Reklama
reklama

Na nových hřištích si lidé v Kuřimi v zimě i zabruslí

Hned dvě nová hřiště otevřou po prázdninách v Kuřimi. Na Podlesí se bude hřiště opravovat, v Dílech pod svatým Jánem vyroste úplně nové.

V ulici Podlesí nechá radnice za dva miliony korun opravit prašné hřiště. V Dílech pod svatým Jánem zase vyroste úplně nové. Obě navíc budou mít umělé osvětlení.

Větší hřiště v Podlesí bude dlouhé čtyřiačtyřicet metrů a ohraničí ho plot. Hřiště bude mít standardní rozměry pro volejbal, basketbal nebo nohejbal. „Zájemci si na něm můžou zahrát basketbal, florbal nebo malou kopanou," potvrdil místostarosta města Oldřich Štarha.

Na novém menším hřišti v lokalitě na výjezdu z Kuřimi do Brna si za téměř čtyři miliony děti užijí prolézačky a houpačky. Dospělí tam budou mít možnost zacvičit si na venkovních strojích pro fitness a v projektu je i odpočinkový altán. „Nová hřiště v lokalitě pod svatým Jánem je potřeba. V jeho okolí nyní bydlí víc než dva tisíce lidí a také je tam spousta malých dětí," zdůvodnil stavbu místostarosta.

Obě hřiště pokryje umělá tráva a křemičitý posyp. V zimě je využijí i hokejisté a bruslaři. Půjde z nich totiž vytvořit ledová plocha.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře