují ze silnic popadané stromy, v Silůvkách zachraňovali z vody ovce. Problémy dělal také rozvodněný Troubský potok v Popůvkách, kde hasiči museli čistit koryto od velkých kusů betonu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
V průběhu podzimu se léčil ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně olympionik a komeťácká legenda Vladimír Nadrchal. Vzhledem k tomu, že jeho operace zad proběhla dle plánu a pan Nadrchal procházel...
17.01.2018 - 14:13
Nová část hřbitova ve Slatině Foto: Magistrát města Brna, Z. Kolařík
Slatinský hřbitov město rozšířilo o 1600 metrů čtverečních s kapacitou 56 klasických kopaných hrobů a 318 urnových. Náklady na úpravy se vyšplhaly na 3,1 milion korun. Částku financovalo město Brno.
17.01.2018 - 07:34
Vizualizace rozhledny Holedná Foto: Projekt Dáme na vás
Výzvu k podávání návrhů do druhého ročníku participativního rozpočtu statutárního města Brna schválili dnes radní. Podávat návrhy bude možné od 15. února do konce května 2018. Celková vyčleněná...
16.01.2018 - 16:50
Komentáře