Reklama
reklama

Pážata, panoši a rytíři se za tajemstvím středověku vydají na Pernštejn

V sobotu 9. srpna 2014 je nejen pro rodiny s dětmi připravena na hradě Pernštejně akce „Za tajemstvím středověku aneb pážata, panoši a rytíři – Ve znamení zubří hlavy“.

Kromě živých ukázek z historie se děti mohou zapojit do programu „Staň se rytířem Zlatého rouna“ a v šesti disciplínách si vyzkouší, co muselo zvládnout páže a posléze panoš, aby se mohli stát opravdovým rytířem. Dětské aktivity na 1. hradním nádvoří doplňuje program na kolbišti s ukázkami sokolnictví, šermířským představením a dobovou hudbou, který vyvrcholí rytířským kláním na koních a pasováním mladých rytířů.

Program je rozdělen do dvou stejných částí, a to od 10:00 do 13:00 hodin a od 13:00 do 16:00 hodin. Vstup na 1. hradní nádvoří s programem a účast v dětském programu „Staň se rytířem Zlatého rouna“ je zdarma.

Akce je realizovaná v rámci projektu "Historie je svědectvím doby, životem památky a učitelem života", který je spolufinancovaný Evropskou unií z prostředků Evropského fondu regionálního rozvoje v rámci Programu přeshraniční spolupráce Slovenská republika – Česká republika 2007 – 2013.

Návštěvníci mohou také navštívit některý z prohlídkových okruhů, např. okruh č. 1 „Od gotiky do 20. století“ nebo okruh č. 2 „Z věže do knihovny“. A dětští návštěvníci určitě uvítají speciální prohlídku „Ztratila se bílá paní“, která je přizpůsobena nízkému věku návštěvníků (4 – 8 let).

A milovníci umění by si neměli nechat ujít výstavu „Dlouhá cesta za krásou“, která je instalovaná v prostorách hradní sýpky hradu Pernštejna. Výstava představuje to nejlepší z evropského umění „podzimu středověku“ ze sbírek českých, moravských a slezských hradů a zámků, ale i další památek. Výstava potrvá do 7. září 2014. K výstavě byl vydán i katalog, zakoupit si jej můžete na pokladně hradu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře