Reklama
reklama

Na nových hřištích si lidé v Kuřimi v zimě i zabruslí

Hned dvě nová hřiště otevřou po prázdninách v Kuřimi. Na Podlesí se bude hřiště opravovat, v Dílech pod svatým Jánem vyroste úplně nové.

V ulici Podlesí nechá radnice za dva miliony korun opravit prašné hřiště. V Dílech pod svatým Jánem zase vyroste úplně nové. Obě navíc budou mít umělé osvětlení.

Větší hřiště v Podlesí bude dlouhé čtyřiačtyřicet metrů a ohraničí ho plot. Hřiště bude mít standardní rozměry pro volejbal, basketbal nebo nohejbal. „Zájemci si na něm můžou zahrát basketbal, florbal nebo malou kopanou," potvrdil místostarosta města Oldřich Štarha.

Na novém menším hřišti v lokalitě na výjezdu z Kuřimi do Brna si za téměř čtyři miliony děti užijí prolézačky a houpačky. Dospělí tam budou mít možnost zacvičit si na venkovních strojích pro fitness a v projektu je i odpočinkový altán. „Nová hřiště v lokalitě pod svatým Jánem je potřeba. V jeho okolí nyní bydlí víc než dva tisíce lidí a také je tam spousta malých dětí," zdůvodnil stavbu místostarosta.

Obě hřiště pokryje umělá tráva a křemičitý posyp. V zimě je využijí i hokejisté a bruslaři. Půjde z nich totiž vytvořit ledová plocha.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Obyvatelé Černé Hory na Blanensku si mohou alespoň částečně oddechnout. Uzavírka frekventovaného mostu, kvůli které městys zažívá dopravní peklo, sice nekončí, ale most bude provizorně podepřen, což...
21.08.2017 - 07:46
Oblíbený Den Starobrna se blíží – brány pivovaru se všem návštěvníkům otevřou dokořán v sobotu 2. září v pravé poledne. Zatímco vrchní nádvoří rozezní písničky špičkových českých skupin, dolní část...
20.08.2017 - 17:01
Metropole by měla být významným místem, ve kterém se mísí tradice s moderním, kultura s obchodem a v neposlední radě i městem, které má styl. Ta jihomoravská však o svoji osobitost v poslední době...
20.08.2017 - 08:28
Během druhého srpnového víkendu se město proměnilo v obří hudební scénu. Představily se desítky umělců, na které se přišlo podívat více než 16 000 diváků.
19.08.2017 - 16:04
Komentáře