Reklama
reklama

Pážata, panoši a rytíři se za tajemstvím středověku vydají na Pernštejn

V sobotu 9. srpna 2014 je nejen pro rodiny s dětmi připravena na hradě Pernštejně akce „Za tajemstvím středověku aneb pážata, panoši a rytíři – Ve znamení zubří hlavy“.

Kromě živých ukázek z historie se děti mohou zapojit do programu „Staň se rytířem Zlatého rouna“ a v šesti disciplínách si vyzkouší, co muselo zvládnout páže a posléze panoš, aby se mohli stát opravdovým rytířem. Dětské aktivity na 1. hradním nádvoří doplňuje program na kolbišti s ukázkami sokolnictví, šermířským představením a dobovou hudbou, který vyvrcholí rytířským kláním na koních a pasováním mladých rytířů.

Program je rozdělen do dvou stejných částí, a to od 10:00 do 13:00 hodin a od 13:00 do 16:00 hodin. Vstup na 1. hradní nádvoří s programem a účast v dětském programu „Staň se rytířem Zlatého rouna“ je zdarma.

Akce je realizovaná v rámci projektu "Historie je svědectvím doby, životem památky a učitelem života", který je spolufinancovaný Evropskou unií z prostředků Evropského fondu regionálního rozvoje v rámci Programu přeshraniční spolupráce Slovenská republika – Česká republika 2007 – 2013.

Návštěvníci mohou také navštívit některý z prohlídkových okruhů, např. okruh č. 1 „Od gotiky do 20. století“ nebo okruh č. 2 „Z věže do knihovny“. A dětští návštěvníci určitě uvítají speciální prohlídku „Ztratila se bílá paní“, která je přizpůsobena nízkému věku návštěvníků (4 – 8 let).

A milovníci umění by si neměli nechat ujít výstavu „Dlouhá cesta za krásou“, která je instalovaná v prostorách hradní sýpky hradu Pernštejna. Výstava představuje to nejlepší z evropského umění „podzimu středověku“ ze sbírek českých, moravských a slezských hradů a zámků, ale i další památek. Výstava potrvá do 7. září 2014. K výstavě byl vydán i katalog, zakoupit si jej můžete na pokladně hradu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Obyvatelé Černé Hory na Blanensku si mohou alespoň částečně oddechnout. Uzavírka frekventovaného mostu, kvůli které městys zažívá dopravní peklo, sice nekončí, ale most bude provizorně podepřen, což...
21.08.2017 - 07:46
Oblíbený Den Starobrna se blíží – brány pivovaru se všem návštěvníkům otevřou dokořán v sobotu 2. září v pravé poledne. Zatímco vrchní nádvoří rozezní písničky špičkových českých skupin, dolní část...
20.08.2017 - 17:01
Metropole by měla být významným místem, ve kterém se mísí tradice s moderním, kultura s obchodem a v neposlední radě i městem, které má styl. Ta jihomoravská však o svoji osobitost v poslední době...
20.08.2017 - 08:28
Během druhého srpnového víkendu se město proměnilo v obří hudební scénu. Představily se desítky umělců, na které se přišlo podívat více než 16 000 diváků.
19.08.2017 - 16:04
Komentáře