Reklama
reklama

Na sedm kuřimských ulic "nalijí" dělníci nové vrstvy asfaltu

Během června dojde v Kuřimi k celoplošným opravám silnic v ulicích Brněnská, Nerudova, Nádražní, Zahradní, Hybešova (jen podél trati), Havlíčkova (pouze část) a Pod Vinohrady.  Ve vyhrazených dnech dojde na těchto silnicích omezení provozu. Město proto žádá lidi, aby sledovali a respektovali dopravní značení v daných oblastech.

V průběhu června se některé kuřimské ulice opraví, jejich povrch zpevní mikrokoberec. Od 12. do 16. června se bude opravovat v ulicích Brněnská, Nerudova a Nádražní, od 14. do 17. června v Zahradní a Hybešově a od 16. do 19. června v Havlíčkově a Pod Vinohrady. Pracovat na položení koberce budou dělníci od 8 do 18 hodin, i o víkendech.

Na opravovaných úsecích budou rozmístěny dopravní značky se zákazem zastavení a zákaz tam zůstane tři dny po položení asfaltové vrstvy. Dojde tedy k omezení provozu, vždy však bude uzavřena pouze polovina silnice.

Mikrokoberec slouží k obnově a zlepšení původních vlastností obrusné vrstvy vozovky. Bude nanesen ve dvou vrstvách. Ještě před tím opraví dělníci různé drobná výtluky v silnicích, trhliny, spáry a nerovnosti.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Komentáře