Reklama
reklama

Po bouřce a přívalovém dešti zatopila voda zimní stadion v Rosicích

Až metr vody měli v neděli ve strojovně stadionu v Rosicích. Přívalový déšť ze silných bouřek nadvakrát vytopil zimní stadion v Rosicích u Brna. Voda natekla také do elektrorozvodny, lidé v okolí proto byli odříznuti od přívodu elektřiny.

V Rosicích hasiči vodu odčerpávali hned dvakrát. Když ji odpoledne téměř odčerpali, zvedla se hladina potoka znovu a voda opět natekla do strojovny. „Zavolali jsme proto posily, které přivezly pytle s pískem, aby voda ve strojovně dále nestoupala. Voda se dostala i do elektrické rozvodny, která je na stadionu a zásobuje elektřinou blízké okolí,“ potvrdil mluvčí hasičů Jan Dvořák. Až kolem desáté hodiny večer zbývalo hasičům odčerpat poslední centimetry vody. Odčerpali také vodu z laguny mezi stadionem a potokem.

Nejvíce práce měli hasiči na západ a jihozápad od Brna. Čerpali vodu ze sklepů v Rosicích, Omicích, Říčanech, Popůvkách, Ivančicích či Tetčicích. Na řadě míst hasiči také odstraňují ze silnic popadané stromy, v Silůvkách zachraňovali z vody ovce. Problémy dělal také rozvodněný Troubský potok v Popůvkách, kde hasiči museli čistit koryto od velkých kusů betonu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce...
17.08.2017 - 08:27
Tři kuriózní nehody museli policisté řešit na přelomu července a srpna. Naštěstí při nich nebyl nikdo zraněn, ovšem měly společného jmenovatele.
16.08.2017 - 17:38
Během tropických dní je cestování veřejnou dopravou pro mnoho lidí velice nepříjemné, a to především kvůli vysokým teplotám uvnitř vozů. Stejně jako Praha, i Brno se chystá nakoupit nové...
16.08.2017 - 17:24
Velkolepá fotografická výstava Jeden kmen zavede návštěvníky do fantasy světa skřetů z kmene Snaga. Samotné výstavě bude předcházet jednodenní fantasy festival.
16.08.2017 - 14:49
Placení parkovného bezkontaktně či pomocí SMS. Běžná praxe, která vzniká na mnoha místech v republice. Řidiči v Brně si však musejí ještě počkat.
16.08.2017 - 07:52
Komentáře